Idėjos
Turinys Krikštynų rūpesčiai Laikraštukas Krikštynų knyga Diplomai/įsakymai/pasižadėjimai

Krikštynų idėjos

Krikštynų atributika    Krikštynų knyga     Krikštynų laikraštukas

Krikštynų atributikos puslapyje Jus rasite daugiau idėjų. Krikštynų laikraštukai ir knygos – puikus būdas originaliai įamžinti vieną svarbiausių šeimos gyvenimo momentų – krikštynas, krikštynų tekstais pasinauduokite kuriant diplomus. Laikraštukas ar knyga savo turiniu bus panašūs į mums visiems puikiai pažįstamus laikraščius ar knygas. Svarbiausia, tiek kuriant laikraštuką, tiek – knygą, pasitelkti savo fantaziją ir originalumą. Mes net neabejojame, kad nuostabių idėjų pasisemsite ne tik mūsų puslapyje, bet ir savo mylinčiose širdyse.
Krikštynų žaidimai
Krikštynų žaidimai

Įdomiai praleidžiam laiką prie stalo. Sužinok daugiau...

Krikštynų rūpesčiai

Krikštynos – viena svarbiausių šeimos švenčių, turinti gilias tradicijas. Tiek mūsų senolių laikais, tiek dabar, pagrindinė tėvelių pareiga, ruošiantis šiam įvykiui, – išrinkti tinkamus krikšto tėvelius, manau tai krikštynu idėja apie kurią neverta priminti, bet šiek tiek krikštynų tradicijių ir idejų kaip tai padaryti:
Mūsų senoliai stengdavosi išrinkti kuo jaunesnius „kūmus“, kad jie kuo ilgiau vaikeliu rūpintųsi. Taip pat, tikėta, kad geriau į kūmus nerinkti vyro ir žmonos, nes šie vis tiek kartais susipykstantys – bijota, kad šie barniai neatsilieptų vaikeliui, t.y. kad jis netaptų pikčiurna.
Tikėjimas, kad krikšto tėvų gyvenimo būdas ir charakteris gali atsispindėti vaiko asmenybėje, išlikęs iki šiol, taigi labai svarbu išrinkti „kūmus“, kurie būtų geru pavyzdžiu mažyliui ir atsakingai vestų jį naujuoju krikščioniško gyvenimo keliu. Tačiau krikštynų rūpesčiai bei krikštynų idėjos nesibaigia išrinkus krikšto tėvelius. Reikia dar suorganizuoti šventę, kurią ilgai atsimintų tiek šeimos nariai, tiek svečiai.
Be abejo, reikia pagalvoti ir apie tai, kad savo iškilmingiausios vaikystės dienos akimirkas kažkada norės išvysti ir jau tuomet ūgtelėjęs šventės kaltininkas. Tam, kad šventės akimirkos būtų įamžintos originaliau, yra sugalvota daugybė neatskiriamų krikštynų atributų.
Į viršų

Laikraštukas

Krikštukas laikraštukasPirmasis puslapis dažniausiai skiriamas svarbiausiam įvykiui – krikštynoms. Šiame puslapyje turi būti pateikta informacija apie krikštyjamąjį vaikelį (jo vardas, pavardė, duomenys apie tai, kas jį krikštijo, kada ir kur įvyko krikštynos). Žinoma, pirmajame puslapyje būtinai turėtų būti išspausdinta krikštijamo vaikelio nuotrauka, taip pat, bažnyčios, kurioje krikštijama, nuotrauka ir trumpa šventovės istorija. 


Jei visa ši informacija netelpa viename puslapyje, dalis jos nukeliama į tolesnius laikraštuko puslapius. Ir, atminkite, svarbiausia ne kiekybė, o geri įspūdžiai ir malonūs prisiminimai, todėl napagailėkite laiko originalioms idėjoms, pvz.: laikraštuko puslapiai gali būti tokios pat spalvos, kurią parinksite kaip pagrindinę krikštynų šventės spalvą, o nuotraukos gali būti paįvairintos vaikiška simbolika. Mokantiems dirbti nuotraukų koregavimo programomis tai nebus sudėtinga užduotis. Jeigu vis dėlto Jums tai per sunku, paprašykite, kad tuo pasirūpintų patyrę šioje srityje žmonės.

Įvairenybės

Po gana rimto pirmojo puslapio, kurį tėveliai skiria svarbiajam įvykiui įamžinti ir krikštynų papročiams aprašyti, kiti laikraščio straipsniai gali būti lengvesnio turinio, dažnai netgi paįvairinti humoro prieskoniu. Jeigu tėveliai domisi astrologija ar kitomis panašiomis disciplinomis, nemaža laikraštuko dalis gali būti skirta vaikelio ateities spėjimams, vardo reikšmės aiškinimams ir gyvenimo kelio nagrinėjimui. Internete yra nemažai astrologijai ir numerologijai skirtų svetainių, kurios padės įveikti šias užduotis. Taip pat, laikraštuką galite paįvairinti vaikelio pasižadėjimu tėveliams ir visų šeimos narių bei krikšto tėvų pasižadėjimu krikštijamajam. Kelis tokių pasižadėjimų pavyzdžius rasite mūsų svetainės skyrelyje Diplomai/įsakymai/pasižadėjimai.

Sveikinimai

Svarbi laikraštuko dalis – tėvelių bei krikšto tėvų ir svečių sveikinimai krikštijamam vaikeliui. Pateikiame kelis sveikinimų pavyzdžius:
Dievulio paskirtu keliu
Šiandieną pradedi keliauti.
Jame bus visko, nenuliūsk
Ir artimaisiais pasikliauki.
Jie ranką Tau išties, kai bus sunku,
Šypsosis Tau ir patarimų nešykštės,
Parodys tai, kas šiam pasaulyje gražu,
Ir žingsnį naują žengti jie padės.
Kaip ąžuoliukas stiebsies Tu į viršų, o mes,
Tavo tėveliai Tave paremsim, palaikysim, apsaugosim nuo audrų ir vėjų.
Praaugsi mus Tu neregėtai ir protu ir gabumais savo, o mes visą gyvenimą norėsim, kad nepamirštumei pradžios ir ją suteikusių tėvelių tavo. Daugiau krikšto sveikinimų...

Laikraštuko pabaiga

Kaip ir paprastų laikraščių pabaigoje, taip ir krikštynų laikraščio paskutiniajame puslapyje galima spausdinti dienos horoskopus ir orų prognozes. Tėveliai gali sukurti linksmą krikštijamo vaikelio dienos horoskopą arba užbaigti laikraštuką giminės medžių. Pvz.: šiandien jūsų laukia vandens pramogos, būsite dėmesio centre, nors tas dėmesys gali pradėti erzinti net iki ašarų. Tikėtina, kad šiandien sulauksite daug dovanų. Tai gali būti diena, pakeisianti jūsų nerūpestingą gyvenimą ir įvedanti į naujo gyvenimo etapą.
Į viršų

Krikštynų knyga

Krikšto knygaPagrindinis laikraštuko ir knygos skirtumas tas, kad knygpje galime leisti sau daugiau išsiplėsti, patalpinti daugiau nuotraukų (gal net kurti knygutę-albumą) ar tiesiog plačiau aprašyti visą krikštynų eigą, daugiau vietos skirti svečių sveikinimams, gal but net sujungti krikštynų knygą ir mažylio dienoraštį.

Įžanga

Krikštynų knygutės įžangoje tėveliai gali aprašyti svarbiausius vaikelio laukimo momentus (džiaugsmą, sužinojus, kad būsima mamytė laukiasi, vardo rinkimo istoriją). Taip pat, galima kurti šiuolaikinę įžangą, primenančią internetinį dienoraštį: talpinti svarbesnių įvykių, susijusių su vaikelio laukimu ir atėjimu į šį pasaulį, nuotraukas su komentarais, pvz.: ilgai rinkti krikštynų rūbeliai (ir jų nuotrauka). Įžangoje (taip pat, kaip ir laikraštuko pirmajame puslapyje) galima aprašyti krikštynų papročius bei bažnyčios, kurioje krikštijamas vaikelis istoriją. Įžangos ilgis, stilius ir nuotraukų gausa priklauso nuo jūsų išmonės ir laiko, kurį galite skirti knygutės gamybai.

Žinoma, krikštynų knyga – atsiminimas visam gyvenimui, todėl reikėtų atrasti laiko apmąstyti jos dizainą ir turinį.

Tolesni skyriai.

Skirtumas tarp jau aprašyto laikraštuko ir knygos, kaip minėjome, yra tas, kad šia svarbiai šventei įamžinti knygutėje galite skirti daugiau vietos. Dėl šios priežasties gali atsirasti atskiri skyreliai, kurių autoriumi (simboliškai) bus mažasis krikštijamasis vaikelis.

Galima skirti atskirą skyrių vaikelio prisistatymui, kuriame bus parašytas vaiko vardas, pavardė, krikšto vardas, krikšto vardo reikšmė ar / ir šventojo, kurio vardu pakrikštytas vaikelis, globojama sritis. Taip pat vaikelio vardu galima nupasakoti pagrindinius šventės akcentus (data, valanda, vieta). Kitame skyriuje vaikelis pristatys savo krikšto mamą (vardas, pavardė, gyvenamoji vieta, pomėgiai).

Toliau spausdinami skyreliai analogiškai skirti: krikšto tėčiui, tėveliams ir seneliams. Šiuose skyreliuose taip pat pristatomi jų vardai, pavardės, pomėgiai ir gyvenamoji vieta. Aprašus galima paįvairinti įterpus„vaikučio“ palinkėjimus kiekvienam iš aukščiau išvardintų asmenų.
Į viršų

Diplomai/įsakymai/pasižadėjimai

krikstynu diplomaiSavo krikšto dieną pasižadu Jums, brangieji tėveliai, suteikti daug džiaugsmo, verkti tik išskirtiniais atvejais ir nurimti vos tik būsiu paimtas ant mane mylinčių rankų, pasižadu nesiropšti ant spintelių, komodų, sekcijų ar kitų namie esančių baldų, o jeigu netyčia ir užsiropščiau, pasižadu bent jau nešokinėti nuo jų. Pasižadu mylėti Jus ir gerbti bei niekada neskaudinti. Kad ir kas benutiktų, pasižadu niekada Jūsų nepalikti bėdoje ir atskubėti pagalbon, kai tik jos prireiks. Pasižadu augti didelis ir sveikas ir suteikti Jums daug daug džiaugsmo. Jūsų sūnus/dukra.
Diplomų tekstai

Krikšto tėvelių pasižadėjimas krikšto sūnui/dukrai

Brangus/-i (vardas ir krikšto vardas), pažadame, kad dorai ir atsakingai vesime Tave Dievo Tau paskirtu keliu, ugdysime Tave doru/-a krikščionimi/-e. Pasižadame negailėti Tau dėmesio ir patarimų, kartais apginti nuo pernelyg griežtų tėvelių ir pasidalinti patirtimi, kurią sukaupėme per savo gyvenimo metus. Pažadame prisidėti prie Tavo auklėjimo ir niekada nepamiršti, kad esame atsakingi už Tave ne ką mažiau nei tikrieji Tavo tėveliai. Taip pat pažadame niekada nepamiršti Tavo gimtadienio ir nuslėpti kai kurias eibes bei paslaptis nuo Tavo tėvelių. Krikšto tėtis ir krikšto mama.
Diplomų tekstai

Tėvelių pasižadėjimas vaikui

Brangus/-i (vardas ir krikšto vardas), pažadame Tave vesti gyvenimo keliu tvirtai ir ryžtingai, kad jokie vargai ir negandos nepriverstų išsukti iš tiesaus kelio. Pažadame suteikti ne tik pastogę, bet ir dvasinę ramybę, auginti Tave santarvėje ir meilėje, padėti susivokti klaidžiuose gyvenimo labirintuose, o, atėjus tam laikui, kai pats/-i turėsi žengti tolesnį žingsnį, pažadame nelaikyti ir leisti Tau pačiam/-iai pasirinkti, kuria kryptimi eiti toliau. Jeigu tik Tau prireiks pagalbos, pažadame visuomet būti šalia ir niekada neapleisti, tam, kad išaugtum doru krikščionimi ir mylinčiu pasaulį žmogumi. Tavo tėveliai.
Diplomų tekstai
Į viršų
Krikštynų žurnalas
Krikštynų žurnalas

Prisiminimas visam gyvenimui