Kvietimai
Turinys Vestuvių kvietimai Kvietimai įvairovė Kvietimų tradicijos

Kvietimai

Kvietimai bendra foto Kvietimai bendra foto Kvietimai bendra foto Kvietimai bendra foto
Nežinia, kada atsirado tradicija kviesti svečius. Mes galime tik įsivaizduoti, kaip senais senais laikais karaliai kviesdavo kilmingus svečius į savo rengiamas puotas. Iš istorijos pamokų dar tikrai atsimename tikru lietuvių tautos pasididžiavimu tapusius ir tuometinės Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės suklestėjimą lėmusius didžiojo kunigaikščio Gedimino laiškus, kuriuos jis 1323-iaisiais metais parašė Europos amatininkams. Šiuose laiškuose amatininkai kviečiami apsigyventi ir dirbti Didžiosios Lietuvos Kunigaikštystės teritorijoje. Šie laiškai taip pat gali būti traktuojami kaip pirmieji Lietuvos istorijoje oficialūs kvietimai.
Kalendoriai 2019
Kalendoriai 2019

Akcija – užsakant bent du vienodus kalendorius: A4 dydis 7,5 Eur/1 vnt 13 lapų; A3 dydis 13 Eur/1 vnt 13 lapų; Užsakant pateikti kodą: SPALIS

Vestuvių kvietimai

Anksčiau kvietimus siųsti galėdavo anaiptol ne kiekvienas. Atsiradus naujom technologijom, čia kalbų tik apie Internetą ir skaitmeninę bei lazerinę spaudą, vestuvinių kvietimų paslauga tapo prieinama kiekvienam Lietuvos gyventojui.

Individualūs vestuvių kvietimai: Skaitmeninė spauda


Pigiausias kvietimų variantas. Kiekviename kvietime bus nuruodyta visa info apie Jūsų šventė, pvz:
kada viks (tada), ceremonijos pradžia (laikas), kur viks (baznyčia ir salė) bei papildomas tekstas, tačiau sviečių vardus turės įrašyti vestuvių ceremonijos kaltininkai. Daugiau skaitykite individualūs vestuvių kvietimai.

Dėl sviečių vardų įrašymo ranka yra dvi nuomonės. Vieni sako, kad tik taip ir reikė, butent taip parodomas išskirtinis dėmesis svečiui. Kiti mano, kad jei technologijos leidžia, kodėl nepasinaudojus jeis ir viską parasyti skaitmininiu raštu. Mano manimui tai tik skonio reikalas, o kaip žinome, dėl skonių geriau nesiginčiati. Tačiau jei nuspresite, kad kiekvienas kvietimas turi turėti svečio varda jau įrašyta, turite suprasti, kad kiekvienas vestuvių kvietimo maketas bus atskiras, tai yra maketų paruošimas gamybai tampa sudetingesnis, nes kvietimų maketų bus tiek, kiek svečių. Dėl to kils ir galutinio vieneto kaina.

 
Į viršų

Kvietimai įvairovė

Tai ir prabanga žibantys vestuvių kvietimai ir dažnai savo rankomis kurti gimtadienio kvietimai. Nereikia pamiršti ir kiek santūresnių krikštynų kvietimų. Iš vienos pusės, šie kvietimai labai skirtingi. Iš kitos – panašūs, nes juos jungia vienas bendras elementas – meilė ir pagarba kviečiamiems asmenims.
Šioje svetainėje Jus rasite kvietimu pavyzdžius, tekstus kvetimam bei galimybė pasimokyti kaip geriau padaryti jos, o jeigu neturite laiko, tiesiog užsisakyti iš jau sukurtu vestuvių, gimtadienio, krikštynų pakvietimų maketų. Taip pat sukursime individualų kvietimų dizainą Jūsų tobulai šventei. Eiliniam gimtadieniui dažnas mūsų kvietimus pasigamina pats ar apsiriboja pakvietimu žodžiu, tačiau rengdami jubiliejų dažnai kviečiame daugiau svečių. Galbūt netgi rengiame prabangią vakarienę, kurios svečiai turi laikytis vadinamojo „aprangos kodo“, kurį patogu nurodyti kvietime. Tokiu atveju dažnai imame žvalgytis profesionalų kuriamų kvietimų.
Į viršų

Kvietimų tradicijos

Bėgant metams kvietimų tradicijos ganėtinai pasikeitė. Jeigu mūsų proseneliai į savo kviečiamus svečius kreipdavosi kreipiniu „tamsta“, šiais laikais, panaudoję tokį kreipinį, galime susilaukti nuostabos ar net būti palaikyti senamadiškais. Tačiau, nepaisant šių niuansų, galime nemažai pasimokyti iš savo senolių. Ligi šiol atsimenu kažkada skaitytą vestuvių kvietimą, parašytą 1931-aisiais metais. Jo pabaigoje dailyraščiu išraitytas prierašas:
„Tikimės matyti Tamstą mūsų mylimųjų svečių tarpe“.
Žinoma, ši frazė neatitinka dabartinių lietuvių kalbos taisyklių, tačiau ji alsuote alsuoja nuoširdumu ir meile. O ko gi daugiau reikia, norint sukurti tobulą šventę?…
Minėtas kvietimas užbaigiamas ne trumpu ir perdėm oficialiu „pagarbiai“, kuris dabartiniais laikais yra taip plačiai vartojamas, o daug šiltesniu ir nuoširdesniu žodžių junginiu: „su tikra pagarba“. Juk tikra yra tai, kas kyla iš širdies, o kvietimai tokie ir turi būti – parašyti iš širdies. Ir visai nesvarbu, ar tai gimtadienio kvietimas, ar vestuvių, kaip minėtame pavyzdyje, svarbiausia yra tai, kad Jūsų svečiams šventė prasideda tą akimirką, kai jie gauna Jūsų su meile sukurtą kvietimą.
Į viršų

Kvietimų įvairovė

Idėjos kaip padaryti spalvuotą ir originalų krikštynų, vestuvių ir gimtadienio kvietimą.
Į viršų
Kalendoriai 2019
Kalendoriai 2019

Akcija – užsakant bent du vienodus kalendorius: A4 dydis 7,5 Eur/1 vnt 13 lapų; A3 dydis 13 Eur/1 vnt 13 lapų; Užsakant pateikti kodą: SPALIS