Mergaičių vardai
Turinys A B C/Č D E F G H I J K L M N O P R S Š T U V Z Ž

Mergaičių vardai ir reikšmės

Mergaičių vardai Įvairių šalių: Angliški, Itališki, Vokiški
Baby Shower žaidimai
Baby Shower žaidimai

Kūdikio sutiktuvių šventė šeimos ir draugų rate - prisiminimai, šypsenos, džiaugsmas ir daug žaidimų...

A

Mergaičių vardai iš A raidės

Abė
Trumpinys iš Abigailė. Žr. Abigailė.
Žymi šio vardo savininkė:
Abė Linkoln (1930–2010), mergautinė pavardė Vuldridž, buvo Amerikos džiazo atlikėja, dainų rašytoja ir aktorė.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Abigailė
Iš hebrajiško vardo Avigayil, reiškiančio „mano tėvas yra džiaugsmas“, kitur: „tėvo džiaugsmas“. Senajame Testamente tai Nabalo žmonos vardas. Po Nabalo mirties ji tapo trečiąja karaliaus Dovydo žmona.Tarp anglakalbių Abigailės vardas pirmą kartą paplito po Protestantų Reformacijos laikų ir buvo populiarus tarp puritonų.
Žymi šio vardo savininkė:
Abigailė Breslin (1996). Jauna amerikiečių aktorė, vaidinusi filmuose „Mažoji mis“ ir „Ženklai“.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Ada
Vardas Ada turi kelias kelmės versijas. Pagal pirmąja vardas Ada – senovės žydų vardas, vardo Adena forma, pastarasis vardas reiškia „papuošimai“. Senajame Testamente tai buvo Lamecho žmonos vardas. Lamechas buvęs Kaino palikuoniu. Įdomu, tai, kad Ada – antrasis moteriškas vardas, po Ievos, minimas Biblijoje. Kas priveda prie versijos, kad Ada – moteriška vardo Adomas versija.
Žymi šio vardo savininkė:
Augusta Ada King(1815 – 1852) mergautine pavarde – Bairon – anglų matematikė. Visų pirma, ši moteris garsi savo sukurtu skaičiavimo mašinos aprašymu. Šios mašinos projektą sukūrė Čarlzas Bebidžas. Augusta Ada King  sukūrė pirmąją pasaulyje programą (sukurta minėtai mašinai). Ši moteris laikoma pirmąja pasaulyje programuotoja.
Vardadienis: 07.28.

Adalberta
Moteriška vyriško vardo Adalbertas forma. Senovės vokiečių šiuolaikinio vardo Albertas forma. Žr. moteriškąją vardo formą „Alberta“.
Įdomus faktas:
dalbertos vardas suteiktas 1910-aisiais atrastam mažam asteroidui, skriejančiam asteroidų žiede, esančiame tarp Marso ir Jupiterio. Šį asteroidą atrado Maksas Volfas. Tikslus asteroido pavadinimas: 330 Adalberta.
Vardadieniai: 04.23, 09.27.

Adelaida / -ė
Vardas Adelaida – vokiškos kilmės, išreiškiantis kiek pakitusią senovės germanų vardo Adelgeida formą, kurią sudaro du žodžiai –„adal“ (kilmingas) ir „heid“ (giminė). Todėl vardą Adelaida galima versti kaip „kilusi iš kilmingos giminės
Įdomus faktas ir žymi šio vardo savininkė:
Vardas Adelaidė Britanijoje tapo populiarus XIX amžiuje, kaip pasekmė to, kad itin populiari tuomet buvo vokiečių kilmės karaliaus Viljamo IV žmona Adelaidė. Jos garbei 1836-aisiais pavadintas Australijos miestas Adelaidė.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Adelė
1. Vardo Adelaida trumpinys. Žr. Adelaida.
2. Vardas Adelė yra kilęs iš senovės germanų kalbos vardo Adela, kuris sudaro pagrindą daugeliui moteriškų vardų, o jo reikšmė – „kilni“.
Žymi šio vardo savininkė:
Adelė – populiari šių laikų Anglijos pop / džiaz / soul stilių atlikėja ir dainų autorė. 
Vardadieniai: 06.30, 11.23, 12.24, 10.20.

Adelija
Žr. Adelaida.
Žymi šio vardo savininkė:
Adelija Zeidler – garsaus amerikiečių aktoriaus Džordžo Klūnio vyresnioji sesuo.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Adelina
Žr. Ada, Adelaida.
Žymios šio vardo savininkės:
Adelina Pati (1843–1919) italų operos dainininkė, mėgstama kompozitoriaus Džiuzepės Verdžio vokalistė; Adelina Dmitriyevna Sotnikova (gim. 1996 m.) Rusijos dailiojo čiuožimo atstovė. Ji yra 2014-ųjų Olimpinė čempionė, du kartus Europos sidabro laimėtoja (2013–2014), keturiskart Rusijos nacionalinė čempionė (2009, 2011–2012, 2014).
Vardadienis: 10.20.

Adriana
Moteriška vyriško vardo „Adrianas“ forma. Vardas „Adrianas“ – lotyniškas vyriškas vardas, išsirutuliojęs iš vardo Hadrianus, kuris, savo ruožtu, kildinamas iš senovės romėnų tikrinio daiktavardžio Hadrianus, reiškiančio „adrianinis“, „tas, kuris gimęs prie Adrijos jūros krantų“.
Žymi šio vardo savininkė:
Adriana Frančeska Lima (gim.1981) brazilų supermodelis, labiausiai žinoma kaip viena iš „Victoria`s Secret“ angelų.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Afroditė
Graikų meilės deivė. Hefaisto žmona, Eroto motina. Ji buvo dažnai siejama su mirtos medžiu ir balandžiais. Graikai jos vardą sieja su žodžiu (aphros) puta, ši sąsaja kyla iš legendos apie Afroditę, pasak kurios, ji kilusi iš jūros putos.
Žymi šio vardo savininkė:
Afroditė Alicija Džouns (gim. 1958 m.) – garsi Amerikos kriminalinių laidų vedėja bei daugelio knygų autorė, prodiuserė, laisvai samdoma žurnalistė, dirbusi Discovery kanale.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Agafija
Vardas, kilęs iš senovės graikų kalbos, išvertus iš kurios, reiškia – „mylimoji“. Moteriškasis vyriško vardo „Agafijus“ variantas. Šis vardas kyla iš senovės graikų žodžio „agape“, kuris išvertus reiškia „meilė“. Todėl vardą „Agafijus“ galima versti kaip „mylimasis“.
Istorinės asmenybės, vardu Agafija:
Šventoji Agata (Agafija) – III amžiaus krikščionė kankinė, viena iš žinomiausių ir labiausiai garbinamų ankstyvosios krikščionybės šventųjų.Dar viena žinoma (ypač Rusijoje) moteris, vardu Agafija –Agafija Lykova (gim. 1945) sentikių Lykovų šeimos dukra. Ši šeima ne tik Rusijoje, bet ir visame pasaulyje išgarsėjotuo, kad daugiau, kaip 40 metų atsiskyrėliškai pragyveno Abakansko kalnagūbryje (Chakasijos respublikoje). 1930-aisiais kelios šeimos, taip pat ir Lykovai, bėgo nuo ateistinės sovietų valdžios į taigą ir ilgusmetus pragyveno visiškoje izoliacijoje nuo civilizacijos. 1978-aisiais geologų grupė, tyrinėjusi Abakano upę netyčia aptiko šią šeimą. Lykovai buvo nepažįstami su šiuolaikine civilizacija – stebėjosi jos išradimais, tačiau paikti atsiskyrėliško būsto ir keliauti pas sovietų valdžios pogromus išgyvenusius giminaičius atsisakė.
Vardadieniai: 01.06, 01.10, 02.18, 11.11

Agata
Sulotyninta graikiško vardo Agathe forma, kildinama iš graikų „agathos“, reiškiančio „geras“. Todėl vardo reikšmė interpretuotina kaip „gera, geroji“. Istorinė asmenybė, vardu Agata: Šventoji Agata buvo kankinė, gyvenusi trečiajame amžiuje Sicilijoje. Ji buvo nukankinta ir nužudyta dėl romėnų valdininko atstūmimo. Ši šventoji buvo itin garbinama viduramžiais, jos vardas (įvairiais tarimo variantais) buvo paplitęs visoje Europoje. 
Žymi šio vardo savininkė:
Detektyvų rašytoja Agata Kristi (1890-1976).
Vardadieniai: 02.05, 09.20.

Agnė, Agnija
Šie vardai turi kelias kilmės versijas. Pagal pirmąją, vardas Agnija (Agnė) – tai vardo Agnesa forma. Iš graikų kalbos žodžio „agnos“ verčiasi, kaip „nekalta“, o iš lotyniško „agnus“ –„avinėlis, ėriukas“. Vardas Agnesė plačiai paplitęs visoje Europoje skirtingais variantais. 
Žymi šio vardo savininkė:
Agnė Ditkovskytė (lietuvių aktorė), gim. 1988-aisiais.
Vardadienis: 04.20.

Agnesa, Agnesė
Vardo Agnė forma. Žr. Agnė. 
Žymi šio vardo savininkė:
Agnesa von Kurovska – Ernesto Hemingvėjaus mūza.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Agneta / -ė
Skandinaviškas vardo Agnesa variantas. Žr. Agnesa.
Žymi šio vardo savininkė:
Agneta Kleizienė – Lietuvių krepšininko, žaidžiančio ir užsienio klubuose, Lino Kleizos, žmona.
Vardadienis: 01.21.

Agota
1. Iš graikų kalbos: „kilni, tauri, geroji“.
2. Vardo Agata pakitusi forma. Žr. Agata.
Žymi šio vardo savininkė:
Vengrų kilmės šiuolaikinė šveicarų rašytoja Agota Kristof, parašiusi knygą „Storas sąsiuvinis“, kurioje du pagrindiniai veikėjai bando tapti viršžmonėmis II Pasaulinio karo metais. Šis romanas kritikų vadinamas negailestingiausia praėjusio šimtmečio knyga ir priskiriamas XX amžiaus aukso fondui.
Vardadienis: 02.05.

Aida
1. Aydos vardo variantas. Žr. Ayda.
2. Moteriškoji vyriško vardo Aidas forma, kilusi nuo lietuviško žodžio „aidas“.
3. Verčiant iš arabų kalbos, Aida – „malonė, nauda“.
Įdomus faktas:
Vardas Aida vartotas to paties pavadinimo Dž. Verdžio operoje (1871), kurioje jis priklausė Etiopijos princesei, paimtai į nelaisvę Egipte.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Aidė
1. Lietuviškas vardas, kilęs iš vyriškosios formos „Aidas“. Žr. Aidas.
2. Nuo žodžio „aidas“ – „aidinti ir toli žinoma“.
Žymi šio vardo savininkė:
Aidė Noreikienė – Lietuvos lengvaatletė, įvairių bėgimo maratonų dalyvė.
Vardadienis: 02.20.

Aistė
Lietuviškas vardas, kilęs nuo baltų genties „aisčiai“ pavadinimo.
Žymi šio vardo savininkė:
Aistė Smilgevičiūtė – lietuvių atlikėja, kartu su grupe „Skylė“ atliekanti folklorinę muziką, džiazą, poproką.
Vardadienis: 04.19.

Akvilė
Trumpinys iš vardo „Akvilina“. Žr. Akvilina.
Žymi šio vardo savininkė:
Akvilė Paražinskaitė (gim. 1996) – lietuvių teniso žaidėja, viena perspektyviausių šios sporto šakos moterų žaidėjų Lietuvoje.
Vardadienis: 03.23.

Akvilina
Moteriškoji vyriško vardo Akvilinas forma. Šis vyriškas vardas, išvertus iš lotynų kalbos, vardas reiškia: „ereliškas“. Taigi moteriškojo vardo varianto interpretacija galėtų skambėti, kaip „drąsi, akyla tarsi erelis“. 
Vardadienis: 06.13.

Alberta, Albertina
Moteriškoji vyriško vardo Albertas forma. Vardas, kilęs iš germanų Adalbert, kurį sudaro du elementai adal „kilnus“ ir beraht „šviesus“. Taigi moteriškojo vardo varianto interpretacija galėtų skambėti, kaip: „kilni, šviesi“.
Įdomus faktas:
Alberta yra Kanados provincijos, pavadintos karalienės Viktorijos dukters garbei, vietovardis.
Žymus personažas Albertinos vardu: Keistuolių teatro sukurta Varna Albertina.
Vardadienis: 11.21.

Aleksandra
Vardas Aleksandra, išvertus iš graikų kalbos, reiškia „vyriška“, „gynėja“. Populiariausias šio vardo vedinys – Sandra. Žr. Sandra.
Žymios vardo Aleksandra savininkės:
Aleksandra Fiodorovna Romanova – Carinės Rusijos imperatorė, imperatoriaus Nikolajaus II žmona, kartu su šeima nužudyta bolševikų revoliucijos metu; Aleksandra Ekster – tapytoja, avangardo šakos atstovė. 
Vardadieniai: 02.26, 03.27, 05.03, 08.26, 12.01.

Algimantė / -a
Moteriškoji vyriško vardo Algimantas forma. Lietuvių kilmės vardas, kuris sudarytas iš dviejų elementų: alg- (alga „atlyginimas, atpildas“) + mant- (mantus „sumanus“, manta „turtas“), taigi vardas Algimanta reiškia – „įvertinta už sumanumą“.
Žymi šio vardo savininkė:
Algimanta Nainytė-Žukauskienė (gim. 1952 m.) – Lietuvos žurnalistė, TV laidų vedėja.
Vardadienis: 05.26.

Algirdė / -a
Moteriškoji vyriško vardo Algirdas forma. Lietuvių kilmės vardas, sudarytas iš dviejų elementų: al- (aliai vienas) + gird- (girdėti, girdas „žinia, gandas“) – „visa girdinti“ arba „išgirsta, suprasta“.
Vardadieniai: 02.11, 07.09 (Algirdė); 02.11, 07.09 (Algirda). 

Alicija
1. Sulotyninta vardo Alisa forma. Žr. Alisa.
2. Iš senovės vokiečių kalbos kilęs vardas, reiškiantis „kilminga, visus pralenkianti“.
Žymi šio vardo savininkė:
Alicija Silverstoune (1976 m.) – amerikiečių aktorė, modelis. 
Vardadieniai: 06.21, 08.24.

Alisa
Vardas Alisa turi kelias kilmės versijas.
Pagal pirmąją, vardas Alisa kyla iš senovės prancūzų vardo Aalis, trumpinio iš Adelais, kuris, savo ruožtu, yra trumpa vokiško vardo Adelaida forma. Vardas Adelaida reiškia „kilni, tauri“.
Vardas „Elice“ į Angliją atkeliavo drauge su normanais. Anglų kalboje šis vardas reiškia „kilnios prigimties“, „iš kilmingųjų luomo“.
Žymesnės šio vardo savininkės:
Literatūros personažė ir jos prototipu tapusi moteris: Alisa – pagrindinė Luiso Kerolio romano „Alisa stebuklų šalyje“ veikėja. Šios veikėjos prototipu buvusi reali moteris tuo pačiu vardu: Alisa Plezens Lidel.
Vardadieniai: 01.09, 06.15, 12.16.

Alma
1. Vardas Alma greičiausiai buvo įkvėptas lotyniško žodžio almus, reiškiančio „teikianti palaimą, malonę, maitinanti“. Šis vardas tapo populiarus po Almos mūšio (1854), kuris vyko šalia Almos upės Kryme ir baigėsi Britanijos ir Prancūzijos pergale. Tačiau vardas Alma buvo retkarčiais vartojamas ir prieš minėtą mūšį.
2. Šis vardas taip pat sutampa su ispanišku žodžiu, reiškiančiu „siela“.
Žymi šio vardo savininkė:
Alma Adamkienė – buvusio Lietuvos prezidento Valdo Adamkaus žmona.
Vardadienis: 04.08.

Amabelė
Lotynų kilmės vardas, reiškiantis „miela, draugiška“.
Žymi šio vardo savininkė:
Amabelė Williams-Ellis (1894-1984 m.) (Amabelė – jos kūrybinis slapyvardis, tikrasis vardas – Mary Annabel Nassau Williams-Ellis) – profesionali ir produktyvi Jungtinės Karalystės rašytoja, redaktorė, antalogijų sudarytoja ir vertėja. Ji rašė periodinius straipsnius, romanus ir informacines knygas apie politiką, mokslą, kultūrą ir moterų gyvenimą. Kūrė knygas tiek suaugusiems, tiek vaikams. 
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Amalija
Vardas Amalija turi kelias kilmės versijas.
Pagal pirmąją, vardas kilo iš senovės germanų vardo Amalia, kylančio iš žodžio „amal“, kas išvertus reiškia „darbas“, todėl vardas Amalija verčiamas kaip „darbšti, mėgstanti darbą“.
Pagal antrąją versiją, vardas Amalija yra vardo Emilija forma. Žr. Emilija.
Žymi šio vardo savininkė:
Amalija MalkaNatanson (1836 – 1930) ištekėjusi gavo vyro pavardę – Froid; Zigmudo Froido (psichoanalizės pradininko) motina.
Vardadieniai: 04.21, 07.10.

Amelija
Amalijos vardo variantas. Žr. Amalija.
Žymi šio vardo savininkė:
Amelija Erhart (1897-1937), pirmoji moteris, viena pati perskridusi Atlanto vandenyną.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Ana
Vardo Channah forma, naudota graikiškajame ir lotyniškajame Senojo Testamento vertime. Daug vėlyvesniuose Senojo Testamento vertimuose vartojama Hannah forma. Vardas dažnai pasirodo Naujajame Testamente, kuriame jo vyriškoji forma priklauso pranašams, kurie atpažino Mesiją. Tai buvo populiarus vardas Bizantijos Imperijoje nuo ankstyvųjų jos gyvavimo metų.Viduramžiais jis paplito tarp vakarų krikščionių, tai susiję su šventosios Anos garbinimu. 
Žymios šio vardo savininkės:
keletas Rusijos monarchių, įtraukiant ir aštuonioliktojo amžiaus rusų imperatorę. Tai taip pat, vardas Ana buvo pagrindinės Levo Tolstojaus romano Ana Karenina (1877) veikėjos vardas.
Vardadienis: 12.22.

Anabelė
Vardo Amabelė pakitusi forma. Žr. Amabelė.
Žymi šio vardo savininkė:
Ana Isabelė „Anabelė“ Medina Garrigues (gim. 1982 m.) garsi ispanų teniso žaidėja, pasiekusi puikių rezultatų tarptautiniuose teniso turnyruose.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Andrėja, Andrė
Moteriška vyriško vardo Andrius forma. Vyrškoji vardo forma yra kilusi iš graikiško Andreas, kuris kildinamas nuo žodžio (aner) „vyras“. Taip pat šis vardas verčiamas, kaip „vyriškas“, „drąsus“. Naujajame Testamente apaštalas Andrius buvo pirmuoju Jėzaus sekėju, Simono Petro broliu. Vieni šaltiniai teigia, kad vėliau jis pamokslavo Juodosios jūros regione, kiti šaltiniai teigia, kad jis buvo nukryžiuotas ant X formos kryžiaus. Vardas Andrius, būdamas graikišku vardu, greičiausiai buvo išverstas iš hebrajų kalbos vardo, kuris yra nežinomas.
Žymi šio vardo savininkė:
Andrea Berg (gim. 1966 m.) vokiečių dainininkė, atliekanti populiariąją muziką, savo karjeroje pardavusi daugiau nei 10 milijonų įrašų.
Vardadieniai: 02.04, 05.16, 11.10, 11.30.

Andželika
Vardas Andželika kyla iš lotyniško „angelicus“ („angeliškas“), kuris kilęs iš graikiško „angelos“ ir reiškia „skelbėjas, angelas“. Vardo Andželika analogais laikomi vardai Angelina, Angelika. Taip pat laikoma, kad Andželika – tai vardo Angelina tarimo variantas, tačiau šie vardai giminingi ir dažnai naudojami kaip viena kitą pakeičiančiosmažybinės kreipimosi formos. Nereikėtų maišyti su giminingais vardais Anžela (Andžela) ir Andželina (Angelina).
Žymi šio vardo savininkė:
Andželika Hiuston – amerikiečių kino aktorė, labiausiai išgarsėjusi Mirtišės Adams vaidmeniu filme „Adamsų šeimynėlė“.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Angelina (Andželina)
Vardas Angelina – kilęs iš vėlyvosios lotynų kalbos vyriško vardo Angelus, kuris kildinamas iš graikiško „angelos“, ir, verčiant į moteriškąją formą, reiškia: „skelbėja, pranašė, angelas“.
Žymi šio vardo savininkė:
Andželina Džiuli – amerikiečių kino aktorė, režisierė, scenaristė aktoriaus Brado Pito žmona.
Vardadieniai: 01.27, 05.31.

Arabelė
Šis vardas turi kelias kilmės versijas.
Pagal pirmąją – tai yra vardo Anabelė  pakitusi forma (žr. Anabelė).
Pagal antrąją, vardas Arabelė (Arabella) kilo iš arabų tautos pavadinimo, išvertus šis vardas skambėtų kaip „arabų kilmės moteris“.
Žymi šio vardo savininkė:
Arabela Mensfild (1846 – 1911) mergautine pavarde–Bela Aurelija Bab; pirmoji moteris juristė JAV, prileista prie juridinės praktikos JAV Ajovos valstijoje 1869-aisiais.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Arina
Vardas Arina – pasenusi kreipimosi į Iriną formą. Išvertus iš graikų kalbos reiškia „taika“, „ramybė“. Taip pat graikų mitologijoje yra taikaus gyvenimo deivė – Eirena, iš kurios vardo ir kilo vardai Arina ir Irina (žr. Irina).
Žymi šio vardo savininkė:
Arina Borunova (gim. 1969 m.) – lietuvių bliuzo atlikėja.
Vardadieniai: 01.12, 04.29, 05.18, 08.10, 10.01.

Asta
Trumpinys iš Astrida. Žr. Astrida.
Žymios šio vardo savininkės:
Asta Valentaitė – verslininkė, manekenė, buvusi verslininko Laimučio Pinkevičiaus žmona; Asta Pylipaitė – lietuvių dainininkė.
Vardadienis: 02.03.

Astrida
Vardas, kilęs iš senovės skandinavų kalbos, išvertus reiškiantis „aistringa“. Taip pat egzistuoja ir kiti šio vardo vertimai: „dieviškas grožis“ (senovės žydų k.) ir „žvaigždė“ (armėnų k.). Taigi vardo reikšmė interpretuotina, kaip „dieviškai graži; graži tarsi žvaigždė“.
Žymi šio vardo savininkė:
Astrida Lindgren – gerai žinoma švedų rašytoja, daugybės knygų, skirtų vaikams, autorė. Jos žymiausios knygos: „Pepė ilgakojinė“; „Mijo, mano Mijo“; „Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Augustė
Vardas Augustė kilęs iš lotynų kalbos vyriškosios giminės vardo Augustas (žr. Augustas), reiškiančio: „didingas, šventas, garbingas“; „gimęs rugpjūčio mėnesį“. Senovės Romoje drauge su imperatoriaus vardu vartotas titulas „augustas“ reiškė imperatoriaus dieviškąją kilmę, buvo ženklas, kad jo valdžia – pašventinta.
Įdomus faktas:
 Šis vardas paplito po to, kai XVIII amžiuje Britanijos karalius Džordžas III suteikė jį savo antrajai dukrai.
Žymi šio vardo savininkė:
Augustė Vedrickaitė (g. 1985 m.) – Lietuvos dainininkė, realybės šou „Dangus“ dalyvė, muzikinių projektų narė, vaidinusi miuzikle „Kartokite: myliu!“.
Vardadienis: 08.03.

Aurelija
Moteriškoji vyriško vardo Aurelijus forma. Vardas „Aurelijus“ – iš senovės romėnų laikų mus pasiekęs vardas, kuris kildinamas nuo lotyniško žodžio „aureus“, reiškiančio „auksinis, paauksuotas“. Todėl moteriškoji šio vardo forma interpretuotina, kaip „tarsi auksinė (gera)“.
Žymi šio vardo savininkė: Aurelija Stancikienė – buvusi Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė, Lietuvos ir Neringos savivaldybės politinė ir visuomenės veikėja.
Vardadieniai: 09.25, 10.16, 12.02.

Austėja
Lietuvių kilmės vardas. Darinys iš „austi“ + „ėja“ – „audėja“. Lietuvių mitologijoje šiuo vardu vadinta bites globojanti, bičių deivė, taip pat globojusi šeimą, rimtas ir santūrias moteris.
Žymi šio vardo savininkė:
Austėja Lukaitė – Lietuvos aktorė, vaidinanti „Domino“ teatre ir dainuojanti miuzikle „Paryžiaus katedra“.
Vardadienis:05.09.

Aušra
1. Lietuvių kilmės vardas. Senovės lietuviai garbino grožio deivę Aušrinę, iš čia ir Aušros vardo kilmė;
2. Taip pat šiuo vardu senovės lietuviai vadino žvaigždę, šiuolaikinėje astronomijoje žinomą Veneros vardu;
3. Trečioji šio vardo reikšmė „tyra kaip aušra“.
Žymi šio vardo savininkė:
Aušra Maldeikienė – ekonomistė, publicistė, ekonomikos dėstytoja, mokytoja.
Vardadienis: 04.27.

Ayda
Išvertus iš arabų kalbos: „nauda, apdovanojimas“. Taigi vardo reikšmė: „naudinga, apdovanota“.
Žymi šio vardo savininkė:
Ayda Field (gim. 1979 m.) buvusi Robio Viljamso žmona. Jie turi vieną vaiką. 
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.
Į viršų
Kūdikio sutiktuvių šventė šeimos ir draugų rate - prisiminimai, šypsenos, džiaugsmas ir daug žaidimų...

B

Mergaičių vardai iš B raidės

Baiba
Šis vardas mūsų laikus pasiekia per skandinavų mitus, kuriuose Baiba buvusi mėnulio žmona, elnių globėja.
Žymi šio vardo savininkė: Baiba Skurstenė – latvių kilmėsdainininkė, dalyvaujanti įvairiuose TV rengiamuose šokių bei dainų projektuose. Karjeros siekianti ir Lietuvoje.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Balandė
Lietuvių kilmės vardas, kilęs nuo žodžio „balandis“ (toks paukštis). Kita vardo aiškinimas – „gimusi balandžio mėnesį“.
Žymios šio vardo asmenybės ir vardadienis šaltiniuose nenurodomi.

Balatė
Vardas, kilęs iš hebrajų kalbos, reiškiantis „valdovė, šeimininkė“.
Žymios šio vardo asmenybės ir vardadienis šaltiniuose nenurodomi.

Balsenė
Lietuvių kilmės vardas, sudarytas nuo žodžio „balsas“. Jo reikšmė aiškinama, kaip „balsingoji“.
Žymios šio vardo asmenybės ir vardadienis šaltiniuose nenurodomi.

Banga
Lietuvių kilmės vardas, kilęs iš žodžio „banga“. Trumpinys iš vardo „Banguolė“. Žr. Banguolė.
Žymios šio vardo asmenybė: Banga Kulikauskaitė. Gydytoja akušerė-ginekologė, gyvybės kultūros puoselėtoja ir Artumos žurnalo ilgamete bendradarbe. Taip pat Bangos inicijuotas tinklalapis www.nebijokvezio.lt
Vardadienis: 01.30.

Banguolė
Banguolė – lietuvių kilmės vardas, kilęs iš žodžio „banga“, sudarytas pridėjus priesagą -uolė. Taip pat egzistuoja šio vardo trumpinys: Banga. Žr. Banga.
Žymios šio vardo asmenybės šaltiniuose nenurodomos.
Vardadienis: 01.30.

Barbora
Čekų, slovakų ir lietuvių atitikmuo vardui Barbara. Vardas kilęs iš graikiško žodžio (barbaros), reiškiančio „svetimšalis“.
Įdomus faktas: Pasak legendos, šventoji Barbara buvo nužudyta savo tėvo, kuris vėliau mirė, į jį pataikius žaibui. Ji yra architektų, geologų, akmentašių ir artileristų globėja.
Žymi istorinė asmenybė šiuo vardu: Barbora Radvilaitė – Lenkijos karalienė ir Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto mylimoji, spėjama, nunuodyta karalienės Bonos.
Vardadienis: 12.04.

Bartolomėja
Moteriškoji vyriško ispanų kilmės vardo (Bartolomėjas) versija. Vyriškoji šio vardo forma – Bartalomėjas – iš aramėjų kalbos mus pasiekiantis vardas, kuris, išvertus reiškia „artojo sūnus“. Taikant šią reikšmę moteriškai formai ir šiuolaikiniam kontekstui, reikšmę galime interpretuoti, kaip: „artojo dukra; moteris, mėgstanti žemės darbus“.
Žymios šio vardo asmenybės ir vardadienis šaltiniuose nenurodomi.

Beata
Vardas, atkeliavęs iš lotynų kalbos, vienuose šaltiniuose verčiamas kaip „teikianti laimę, laiminga“, kituose – „palaimintoji“. Beata – vardo Beatričė trumpinys (žr. Beatričė).
Žymi šio vardo savininkė: Beata Nicholson – lietuvių kulinarinių TV laidų vedėja, knygų apie maisto gaminimą autorė, žurnalistė.
Vardadieniai: 03.08, 09.06.

Beatričė
Itališka vardo „Beatrix“ forma. Pastarasis vardas kilęs iš vardo „Viatrix“, moteriškos vėlyvosios lotynų kalbos vyriško vardo „Viator“ formos. Vardas Viator verčiasi kaip „keliautojas“.
Žymios šio vardo savininkės ir personažės, vardu Beatričė: Beatričė Portinari buvo moteris, kurią įsimylėjo italų poetas Dantė Aligjeris. Ji buvo Dantės „gide“ rojuje,epinėje poemoje „Dieviškoji komedija“ (1321). Taip pat Beatričė buvo viena iš veikėjų Šekspyro pjesėje „Daug triukšmo dėl nieko“ (1599).
Vardadieniai: 07.29, 08.29.

Bela
Egzistuoja kelios šio vardo kilmės versijos. Pagal pirmąją, vardas Bela kilęs iš lotynų kalbos ir reiškia: „gražuolė“, „nuostabioji“. Pagal antrąją – šis vardas kilęs iš hebrajų kalbos ir reiškia „nuotaka“.
Žymi šio vardo literatūros personažė: Šiuo vardu pavadinta kultiniu tapusio Stephenie Meyer romano „Saulėlydis“ (kuris vėliau buvo ekranizuotas) pagrindinė herojė – Bella Svon.
Vardadieniai: 02 23, 07 04.

Belita
Šis vardas yra ispaniškos kilmės mažybinis kreipimasis į moteris, vardu Elžbieta, Arabelė, Izabelė.
Žymi šio vardo savininkė: Aurabela „Belita“ Moreno (gim. 1949 m.) – meksikiečių ir amerikiečių aktorė, vaidinusi ABC televizijos situacijų komedijoje „Tobuli nepažįstamieji“, kuri buvo rodyta nuo 1986 iki 1992 metų.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Berta
Vardas Berta iš pradžių buvo trumpesnė kitų vardų, besibaigiančių germaniškais elementais „bert/berht“, forma, tai taikytina tiek moteriškiems, tiek vyriškiems vardams. Taip buvo trumpinami tokie vardai, kaip Albertas-Alberta, Robertas-Roberta, Norbertas-Norberta ir kiti, kuriuos išvertus, vardo elementas „bert/berht“ reiškia „šviesa, šviesus“. Dabar šis vardas yra savarankiškas, paplitęs visoje Europoje.
Įdomus faktas: šis vardas iškyla Pietų germanų legendose (dažniausiai tariamas Perchta ar Berchta), kuriuose juo vadinama gyvūnų ir audėjų deivė.
Žymi šio vardo savininkė: Sicilija Berta Benc (1849 - 1944) mergautinė pavardė – Ringer; vokiečių automobilių gamybos pradininko Karlo Benco žmona. Aktyviai dalyvavo šios naujovės populiarinime.
Vardadieniai: 07.04, 09.03.

Beta
Trumpinys iš Beata. Žr. Beata.
Žymi šio vardo savininkė: teta Beta –Bernadeta Lukošiūtė – lietuvių laidų vaikams ir viktorinų vedėja.
Vardadieniai: 03.08, 09.06.

Birutė
Lietuvių kilmės vardas, reiškiantis „nepastovi, besikeičianti“.
Įdomu tai, kad yra išlikęs padavimas apie Birutę, gyvenusią Palangoje, kurią įsimylėjo ir vedė Lietuvos kunigaikštis Kęstutis.
Žymi moteris šiuo vardu: Birutė Dambrauskaitė – Lietuvos estrados atlikėja.
Vardadienis: 02.05.

Brigita
Slovėnų, kroatų, latvių ir lietuvių vardo Bridget forma. Pastarasis vardas yra suanglinta airiško vardo Brighid forma. Šis vardas, išvertus iš airių kalbos, reiškia „pakili, aukšta, kilni“ arba „dorovės jėga“. Airių mitologijoje tai buvo ugnies, poezijos ir burtų deivė.
Žymi šio vardo savininkė – prancūzų aktorė Brižit Bardo (1934). Taip pat daugeliui žinoma ir populiaraus romano veikėja, sukurta anglų rašytojos Helen Fielding – Bridžita Džouns.
Vardadieniai: 02.01, 07.23, 10.08.
Į viršų
Kūdikio sutiktuvių šventė šeimos ir draugų rate - prisiminimai, šypsenos, džiaugsmas ir daug žaidimų...

C/Č

Mergaičių vardai iš C/Č raidės

Cecilija
Šis vardas kilęs iš romėnų gimininio vardo Caecilius, kildinamo iš lotyniško žodžio „caecus“, reiškiančio: „aklas, nematantis“.
Žymi šio vardo savininkė: Cecilija Achern (gim.1981) – meilės romanų rašytoja. Jos pirmasis romanas „P.S. I Love You“ („P. S. Aš tave myliu“), parašytas, kai autorei buvo dvidešimt vieneri, buvo ekranizuotas 2007-aisiais, o knyga buvo parduodama daugiau nei keturiasdešimtyje šalių. Kai kurios jos knygos tapo bestseleriais.
Vardadienis: 11.22.

Cerera
1. Kroatų ir lietuvių vardo Ceresa forma. Šis vardas kyla iš indoeuropiečių šaknies „ker“, reiškiančios „augti“. Romėnų mitologijoje Ceresa buvo žemdirbystės deivė, atitinkanti graikų deivę Demetrą. 2. Išvertus iš lotynų kalbos, šis vardas skamba kaip „aušrinė“.
Šiuo vardu pavadinta nykštukinė planeta, atrasta 1801-aisiais metais, tačiau nuo pat atradimo iki 2006 metų astronomų susirinkimo ji buvo laikyta asteroidu.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Cezarija
Cezarija – lotynų kilmės vardas. Moteriška vyriško vardo Cezarijus, Cezaris forma. Pastaroji, išvertus iš lotynų kalbos, reiškia „ilgaplaukis“, vėliau ir „valdovas“. Ši vardo reikšmė mus pasiekia dar iš Senovės Romos laikų, kai jos imperatoriumi buvo Julijus Cezaris, o po jo mirties vardas Cezaris tapo bendriniu žodžiu ir buvo pradėtas naudoti kaip titulas, vartotas šalia vėliau imperiją valdžiusių imperatorių vardų. Taigi moteriškoji vardo forma interpretuotina, kaip: „ilgaplaukė; valdvė“
Žymi šio vardo savininkė: Cesarija Evora (1941–2011) –dainininkė, kilusi iš Cape Verde archipelago (kitaip – Žaliojo Kyšulio salų), atliekanti vietinę muziką, vadinamą morna. Garsi Europoje, Lotynų Amerikoje.
Vardadienis: 01.12.

Chloja
Išvertus iš graikų kalbos, šis vardas reiškia „žalias daigelis, atžala“. Dėl tokios etimologijos šio vardo reikšmė dabartiniais laikais gali būti traktuojama kaip „žydinti“. Tai buvo graikų žemdirbystės deivės Demetros epitetas. Vardas taip pat yra paminėtas Naujajame Testamente, viename iš apaštalo Pauliaus laiškų.
Žymi šio vardo kino herojė: išgalvotas personažas Chlojos vardu, to paties pavadinimo 2010-ųjų metų Holivudo filme, kuriame Chlojos vaidmenį atliko žinoma naujosios kartos amerikiečių aktorė Amanda Seyfried.
Vardadienis šaltiniuose nepaminėtas.

Chnosa, Knosa
Vardas, išvertus iš senovės skandinavų kalbos, reiškia „brangakmenis“. Šiuolaikinė šio vardo interpretacija gali būti suprantama kaip „ta, kuri brangi; brangioji“.
Žymios šio vardo asmenybės ir vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Ciara, Kiara
Šis vardas – airių kilmės, sukurtas iš galų žodžio „ciar“, reiškiančio „tamsus“. Dabartyje šis vardas skirtingose Europos šalyse taip pat skamba, kaip Siara, Siaras, Kiara, Kiras ir turi reikšmę: „tamsiaplaukė“, „tamsiaakė“, „tamsi“, reikšme „tamsių akių, tamsių plaukų“. Vardas Ciara Airijoje dažniausiai tariamas su „k“, t. y. Kiara. 2006-aisiais metais šis vardas Airijoje buvo gana populiarus ir įėjo į populiariausių mergaičių vardų dešimtuką.
Žymi šio vardo savininkė: Ciara Princess Harris (gim. 1985 m.), žinoma sceniniu vardu Ciara, pelniusi keturias 48-ųjų Grammy apdovanojimų nominacijas už albumą „Goodies“, kuris tapo dar ir tris kartus platininiu.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Cintija
Portugališka vardo Cynthia forma. Ji savo ruožtu yra sulotyninta graikiško žodžio „Kynthia“ forma, reiškianti „moteris iš Sinto (Kyntho)“. Tai buvo graikų mėnulio ir medžioklės deivės Artemidės epitetas, duotas jai nuo kalno, buvusio Delo saloje, pavadinimo. Ant šio Sinto kalno gimė ji ir jos brolis Apolonas. Vardas Cintija nebuvo naudojamas iki pat Renesanso ir jis nebuvo populiarus anglakalbėse valstybėse iki 19-ojo amžiaus.
Žymi šio vardo savininkė: Laura Sintija Černiauskaitė – lietuvių rašytoja, dramaturgė.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Čarliza
Moteriška vyriško vardo Čarlzas forma, sukurta pridėjus Afrikoje populiarią vardų galūnę ize. Vyriškoji vardo forma – angliškas vokiško vardo Karlas variantas. Karlas vokiečių kalboje reiškia „žmogus“, „vyras“, „žymus žmogus“. Nuo vardo Karlas kilęs ir monarcho titulas – karalius. Taigi moteriškojo vardo interpretacija kambėtų, kaip „žymi moteris; karalienė“.
Žymi šio vardo savininkė: amerikiečių–pietų afrikiečių aktorė, kino filmų prodiuserė Čarliza Teron (1975-). Dėl šios aktorės populiarumo išplito ir vardas Čarliza. Vardas šiai moteriai suteiktas jos tėvo Čarlzo garbei.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Čarmiana
1. Žr. Anglišką formą: Karmen.
2. Išvertus iš anglų kalbos: „žavinti, kerinti“.
3. Vardas Čarmiana – graikiško vardo Čarmion forma. Pastaroji kyla iš graikiško žodžio „charma“, reiškiančio „džiaugsmas, malonumas“.
Taigi šio vardo interpretacija galėtų skambėti kaip „džiugi; besidžiaugianti; maloni“. Sprendžiant iš Plutarcho įrašų tai buvo Kleopatros tarnaičių bendrinis vardas.
Įdomus faktas: vardą Čarmiana savo pjesėje „Antonijus ir Kleopatra“ naudojo Šekspyras (1606 m.).
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Čelsė
1. Šis vardas yra kilęs iš anglų kalbos, kildinamas nuo vietos, kurioje laivai iškraudavo savo krovinius, o tiksliau – kreidą ir klintį, pavadinimo. Vėlesniais laikais šios vietos pavadinimas suteikė vardą vienam iš Londono rajonų. Šiame kontekste vardas Čelsė verčiamas kaip „kreidos prieplauka“, kalbant apibendrintai, šis vardas turi reikšmę „uostas“. Ši vardo kilmės versija labiausiai paplitusi, bet vardas „Čelsė“ aptinkamas ir daug senesniais laikais.
2. Antroji kilmės versija kaip tik ir yra atkeliavusi iš senesnių laikų. Pagal ją, vardas „Čelsė“ – skandinaviškos kilmės, išvertus reiškiantis „laivų sala“ ir „laivo pergalė“. Pirmasis rašytinis šaltinis, kuriame vartojamas žodis „čelsi“ – 787-ieji – normandų užkariavimų metas.
Žymi šio vardo savininkė: Čelsė Klinton – buvusio JAV prezidento Bilo Klintono ir jo žmonos Hilari dukra. Įdomu tai, kad šį vardą dukteriai Klintonų šeima suteikė Judy Collins dainos „Chelsea Morning“(„Čelsės rytas“), kurią ji atliko pirmajame Klintono pobūvyje, garbei.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Česė
Trumpinys iš Česlova. Žr. Česlova.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Česlova, Česlava
Moteriška vyriško vardo Česlovas forma. Tai slaviškas vardas, sukurtas iš dviejų sudedamųjų dalių: „garbė“ (честь) ir šlovė (слава), todėl šį vardą versti galima keliais būdais: „garbinga šlovė“, „žymus savo garbe, garbingumu“. Taip pat egzistuoja šio vardo kilmės aiškinimas nuo žodžio „тщестлавие“ (garbės siekimas).
Žymi šio vardo savininkė: Česlova Jakštytė – žinoma Marijampolės poetė, Lietuvos rašytojų sąjungos narė.
Vardadienis: 07.20.
Į viršų
Kūdikio sutiktuvių šventė šeimos ir draugų rate - prisiminimai, šypsenos, džiaugsmas ir daug žaidimų...

D

Mergaičių vardai iš D raidės

Dabinta
Lietuvių kilmės vardas. 1. Reikšmė kyla nuo žodžio „dabintis“: „mėgstanti dabintis, puoštis“. 2. Antroji kilmės versija teigia, kad šis vardas kilęs nuo upėvardžio pavadinimo: Dabinta (Kruonis).
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 12.27.

Dagma, Dagmė
Trumpinys iš Dagmara. Žr. Dagmara.
Žymios šio vardo savininkės šaltiniuose nenurodomos.
Vardadienis: 12.12.

Dagmara
Išvertus iš senovės skandinavų kalbos: „gimusi ypatingą, šventės dieną“.
Žymi šio vardo savininkė: danų karaliaus Valdemaro II žmona karalienė Dagmara, jie susituokė 1205-aiais. Ji buvo Bohemijos karaliaus dukra, o tapusi Danijos karaliene, greitai pavergė danų širdis.
Vardadienis: 12.12.

Dagna, Dagnė
Skandinavų trumpinys iš Dagmara. Žr. Dagmara.
Žymi šio vardo savininkė: Dagna Kondratavičiūtė – įspūdingo vokalo savininkė, lietuvė, TV projekto „Lietuvos balas“ dalyvė, studijuojanti klasikinį dainavimą, savo balsu pelniusi ne vieną nacionalinį ir tarptautinį apdovanojimą.
Vardadienis: 12.12.

Daina
Lietuvių kilmės vardas, reiškiantis „daininga, skardžiabalsė“.
Žymi šio vardo savininkė: Daina Gudzinevičiūtė (gim. 1965 m.)– LTOK (Lietuvos tautinio olimpinio komiteto) prezidentė, Lietuvos sportininkė, olimpinė šaudymo į skriejančius taikinius čempionė. Sidnėjaus olimpiadoje 2000-aisiais m. pelniusi auksą, dalyvavusi Atėnų (2004 m.), Pekino (2008 m.) ir Londono (2012 m.) olimpiadose.
Vardadienis: 03.04, 08.08.

Dainara
Lietuvių kilmės vardas, vedinys iš Daina. Žr. Daina.
Žymios šio vardo savininkės šaltiniuose nenurodomos.
Vardadienis: 03.04, 08.08.

Dainora
1. Lietuvių kilmės vardas, vedinys iš Daina. Žr. Daina.
2. Sudurtinis vardas, sudarytas iš kelių elementų: dain- (daina) + nor- (noras, norėti) – „norinti dainuoti“.
Žymios šio vardo savininkės šaltiniuose nenurodomos.
Vardadienis: 03.04, 08.08.

Daiva
Šio vardo kilmė – išskirtinė. Jis buvo sukurtas konkrečios lietuvių istorinės asmenybės, tiksliau: vardą Daiva sugalvojo lietuvių rašytojas Vydūnas, kuris, galimai, pasiskolino vardo reikšmę iš sanskrito kalbos, išvertus iš kurios, žodis „daiva“ reiškia „dalia, lemtis“.
Žymi šio vardo savininkė:Daiva Tamošiūnaitė-Budrė (g. 1966 m.) – lietuvių radijo, TV laidų, renginių vedėja, filmų įgarsintoja.
Vardadienis: 08.06.

Daivora
Lietuvių kilmės vardas.
1. Vedinys iš Daiva. Žr. Daiva.
2. Sudurtinis vardas, kuris sudarytas iš vardų Daiva ir Dainoras. Žr. Daiva ir Dainoras.
Žymios šio vardo savininkės ir vardadienis šaltiniuose nenurodomi.

Dajana
Galimai vardo DianaLotynų amerikiečių variantas. Vardas sutampa su daugiau nei vienu botanikos moksle naudojamu Pietų Amerikos orchidėjų pavadinimu, kuris kilo nuo anglų botaniko Džono Day (1824–1888 m.) pavardės.
Žymi šio vardo savininkė: Venesuelos grožio karalienė Dajana Mendoza (1986-).
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Dalia
Lietuvių kilmės vardas, reiškiantis „laimė, sėkmė, likimas“. Lietuvių pagonys tikėjo, kad deivė Dalia (kitaip – Laimė) kiekvienam žmogui dalinanti jo likimą dar prieš jam gimstant. Ji taip pat būdavo atsakinga už žmogaus gyvenimo sėkmę. Ji dar siejama su deive Laima – vaisingumo ir kosminių reiškinių valdovė, šalia kurios ir būdavo deivė Laimė (Dalia).
Žymi šio vardo savininkė: Dalia Grybauskaitė (gim. 1956 m.) – Lietuvos Respublikos Prezidentė nuo 2009-ųjų. Buvusi LR ministrė ir viceministrė, Europos Sąjungos komisarė.
Vardadienis: 04.09.

Dalija
Vardas – lotynų kilmės vardas, originalo kalboje skambantis kaip „dahlia“, kas išvertus reiškia „jurginas“ (tokia gėlė).
Žymi šio vardo savininkė: Dalija Salomėja Šiurkutė-Gaidamonienė (g. 1938 m.) – Lietuvos gydytoja pulmonologė, habilituota biomedicinos mokslų daktarė. 1970 m. pirmoji Lietuvoje pradėjo tirti sarkoidozės epidemiologiją. Mokslinio darbo sritis – plaučių ligų, tuberkuliozės diagnostika ir gydymas. Parengė (su kitais) Nacionalinę tuberkuliozės profilaktikos ir kontrolės programą. (Pagal „Visuotinės lietuvių enciklopedijos“ medžiagą).
Vardadienis: 06.02.

Dalila
Išvertus iš hebrajų kalbos, reiškia „ilgaplaukė“.
Žymi šio vardo savininkė: telenovelių aktorė Dalila Polanko, žinoma iš vaidmenų tokiuose TV serialuose, kaip „Jai aš – Eva“(2012 m.) ir „Privilegija mylėti“ (1998 m.).
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Dangirė, Dangyra, Danguolė
Lietuvių kilmės giminiški vardai, kilę nuo žodžio „dangus“ ir reiškiantys „globojama dangaus, dangiškoji“.
Žymi šio vardo savininkė: Danguolė Beinarytė (g. 1971 m.) – Lietuvos choro dirigentė, plačiajai publikai žinoma iš TV projekto „Chorų karai“. Gimusi kompozitoriaus ir dainininkės šeimoje, pasekė tėvų pėdomis.
Vardadienis: 07.16.

Dangirdė
Moteriška vyriško vardo Dangirdas forma. Tai ietuvių kilmės vardas, sudarytas iš dviejų lietuviškų žodžių: „dangus“ ir „girdėti“. Todėl reikšmė šifruojama kaip „dangaus išgirsta, nepalikta“.
Žymios šio vardo savininkės ir vardadienis šaltiniuose nenurodomi.

Danielė
Moteriškoji vyriško vardo Danielius forma. Vardas, kilęs iš hebrajiško vardo Daniyyel, reiškiančio „Dievas yra mano teisėjas“.
Žymi asmenybė šiuo vardu: Danielė Styl (gim. 1947) daugybės romanų, tapusių bestseleriais, autorė. Jos romanai „New York Times“ bestselerių sąraše išbuvo 390 savaičių. 23 jos novelės ekranizuotos.
Vardadieniai: 07.21, 10.10.

Danutė
Trumpinys iš Danielė. Žr. Danielė. Lietuvoje šis vardas aptinkamas nuo XIV amžiaus.
Žymi šio vardo savininkė: Danutė Čiurlionytė-Zubovienė – pasaulinio garso lietuvių tapytojo ir kompozitoriaus M. K. Čiurlionio dukra.
Vardadieniai: 05.07, 05.25.

Dara
1. Pirmoji vardo kilmės istorija teigia, kad vardas Dara kilo iš slaviško žodžio „dar“, reiškiančio „dovana“.
2. Antroji kilmės versija teigia, kad tai iš hebrajų kalbos atkeliavęs žodis, reiškiantis „išmintingoji, išminties perlas“.
Žymi šio vardo savininkė: Dara Greis Tores (gim.1967 m.) žinoma amerikiečių plaukikė, keturiskart olimpinio aukso, keturiskart olimpinio sidabro ir keturiskart olimpinės bronzos laureatė. Tik ji ir dar du sportininkai per visą sporto istoriją turi keturis pilnus olimpinių medalių komplektus.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Darata
Vedinys iš Dorotėja. Žr. Dorotėja.
Žymi šio vardo savininkė: Darata Surdokaitė – lietuvių juvelyrė, dalyvaujanti tarptautinėse parodose, gaminanti stilizuotus baltų kultūrai būdingus papuošalus iš žalvario ir kitų medžiagų.
Vardadienis: 02.06, 10.30.

Darginta, Dargintė, Dargita
1. Lietuvių kilmės vardas, sudarytas iš elementų: dar- (daryti) + gint- (ginti). Iš to išplaukia vardo reikšmė: „ginanti“.
2. Sudurtinis vardas, kilęs iš vardų Darius ir Gintautė, Gita.
Žymios šio vardo savininkės šaltiniuose nenurodomos.
Vardadienis: Darginta 11.09, Dargintė 11.22. Vardo Dargita vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Dargailė
Lietuvių kilmės vardas, kilęs nuo žodžių „dar“ ir „galia“, reiškiantis „dar galinga“.
Žymios šio vardo savininkės šaltiniuose nenurodomos.
Vardadienis: 04.26

Darmilė
1. Lietuvių kilmės vardas „ištikima meilei“.
2. Sudurtinis vardas, kilęs iš vardų Darius ir Emilija. Žr. Darius ir Emilija.
Žymios šio vardo savininkės ir vardadienis šaltiniuose nenurodomi.

Dartautė
Moteriška vyriško vardo Dartautas forma. Reikšmė: „ištikima tauatai“.
Žymios šio vardo savininkės šaltiniuose nenurodomos.
Vardadienis: 02.14.

Darvilė, Darviltė
1. Lietuvių kilmės vardas, sudarytas iš dviejų žodžių: „dar“ ir „viliasi; viltis“. Iš čia kyla vardo reikšmė: „nepraradusi vilties“.
2. Vardas, sudarytas iš kitų dviejų vardų: Darius ir Vilija. Žr. Darius ir Vilija.
Šis vardas turi ir vyriškosios giminės atitikmenį. Žr. Darvilas.
Žymios šio vardo savininkės šaltiniuose nenurodomos.
Vardadienis: 08.29.

Daugirdė
Moteriška vyriško vardo Daugirdas forma. Lietuvių kilmės vardas, kylantis iš žodžių „daug“ ir „girdėti“. Šie žodžiai teikia dvejopą vardo interpretaciją: 1. „smalsi, daug išgirdusi“; 2. „daug girdėta, žymi“.
Žymios šio vardo savininkės ir vardadienis šaltiniuose nenurodomi.

Daugmantė
Moteriška vyriško vardo Daugmantas forma. Vardas, kilęs iš dviejų lietuvių kalbos žodžių: „daug“ ir „manyti“. Iš čia kyla vardo reikšmė „daug išmananti“.
Žymios šio vardo savininkės šaltiniuose nenurodomos.
Vardadienis: 03.10.

Daugmintė
Lietuvių kilmės vardas. Darinys iš Daugmantė. Žr. Daugmantė.
Žymios šio vardo savininkės ir vardadienis šaltiniuose nenurodomi.

Daugvilė
Lietuvių kilmės vardas, reiškiantis „viltingoji, daug besivilianti“. Šis vardas turi ir vyriškąją giminę. Žr. Daugvilas.
Žymios šio vardo savininkės šaltiniuose nenurodomos.
Vardadienis: 02.08.

Daumantė
Lietuvių kilmės vardas, reiškiantis „išmintinga, sumani“.
Žymios šio vardo savininkės šaltiniuose nenurodomos.
Vardadienis: 09.08.

Debora
Išvertus iš hebrajų kalbos, reiškia „bitė“. Šiuolaikinė interpretacija gali skambėti kaip „darbšti kip bitė“, „surinkėja“. Senajame Testamente, Teisėjų knygoje, Debora yra veikėja ir pranašė, kuri narsiai kovėsi 10 tūkstančių karių priešakyje.
Žymi šio vardo savininkė: Deborah Harkness – tokių lietuvių skaitytojui žinomų pasaulinio lygio bestselerių, kaip „Raganų valandos“ autorė, pelniusi tarptautinį pripažinimą už fantasy stiliaus knygas.
Vardadienis: 05.16.

Debra
1. Išvertus iš anglų kalbos: „gažuolė“.
2. Trumpinys iš Debora. Žr. Debora.
Žymi šio vardo savininkė: amerikiečių aktorė Debra Messing, žinoma iš serialo „Vilas ir Greisė“, kino filmų „Ir štai atėjo Poli“, „Pasivaikščiojimas debesyse“, „Žmona ant ledo“ ir kt.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Deimantė
Moteriškosios giminės vedinys iš vardo „Deimantas“. Pagal pirmąją, žodis„deimantas“ yra kilęs iš anglų kalbos žodžio „diamond“, reiškiančio brangaus akmens pavadinimą, dar vadinamo „briliantu“. Labai dažna reikšmė „blizgi“, „puiki“, „nuostabi“. Vardas kilęs iš vėlyvosios lotynų kalbos žodžio diamas: „nenugalima, nepakitusi“. Antroji versija skelbia, kad šis vardas – lietuvių kilmės. Jis sudarytas iš dviejų elementų: dei- (deivis, deivė) + mant- (mantus „sumanus“). Reikšmė: „sumani kaip deivė, deivės apdovanota išmintimi“.
Žymi ši vardo savininkė: Deimantė Litvinaitė – vienos juvelyrikos studijos Lietuvoje įkūrėja. Šios studijos papuošalai išskirtiniai tuo, kad imituoja valgomus saldėsius (šokolado gabaliukus, riestainėlius).
Vardadienis: 02.12.

Deivida
Sudurtinis vardas, sudarytas iš dviejų vardų: Deivis (trump. Iš Deividas) ir Vida, Vidmantė. Žr. Deividas, Vida, Vidmantė.
Žymios šio vardo savininkės ir vardadienis šaltiniuose nenurodomi.

Delija
Išvertus iš graikų kalbos, reiškia „iš Delijos“ (tokia sala). Tai buvo graikų deivės Artemidės epitetas, suteiktas jai dėl to, kad ji ir jos dvynys brolis Apolonas gimė Delijos saloje. Vardas pasirodo keliose 16-ojo ir17-ojo amžiaus poemose ir nuo to laiko įeina į suteikiamų vardų vartoseną.
Žymi šio vardo savininkė: Delia Ann Derbyshire (1937 –2001) anglų elektroninės muzikos kompozitorė, išgarsėjusi savo darbu BBC radijuje, kur kūrė muziką ir garsus beveik 200 radijo ir televizijos programų. Savo karjeros kelyje šiai moteriai teko išgirsti neigiamų darbdavių atsakymų vien dėl to, kad ji moteris, būti tiek muzikos, tiek matematikos mokytoja, kol galiausiai ji įsidarbino BBC ir pelnė pripažinimą kaip kompozitorė.
Vardadienis: 10 27.

Delila
Hebrajiškai šis vardas reiškia „švelni, delikati“. Senajame Testamente tai buvo Samsono meilužė, kuri jį išdavė filistiečiamsnukirpusi jo plaukus, kurie buvo jo jėgos šaltinis.
Delila Moseley – visapusiška, universali amerikiečių choreografė, šokių mokytoja ir daugelio šokių režisierė. Jos statomi šokiai išsiskiria stilių įvairove: pradedant baletu ir baigiant moderniaisiais šokiais.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Demetra
Sulotyninta graikiško vardo „Demetrios“ forma. Vardas Demetra kilo nuo graikų deivės Demetros vardo, jo reikšmė: „pašvęsta deivei Demetrai“.
Žymių šio vardo savininkių šaltiniai nenurodo.
Vardadienis: 02.24.

Denisa, Deniza
Moteriška vyriško vardo Denisas forma. Vardas Denisas visų pirma laikomas slaviškų šalių tautiniu pasenusio bažnytinio vardo Dionisijus variantu, kuris, savo ruožtu, kyla iš senovės graikų varianto Dionysius, reiškiančio „priklausantis Dionisui“. Senovės Graikijos mitologijoje Dionisas – vyno, derlingumo, įkvėpimo dievas.
Žymių šio vardo savininkių šaltiniai nenurodo.
Vardadieniai: 01.17, 02.06, 05.28, 12.30.

Diana
Vardas Diana – yra romėnų mėnulio ir medžioklės deivės Dianos vardas (graikų mitologijoje ši deivė vadinama Artemide). Išvertus iš lotynų kalbos, reiškia „dieviška“.
Žymi asmenybė šiuo vardu – Diana Spenser (princesė Diana, ledi Di) (1961–1997) buvusi britų sosto paveldėtojo princo Čarlzo žmona, tragiškai žuvusi 1997-aisiais įvykusioje automobilio avarijoje, kuri iki šiol yra apipinta legendomis ir sąmokslo teorijomis. Ši moteris žurnalistų pavadinta pačia žinomiausia XX amžiaus moterimi.
Vardadieniai: 06.10, 08.13.

Dilaila
Vardo Dalila forma. Žr. Dalila.
Žymios šio vardo savininkės ir vardadienis šaltiniuose nenurodomi.

Diodora
Moteriška vyriško vardo Diodoras forma. Išvertus iš graikų kalbos: „Dzeuso dovanota“. Šiuolaikiniame kontekste vardo reikšmė traktuotina kaip „Dievo dovana“.
Žymios šio vardo savininkės ir vardadienis šaltiniuose nenurodomi.


Dionisa, Dioniza
Moteriška vyriško vardo Dionizas forma. Vardas kyla iš senovės graikų varianto Dionysius, reiškiančio „priklausantis Dionisui“. Senovės Graikijos mitologijoje Dionisas – vyno, derlingumo, įkvėpimo dievas.
Žymios šio vardo savininkės šaltiniuose nenurodomos.
Vardadienis: 04.08.

Doloresa
Vardas reiškia „gailestingoji, sielvartingoji“, jo reikšmė atkeliauja iš ispanų kalboje vartojamo Švč. Mergelės Marijos titulo María de los Dolores, reiškiančio „gailestingoji Marija“. Anglakalbėse šalyse šis vardas pradėtas vartoti nuo 19 amžiaus, o Amerikoje tapo itin populiarus 1920–30-aisiais.
Žymi šio vardo savininkė: Doloresa Kazragytė (gim. 1942 m.) – kino ir teatro aktorė, rašytoja. Žinoma iš vaidmenų lietuviškuose filmuose „Riešutų duona“; „Naktibalda“; „Nerami rudens diena“.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Domantė
Moteriška vyriško vardo Domantas forma.Lietuvių kilmės vardas, reiškiantis „išmintinga, sumani“.
Žymi šio vardo savininkė: Domantė Padleckaitė – profesionali šokėja masinei auditorijai žinoma iš televizinių šokių projektų.
Vardadienis: 10.15, 11.08.

Dominyka
Moteriškasis vyriškos formos Dominykas variantas. Išvertus iš lotynų kalbos, vardas Dominicus reiškia: „gimusi Viešpaties dieną“. Štai kodėl šis vardas dažniausiai buvo suteikiamas gimusioms sekmadienį.
Žymi asmenybė šiuo vardu: Dominyka Batkovskytė (g. 1993 m.) – Lietuvos šachmatininkė, Lietuvos moterų šachmatų rinktinės narė, Lietuvos ir Europos šachmatų čempionatų prizininkė.
Vardadienis: 07.06.

Donalda
Moteriška vyriško vardo Donaldas forma. Vardas, kilęs iš gališko vardo Domhnall, kuris reiškia „pasaulio valdovas /-ė“.
Žymi šio vardo savininkė: Donalda Meiželytė (gim. 1975 m.) – renginių, televizijos bei radijo laidų vedėja, dainininkė, muzikos atlikėja, aktorė.
Vardadienis: 12.17.

Donata
Moteriška vyriško vardo Donatas forma. Vardas kilęs iš vėlyvosios lotynų kalbos vardo Donatus, reiškiančio „duotas, dovanotas“.
Žymi šio vardo savininkė: Donata Rinkevičienė (gim. 1975 m.) – antroji Lietuvos dirigento Gintaro Rinkevičiaus žmona, aktorė.
Vardadienis: 02.17, 04.07, 10.05.

Dora
Trumpinys iš Teodora, Doriana, Dorotėja. Žr. Teodora, Doriana, Dorotėja.
Žymi šio vardo savininkė: Dora Maar (1907–1997 m.) – prancūzų artistė ir poetė, geriausiai žinoma, kaip Pablo Pikaso mylimoji ir mūza. Ji visą gyvenimą jautėsi esanti Pablo Pikaso, unikalaus dailininko, šešėlyje.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Dorėja
Vardo Doriana forma. Žr. Doriana.
Žymi šio vardo savininkė: Dorėja Atkočiūnaitė. Šeimyninio Atkočiūnų trio narė. Šios šeimos seserys dalyvauja įvairiuose kultūriniuose renginiuose, grodamos akordeonu. Jų tėvas – poetas, Lietuvos išeivis, grįžęs į gimtinę, Edmundas Atkočiūnas.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Dorotė, Dorotėja
Moteriška vėlyvosios graikų kalbos vardo Dorotheosforma, reiškianti „Dievo dovana“. Minėtas graikiškas vardas sudarytas iš dviejų elementų: (doron) „dovana“ir (theos) „Dievas“. Šventoji šiuo vardu: šventoji Dorotėja iš Kesarijos, gyvenusi 4-ame mūsų eros amžiuje. Ji gimė nekrikščioniškoje graikų šeimoje, tačiau kartą pamačiusi keliolikai krikščionių įvykdytą mirties bausmę, po to, kai šie atsisakė galimybės išgyventi tam, kad neišduotų Viešpaties, pati įtikėjo Kristų ir prisijungė prie krikščionių. Dėl to buvo nukankinta ir nužudyta.
Žymios šių vardų savininkės: Dorotė Merė Hodkins, (1910–1994) – britų biochemikų, gavusi Nobelio premiją chemijos srityje 1964-aisiais.
Dorotėja Barf Jorgensen – pasaulinio lygio modelis, aktorė, fotografė, tvirtai atsistojusi ant kojų po Elite’s Model Look konkurso apdovanojimų, būdama 16-os metų.
Vardadienis: 02.06.

Dovilė
Yra dvi šio lietuviško vardo kilmės versijos. Pagal pirmąją, jis kilo nuo žodžių „duoti“ ir „viltis“ junginio ir reiškia „davusi, dovanojusi viltį“. Pagal antrąją, tai dviejų kitų vardų junginys: Dovas (žr. Dovas) ir Vilija (žr. Vilija). Žymi šio vardo savininkė: Dovilė Dagė – papuošalų kūrėja, itin mėgstama nuotakų, pripažinta kaip išskirtinio stiliaus rankų darbo papuošalų ir aksesuarų dizainerė. Vardadienis: 06.03, 12.22.
Į viršų
Kūdikio sutiktuvių šventė šeimos ir draugų rate - prisiminimai, šypsenos, džiaugsmas ir daug žaidimų...

E

Mergaičių vardai iš E raidės

Edita
Kilęs iš senovės anglų vardo Eadgyð, kurį sudaro du elementai: ead „turtinga, palaiminta“ ir gyð „karas“. Iš šių dviejų elementų išplaukia vardo reikšmė „kovoje apgynusi, išsaugojusi turtą“. Šis vardas buvo populiarus tarp anglosaksų monarchijos. Vardas buvo paplitęs po Normanų užkariavimo. Jis tapo retesnis po XV amžiaus, bet atgimė XIX amžiuje.
Žymios šio vardo savininkės: Édith Piaf (1915–1963) buvo prancūzų dainininkė visame pasaulyje išgarsėjusi ir gerbiama kaip Prancūzijos nacionalinė diva, buvusi viena žymiausių prancūzų pasaulinio lygio atlikėja; Edita Daniūtė-Vasiliauskienė (gim. 1979 m.) sportinių šokių šokėja, daugelio sportinių šokių konkursų laureatė, savo šokių mokyklos įkūrėja, dalyvaujanti įvairiuose TV projektuose.
Vardadieniai: 05.09, 09.16.

Eglė
Vardas kilęs iš lietuvių pasakos „Eglė žalčių karalienė“ herojės vardo: Eglė.
Žymi šio vardo savininkė: Eglė Špokaitė (g. 1971 m. sausio 15 d. Vilniuje) – Lietuvos baleto artistė. 2011 m. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro trupės narė. Yra šokusi poroje su baleto artistais A. Molodovu, M. Rimeikiu, E. Smalakiu, N. Juška. . 2009 m. kartu su Kristina Sliesoraitiene įkūrė „Eglės Špokaitės ir Kristinos Sliesoraitienės baleto mokyklą“ (nuo 2011 m. „Eglės Špokaitės baleto mokykla“). Eglė Špokaitė yra šios mokyklos meno vadovė.
Vardadienis: 04.04.

Eidmantė
Lietuvių kilmės vardas. Moteriška vyriško vardo Eidmantas forma. Lietuvių kilmės vardas, susidedantis iš elementų: eid- (eidlus „eiklus“) + mant- („mantus“, „sumanus“). Reikšmė gali būti interpretuotina, kaip „eikliai mąstanti, geros reakcijos“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadieniai: 05.06.

Eimantė
Moteriška vyriško vardo Eimantas forma. Lietuvių kilmės vardas, susidedantis iš dviejų elementų: ei- (eiti) + mant- (mantus „sumanus“). Reikšmę galime interpretuoti, kaip „sumaniai keliaujanti per gyvenimą“.
Žymi šio vardo savininkė: Eimantė Šeškutė – jaunoji Lietuvos baleto artistė, besimokanti Ženevos šokio centre.
Vardadienis: 07.18.

Eitautė
Lietuvių kilmės vardas, reiškiantis „einanti su tauta“.
Žymi šio vardo savininkė: Eitautė Pauliukevičiūtė – Kauno bėgimo mėgėjų klubo narė. 2008-isiais metais užėmusi pirmąją vietą orientavimosi bėgte varžybose.
Vardadienis: 03.02.

Elena
Anglų kalbos graikiško vardo ‘Ελενη (Helene) forma, greičiausiai kilusi iš žodžio ‘ελενη (helene) „fakelas“ arba „žaltvykslė“, arba galimai giminingas žodžiui σεληνη (selene), reiškiančiam „mėnulis“.
Žymi šio vardo savininkė: Helen`a Keller (1880–1968) – Amerikos rašytoja, politinė veikėja, ir lektorė. Ji buvo pirmoji kurčnebylė, gavusi menų bakalauro laipsnį.
Vardadienis: 03.02, 05.22, 07.31, 08.18.

Eleonora
Vardas Eleonora yra kilęs iš senovės graikų kalbos, tiksliau, iš žodžio „eleos“, reiškiančio „gailestingumas“, „užuojauta“, todėl vardas verčiamas, kaip „gailestinga“, „užjaučianti“.
Žymi šio vardo savininkė: Ana Eleonora Ruzvelt (1884–1962) amerikiečių visuomenininkė, JAV prezidento Franklino Ruzvelto žmona.
Vardadienis: 02.21.

Eliza
Vardas Eliza kilęs iš senovės žydų kalbos ir yra viena iš trumpųjų kreipimosi į Elizabetą formų. Kitos formos: Elizabet, Izabela, Liza, Elza. Išvertus iš hebrajų kalbos, reiškia: „Mano Dievas – priesaika“. Taigi vardo reikšmė traktuotina, kaip „Prisiekusi prieš Dievą“. Tačiau iš senovės anglų kalbos vardą Eliza išverstume, kaip „gulbė“, o senovės germanų kalboje vardas skambėjo kaip Elza ir reiškė: „kilni deivė“.
Žymi šio vardo savininkė: Liza del Džokondo. Liza Gerardini (1479 – 1542/1551) – Florencijos pirklio Frančesko Džokondo žmona, galimai pavaizduota Leonardo d aVinčio paveiksle, žinomame, kaip: „Mona Liza“ arba „Džkonda“.
Vardadienis: 01.04, 06.18, 07.04, 11.17, 11.25.

Elvyra
Ispaniška vizigotų genties vardo frma, greičiausiai sudaryta iš dviejų senovės germanų elementų: ala „visi, visa“ ir wer „tiesa“. Taigi vardo reikšmė gali būti verčiama, kaip „siekianti tiesos visiems“.
Žymi šio vardo savininkė: Elvira Dones – albanų novelistė, scenarijų autorė ir dokumentinių juostų režisierė.
Vardadienis: 02.10

Elžbieta
Išvertus iš hebrajų kalbos, vardas reiškia: „Mano Dievas – priesaika“. Taigi vardo reikšmė traktuotina, kaip „Prisiekusi prieš Dievą“. Daugiau apie vardą žr. Eliza.
Žymi šio vardo savininkė: Karalienė Elžbieta II (Elizabeth Alexandra Mary Windsor; g. 1926 m. balandžio 21 d.) – Jungtinės Karalystės valdovė, valdančioji karalienė.
Vardadienis: 01.04, 06.18, 07.04, 11.17, 11.25.

Ema
Vardas Ema paplitęs tarp vokiečių, žydų ir katalikų. Šis vardas turi net keturias kilmės versijas. 1. Vardas Ema suformuotas iš žydų kilmės vyriško vardo Emanuelis, išvertus reiškiančio „Dievas su mumis“. Manoma, kad Ema – Emanuelio trumpinys. 2. Vardas Ema turi lotyniškas šaknis, verčiamas kaip „brangi“, „dvasinga“. 3. Vardas Ema yra arabų kilmės. Verčiant iš arabų kalbos reiškia „patikima“, „rami“, „naudinga“.
Žymi šio vardo savininkė: Emma Charlotte Duerre Watson (gim. 1990 m.) – anglų aktorė, vieno iš pagrindinių vaidmenų (Hermionos Įkyrėlės) atlikėja filmuose apie Harį Poterį.
Vardadieniai: 06.27, 12.28.

Emilija
Vardas „Emilija“ paplitęs tarp stačiatikių, katalikų bei graikų. Jis turi kelias kilmės versijas. Pagal pirmąją – šis vardas išvertus iš lot. k. reiškia „besistengianti“, „stipri“. Pagal antrąją – šis vardas kilo iš romėnų bendrinio vardo aemilius, kilusio nuo žodžio „aemulus“, reiškusio „konkurentas“, todėl Emilijos vardo reikšmė skamba kaip „konkurentė“. Pagal trečiąją versiją, vardas Emilija – graikiško vardo Emilius variantas, kilusio iš „aimylios“ – „meili“, „pataikaujanti, meilikaujanti“.
Žymi šio vardo savininkė: Emilija Pliaterytė – 1831 metų sukilimo Lietuvoje didvyrė, dažnai vadinama lietuviškąja Žana d`Ark. Ją savo nacionaline didvyre taip pat laiko ir lenkai bei baltarusiai.
Vardadienis: 06.30, 08.19.

Enrika
Vardas kilęs iš vyriško vardo Henrikas, kuris, išvertus iš vokiečių kalbos, reiškia „galingas valdovas, šeimininkas“. Taigi moteris, pavadinta šiuo vardu, nešios galingos valdovės, šeimininkės vardo reikšmes.
Žymi šio vardo savininkė: Enrika Striogaitė (g. 1967) – poetė. Klaipėdoje ir Kaune studijavo lituanistiką, literatūrologiją. Išleido du poezijos rinkinius: „Lyja“ (2004) ir „Vienišėja“ (2005). Šiuo metu gyvena Kaune, rašo straipsnius į kultūros savaitraščius, bendradarbiauja su interneto dienraščiu bernardinai.lt; yra įvairių almanachų sudarytoja.
Vardadienis: 02.21, 06.15.

Erika
Vyriško vardo Erikas moteriška forma. Vardas, kilęs iš senovės norvegų kalbos ir reiškiantis: „visų valdovė, vadovė“.
Žymi šio vardo savininkė: Erika Vitulskienė – žymaus Lietuvos ir tarptautiniu mastu operos solisto Merūno Vitulskio žmona.
Vardadienis: 02.09.

Ernesta
Moteriška vyriško vardo Ernestas forma. Vardas, kilęs iš senovės vokiečių kalbos ir reiškiantis: „rimta, santūri, patikima“.
Žymi šio vardo savininkė: Ernesta Legnani Bisi (1788–1859) – italų tapytoja ir graviruotoja, daugiausiai tapusi žymių to meto italų portretus.
Vardadienis: 01.12, 11.07.

Esmeralda
Vardas, išvertus iš ispanų kalbos, reiškiantis: „brangakmenis (perlas); mėgstanti puoštis perlais“.
Žymi šio vardo savininkė: Esmeralda Devlin (gim. 1971) daugybę apdovanojimų pelniusi kostiumų dizainerė. Ji kuria kostiumus operai, teatrui ir televizijai. Devlin sukūrė 2012-ųjų Olimpinių žaidynių uždarymo ceremonijos kostiumus.
Vardadienis: 01.22, 02.13.

Eugenija
Moteriška vyriško vardo Eugenijus forma. , išvertus iš graikų kalbos vardas reiškia: „kilni“, „kilminga“, „kilmingos giminės palikuonė“.
Žymi šio vardo savininkė: Eudženija Rati (gim.1933) – italų operos solistė (sopranas).
Vardadienis: 09.15, 12.25.

Eva
1. Vedinys iš Ieva. Žr. Ieva.
2. Vardo Evelina trumpinys. Žr. Evelina.
Žymi šio vardo savininkė: Eva Ana Paula Braun– Hitlerio meilužė, vėliau – jo žmona.
Vardadienis: 09.12, 12.24.

Evelina
Melodingas vardas Evelina turi kelias kilmės versijas. Kai kurie teigia, kad jis kilo iš Eivelin; prancūziško vardo, kuris savo ruožtu kildinamas iš graikų kalbos žodžio „Eol“ (vėjo dievas). Žydams vardas Evelina simbolizuoja „gyvybinę energiją; jėgą“, o išvertus iš senovės anglų kalbos, šis vardas reiškia „nuostabi paukštė“. Anglijoje šis vardas ypač išpopuliarėjo po romano „Evelina“ išleidimo 1778-aisiais metais.
Žymi ši vardo savininkė: Evelina Hanska (1801–1882), kilminga lenkaitė, labiausiai išgarsėjusi kaip prancūzų rašytojo Onorė de Balzako žmona.
Vardadieniai:02.11, 05.25, 11.10.
Į viršų
Kūdikio sutiktuvių šventė šeimos ir draugų rate - prisiminimai, šypsenos, džiaugsmas ir daug žaidimų...

F

Mergaičių vardai iš F raidės

Fausta
Romėnų giminės vardas, lotynų kalboje reiškiantis „palanki, sėkminga“.
Žymi ši vardo savininkė: Flavia Maxima Fausta (289–326) buvo romėnų imperatorė, romėnų imperatoriaus Maksimiano dukra.
Vardadienis: 09.20.

Felicija
Vedinys iš Felicita. Žr. Felicita.
Žymi ši vardo savininkė: Felicija Bortkevičienė (1873–1945), buvo lietuvių politikė ir leidėja. Viena pirmųjų moterų Lietuvos Parlamente.
Vardadienis: 01.24

Felicita
Vardas, išvertus iš lotynų kalbos, reiškiantis „laiminga“. Vardo trumpinys: Felisė, išlaikantis tą pačią reikšmę.
Žymi ši vardo savininkė: Felicita Mendez (1916–1998) puertorikietė moteris, tapusi Amerikos civilinių teisių pioniere. 1946-aisias Mendez ir jos vyras vykdė švietėjišką veiklą ir protestus, kurie tapo svarbiu precedentu teisiškos segregacijos (spalvotųjų gyventojų atskyrimo nuo baltųjų) JAV pabaigai.
Vardadienis: 03.07, 11.23.

Fergė
Moteriška vyriško vardo Fergis (Fergus) forma. Vardas, kilęs iš galų kalbos ir reiškiantis „galinga kovotoja“.
Žymi ši vardo savininkė: Fergie Duhamel (Stacy Ann`a Ferguson; gim. 1975) amerikiečių dainininkė, dainų rašytoja dizainerė ir aktorė.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Fernanda
Vardas kilęs iš vyriško vardo Ferdinandas. Šis vardas, išvertus iš vokiečių kalbos, susideda iš dviejų elementų, kurių pirmasis reiškia „kelionė“, o antrasis – „drąsus“. Taigi reikšmė interpretuotina, kaip „drąsus keliautojas“, o moteriška forma verčiama, kaip: „drąsi keliautoja“.
Žymi ši vardo savininkė: Fernanda Tavares (gim. 1980) – brazilų modelis. Būdama vos 13-os metų, ji laimėjo „Elite Look of the Year“ konkursą. 1998-aisiais, sulaukusi 17-os, ji jau fotografavosi vienam prestižiškiausių mados leidinių – L'Officiel.
Vardadienis: 06.27.

Filomena
Vardas, išvertus iš graikų kalbos, reiškiantis „jėgos, stiprybės draugė; stiprybės mylima“. Taip pat šį vardą galima versti, kaip „mylima“.
Žymi ši vardo savininkė: Šventoji Filomena – šventoji, kankinė, kurios palaikai buvo aptikti 19-ajame amžiuje Romoje.
Vardadienis: 07.05, 08.11.

Florijona
Vardas, išsirutuliavęs iš lotynų žodžio „flos“, reiškiančio „gėlė“. Todėl reikšmė interpretuotina, kaip „graži, spalvinga, kaip gėlė“.
Žymi ši vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 05.04, 11.05.

Fortūnata
Iš vėlyvosios lotynų kalbos kilęs vardas, išvertus iš kurios, jis reiškia: „sėkminga, palaiminta, laiminga“.
Žymi ši vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 10.14.

Frančeska
Angliška vėlyvosios lotynų kalbos vardo „Franciscus“ forma, išvertus reiškianti „Prancūzijos gyventojas /-a, prancūzaitė“
Žymi ši vardo savininkė: Frančeska Toro (gim. 1993) yra puertorikietė grožio konkursų laureatė, kuri buvo karūnuota Mis Pasaulis Puerto Rikas 2014 ir atstovavo Puerto Rikui Mis Pasaulis 2014-ieji konkurse.
Vardadienis: 03.09.

Frederika
Moteriška vyriško vardo Frederikas forma. Vyriškasis variantas kilęs iš germanų kalbos ir, išvertus iš jos, reiškia: „taikus valdovas“. Taigi moteris, pavadinta šiuo vardu, didžiuosis „taikios valdovės“ vardo reikšme.
Žymi ši vardo savininkė: Frederika Luiza of Hesse-Darmstadt (1751–1805) antroji Prūsijos karaliaus Frederiko Viljamo II žmona, Prūsijos karalienė.
Vardadienis: 07.18.
Į viršų
Kūdikio sutiktuvių šventė šeimos ir draugų rate - prisiminimai, šypsenos, džiaugsmas ir daug žaidimų...

G

Mergaičių vardai iš G raidės

Gabija
Lietuviškos, baltiškos kilmės vardas. Lietuvių mitologijoje Gabija yra namų židinio globėja, ugnies deivė. Šaknis „gab-“ reiškia „gaubti, dengti, glausti, guosti“. Nuo šių žodžių kyla antra vardo Gabija reikšmė – „guodžianti, sauganti“.
Žymi šio vardo savininkė: Gabija Jaraminaitė-Ryškuvienė. (gim. 1972 m.) – lietuvių teatro ir kino aktorė, „Domino“ teatro aktorė, vaidinusi ne viename kino filme (tarp jų ir „Valentinas vienas“), serialuose.
Vardadienis: 01.09.

Gabrielė
Gražus vardas, paplitęs visoje Europoje, daugiausiai tarp išpažįstančiųjų katalikybę. Vardas, kilęs iš senovės žydų kalbos vardo „Gavril“, kuris pagal prasmę skyla į dvi dalis, kurios tiesiogiai verčiant iš senovės žydų kalbos reiškia „vyras“ ir „Dievas“, todėl šio vardo vertimas gali varijuoti: „Dievo pagalbininkas“, „Dievo tvirtovė“, „tas, kuris palaiko Dievą“, o platesniu žvilgsniu žvelgiant gali būti ir „stiprus“, „vyriškas“. Todėl vardas „Gabrielė“, atitinkamai, taip pat gali turėti kelis vertimo variantus – „Dievo didvyrė“ „Dievas – mano stiprybė“ ir kt.
Žymi šio vardo savininkė: Gabriela Mistral (1889-1957) – Čilės poetė, 1945-aisiais tapusi pirmąja Nobelio premijos laureate (literatūros srityje) Lotynų Amerikoje.
Vardadieniai: 02.10, 02.27, 03.24, 09.29.

Gailė
Vardo istorija siekia dar senąjį testamentą, kuriame Abigailė – trečioji karaliaus Dovydo žmona. Pirmoji vardo reikšmė kildinama iš vardo Abigailė, kuris hebrajų kalboje reiškia „mano tėvas yra džiaugsmas“. Antroji reikšmė siejama su lietuvių kalba, būtent, su žodžiu „gailėti“, todėl vardo reikšmė interpretuotina, kaip „gailestingoji“.
Žymių vardo savininkių šaltiniai nenurodo.
Vardadienis: 05.17.

Gaiva
Paprastas tačiau trumpas, retas ir žavus vardas lietuvių kalboje reiškiantis „gaivi, „gyvybiška“. Siejamas su pavasariu – „gaivi kaip pavasaris“, „gaivi kaip lietus“.
Žymių vardo savininkių ir vardadienio šaltiniai nenurodo.

Galė
Lietuviškoji versija reiškia „galinga, daug galinti“. Slaviškoji, pilna šio vardo versija (Galina), išvertus iš senovės graikų kalbos, reiškia „rami“, „tyli“, „nekaringa“.
Žymi šio vardo savininkė: Galina Benislavskaja – rusų poeto Sergėjaus Jesenino draugė ir literatūrinė sekretorė.
Vardadienis: 10.05.

Galindė
Vardo reikšmė siejama su stiprybe ir galybe: „daug galinti“, „galinga“.
Žymių vardo savininkių šaltiniai nenurodo.
Vardadienis: 06.01.

Galmantė
Lietuvių kilmės vardas, reiškiantis: „daug galinti, savarankiška“.
Žymių vardo savininkių šaltiniai nenurodo.
Vardadienis: 03.07, 09.18.

Gantautė
Itin retas ir ypatingą reikšmę turintis vardas: „tautos ganytoja, saugotoja“.
Žymių vardo savininkių šaltiniai nenurodo.
Vardadienis: 07.02.

Gaudenė
Lietuvių kilmės vardas, reiškiantis: „pati pasiekianti savo laimę“.
Žymių vardo savininkių šaltiniai nenurodo.
Vardadienis: 12.15

Gaudencija
Vardas, kilęs iš lotynų kalbos, išvertus iš kurios, reiškia: „džiūgaujanti, linksma“.
Žymių vardo savininkių šaltiniai nenurodo.
Vardadienis: 08.30.

Gedvilė
Lietuvių kilmės sudurtinis vardas, sudarytas iš vardų Gediminas ir Viltė. Žr. Gediminas ir Viltė.
Žymių vardo savininkių šaltiniai nenurodo.
Vardadienis: 01.19.

Genė
Trumpinys iš Genovaitė. Žr. Genovaitė.
Žymi šio vardo savininkė: Genė Jasiūnaitė-Beržinienė (gim. 1925 m.) – Lietuvos teatro aktorė.
Vardadienis: 01.03.

Genovaitė
Vardas kilęs nuo galų vardo Genovefa, galimai reiškiančio: „genties moteris“.
Žymi šio vardo savininkė: Genovaitė Dambrauskienė (gim. 1940 m) – Lietuvos teisėtyrininkė, MRU profesorė.
Vardadienis: 01.03.

Gerda
1. Vardas, kilęs iš senovės norvegų kalbos elemento garðr, kurio viena iš reikšmių „apdovanojimas“. Taigi vardo reikšmė gali būti interpretuotina, kaip „dovana tėvams, giminei“.
2. Trumpinys iš Gertrūda. Žr. Gertrūda.
Žymi šio vardo savininkė: Gerda Jankevičiūtė – nusipelniusi medikė, išleidusi savo poezijos knygą.
Vardadienis: 03.17.

Gertrūda
Vardo reikšmė atkeliavusi iš germanų kalbos, reiškianti: „tarsi stipri ietis“, „narsiai siekianti tikslo“.
Žymi šio vardo savininkė: Gertrūda Savičiūtė-Naktinienė (gim. 1953 m.) – Lietuvos kalbininkė, Leksikografijos centro vyresnioji mokslo darbuotoja.
Vardadienis: 03.17, 11.16.

Giedrė
Vardas – lietuviškas, kilęs nuo žodžio „giedra“, reiškiantis: „šviesi, giedra, tyra“.
Žymi šio vardo savininkė: Giedrė Kaukaitė-Žebriūnienė (gim. 1943 m.) – Lietuvos dainininkė (sopranas), pedagogė.
Vardadienis: 04.16, 03.05.

Gilberta
Iš senovės vokiečių kalbos kilęs vardas, kuris, išvertus iš šios kalbos, reiškia: „kilminga įkaitė“.
Žymių vardo savininkių šaltiniai nenurodo.
Vardadienis: 10.24.

Ginta, Gintė
Trumpinys iš Gintarė, Gintautė. Žr. Gintarė, Gintautė.
Žymi šio vardo savininkė: Ginta Mačienė – tapytoja, astrologė, numerologė.
Vardadienis: 01.08, 06.09.

Gintarė
Vardas, kilęs nuo žodžio „gintaras“.
Žymi vardo savininkė – lietuvių dainininkė Gintarė Karaliūnaitė.
Vardadienis: 05.14.

Gintautė
Lietuvių kilmės vardas, kilęs nuo žodžių „ginti“ ir „tauta“, reiškiantis: „tautos gynėja“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 02.22.

Gitana
Ispaniškas vardas, kuris turi reikšmę – „čigonė“.
Žymių vardo savininkių šaltiniai nenurodo.
Vardadienis: 04.09.

Goda
Goda – lietuvių kilmės vardas, kylantis iš šaknies „go-“, reiškiančios „godyti“ – „nujausti, nutuokti“, vadinasi Goda yra „turinti nuojautą, nutuokianti“. Šis vardas taip pat yra trumpinys iš vyriškosios giminės lietuvių kilmės vardų Godtautas, Godtartas, virtusių Gotautas ir Gotartas.
Žymi šio vardo savininkė: Goda Alijeva (mergautinė pavardė – Sabutytė) – Lietuvos dainininkė, krepšininko Rolando Alijevo žmona, dainavusi grupėse YVA“, „69 danguje“.
Vardadienis: 02.24.

Gražvyda
Lietuviškas vardas siejamas su žodžiais „gražus“ ir „išvydo“, dar kitaip „išvydęs grožį“.
Žymių vardo savininkių nerasta.
Vardadienis: 04.24.

Greta
Greta – vokiškas, katalikiškas vardas. Katalikų bažnyčios kalendoriuje vardas Greta nenurodytas, tačiau mes šį vardą priskyrėme prie katalikiškų, nes pastariesiems priklauso vardai Margarita ir Gertrūda, kurių trumpiniais ir laikomas vardas Greta. Tai vokiškos kilmės vardas. Dažniausiai šis vardas aptinkamas Šiaurės Europoje, tokiose šalyse kaip Švedija, Danija, Norvegija.
Žymi šio vardo savininkė: Greta Garbo (1905 - 1990) – švedų ir amerikiečių aktorė, viena išdidžiausių XX amžiaus žvaigždžių, 1954-aisiais gavusi „Oskarą“ už ženklų indėlį į kino meno vystymąsi.
Vardadienis:10.16.

Gustė
Vardas Gustė turi kelias kilmės versijas.
1. Pirmoji vardo Gustė kilmės versija: lietuviškos kilmės vardas, kilęs iš žodžio „gusti“, reiškiančio „priprasti“.
2. Antroji versija: Gustės vardas – trumpinys iš „Augustė“, žr. „Augustė“.
Žymios šio vardo savininkės ir vardadienis šaltiniuose nenurodomi.

Guostė
Vardas, kurio reikšmė siejama su upėvardžiu Guostė. Šio pavadinimo upė teka Stakliškėse.
Vardadienis ir žymios vardo savininkės nenurodomos.
Į viršų
Kūdikio sutiktuvių šventė šeimos ir draugų rate - prisiminimai, šypsenos, džiaugsmas ir daug žaidimų...

H

Mergaičių vardai iš H raidės

Hadriana
Vardas, kilęs iš lotynų kalbos, išvertus iš kurios, jis reiškia: „tamsiaodė, tamsaus gymio“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 03.01, 11.08.

Haga
Vardas, kilęs iš senovės anglų kalbos, išvertus iš kurios, reiškia: „ištikimoji“.
Žymi šio vardo savininkė ir vardadienis šaltiniuose nenurodomi.

Harieta
Žr. Henrieta.
Žymi šio vardo savininkė: Harieta Roberts (sceninis slapyvardis: Harriet), (gim.1966) – populiariosios ir šokių muzikos atlikėja.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Hedviga
Vardas, kilęs iš senovės germanų kalbos, išvertus iš kurios, reiškia: „kovinga“.
Žymi šio vardo personažė – J. K. Roling parašytos knygų serijos apie Harį Poterį veikėja – baltoji pelėda, priklausiusi pagrindiniams knygos veikėjui.
Vardadienis: 10.15.

Helena
Vardas kilęs iš vardo Elena. Žr. Elena.
Žymi šio vardo savininkė: Helena Suková (gim. 1965) profesionali karjerą baigusi Čekijos Respublikos teniso žaidėja. Per savo karjerą laimėjusi 14 Grand Slam teniso varžytuvių apdovanojimų.
Vardadienis: 08.18.

Helga
Vardo reikšmė turi kelias kilmės versijas: 1. Vardas kilęs iš norvegų kalbos ir reiškia: „linksma, guvi“. 2. Vardas kilęs iš estų kalbos ir reiškia: „giedra, šviesi“.
Žymi šio vardo savininkė: Helga Deen (1925–1943) dienoraščio, atrasto 2004-aisiais autorė, kuriame aprašomas jos buvimas vokiečių koncentracijos stovykloje, į kurią ji papuolė II pasaulinio karo metu, būdama 18-os metų.
Vardadienis: 09.11.

Henrieta, Henrika
Išvertus iš vokiečių kalbos, vardas reiškia „galinga valdovė, šeimininkė“.
Žymi šio vardo savininkė: Henrieta Nagyová (gimė 1978) karjerą baigusi profesionali Slovakijos tenisininkė. Ji tapo profesionale 1994-aisiais ir buvo reitinguojama 21-ąja pasaulio rakete (2001-aisiais).
Vardadienis: 03.16, 11.28, 08.22.

Hermiona
Vardas kilęs iš senovės graikų mitologijos, kurioje dievas Hermis buvęs keliautojų, pirklių ir prekybos globėjas.
Žymi šio vardo mitologinė asmenybė: Hermiona graikų mitologijoje buvusi gražuolės Elenos ir karaliaus Menelajaus dukra. Jei teigsime, kad šių mitinių būtybių asmenybės įtakoja vardo reikšmę, pagal motinos liniją, Hermionos vardas turės reikšmę: „gražuolė“.
Vardadienis: 09.04.

Hiacinta
Lotynų kalboje tai pavasarinės gėlės pavadinimas, o graikų mitas pasakoja, kad Hiacintas buvęs jaunuolis be galo žavėjęsi savo atvaizdu vandenyje ir galiausiai pavirtęs šia gėlė, todėl jam suteiktas šis vardas. Pagal šį mitą, galime teigti, kad Hiacintos vardo savininkė yra be galo prisižiūrinti, „gražuolė“.
Žymios vardo savininkės ir vardadienis nenurodomas.

Hilarė
Trumpinys iš Hilarija. Žr. Hilarija.
Žymi šio vardo savininkė: Hilary Erhard Duff (gim. 1987) – amerikiečių aktorė ir daininkė.
Vardadienis: 03.16, 10.21.

Hilarija
Senovės romėnų vardas, kuris buvo pasiskolintas iš lotyniško žodžio „hilaris“, reiškiančio linksmas. Taip pat, spėjama, kad vardas lygiai taip pat galėjo atkeliauti iš Senovės Graikijos.
Žymi vardo savininkė: Šventoji Hilarija – IV amžiaus šventoji.
Vardadienis: 03.16, 10.21.

Hilda
Trumpinys iš Hildegarda. Žr. Hildegarda.
Žymi vardo savininkė: Hilda Rix Nicholas 1884–1961) – australų artistė, tapytoja, kurios tėvas buvo pedagogas ir poetas, o motina – muzikė ir artistė, paveldėjusi talentą iš tėvų ji sėkmingai kopė karjeros laiptais.
Vardadienis: 11.17.

Hildegarda
Vardas kilęs iš vokiečių kalbos, išvertus iš kurios, reiškia: „atkakli kovotoja“.
Žymi vardo savininkė: Hildegard`a Behrens (1937–2009) – vokiečių soprano, atlikdavusi platų repertuarą: Vagnerį, Vėberį, Mocartą, Ričardą Strausą ir kt.
Vardadienis: 09.17.

Honorata
Vardo reikšmė verčiama iš lotyniškos kalbos žodžio „honoratus“ – „gerbiama, garbinga“. Šis vardas buvo labai populiarus V amžiuje.
Žymios šio vardo savininkės: septynios katalikų šventosios.
Vardadienis: 02.08.

Horacija
Vardas, kilęs iš lotynų kalbos ir reiškiantis: „mokanti taupyti, panaudoti laiką“.
Žymi vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 04.24.

Hortenzija
Vardas, kilęs iš lotynų kalbos, išvertus iš kurios, reiškia „gėlė, sodininkė“.
Žymi šio vardo savininkė: Hortense Eugénie Cécile Bonaparte (1783–1837), Olandijos karalienė, Imeratoriaus Napoleono I podukra.
Vardadienis: 11.17.
Į viršų
Kūdikio sutiktuvių šventė šeimos ir draugų rate - prisiminimai, šypsenos, džiaugsmas ir daug žaidimų...

I

Mergaičių vardai iš I raidės

Ida
Vardas, kilęs iš germanų elemento „id“, reiškiančio „darbas“. Todėl vardo reikšmė interpretuotina, kaip: „darbšti moteris“. Kita reikšmė: „karinga deivė“.
Žymi šio vardo personažė: režisierės Kristinos Gudonytės spektaklio „Ida iš šešėlių sodo“ pagrindinė veikėja.
Vardadienis: 04.13, 09.04.

Ieva
Vardas Ieva paplitęs Europoje tarp stačiatikių, katalikų ir išpažįstančiųjų judaizmą. Tai visos žmonijos pramotės vardas, kilęs iš senovės žydų vardo Chava, reiškiančio „suteikianti gyvybę“, „gyvybė“. Šiuolaikiniame kontekste jį galima išversti kaip „gyva“, „mobili“, „išdykusi“. Kai kurių katalikybę išpažįstančių tautų kalboje šis vardas skamba kaip Eva ( (čekų, lenkų), Iva (anglų)). Graikų kalboje – Chava.
Žymios šio vardo savininkės: Biblijos personažė – Ieva – pirmoji moteris; Ieva Simonaitytė (1897 – 1978) – ženkli lietuvių rašytoja, parašiusi pripažinimą jai atnešusį romaną „Aukštujų Šimonių likimas“.
Vardadienis: 12.24.

Ilarija
Italų vedinys iš Hilarija. Žr. Hilarija.
Žymi šio vardo savininkė: Ilaria Salvatori (gim. 1979) – italų fechtuotoja. Ji laimėjo bronzos medalį 2008-ųjų vasaros Olimpinėse žaidynėse ir aukso medalį 2012-ųjų vasaros Olimpinėse žaidynėse.
Vardadienis: 12.03.

Ilma
Trumpinys iš Vilma. Žr. Vilma.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 12.10

Ilona
Vengriškas vardo Elena variantas, kuris reiškia „šviesioji“. Žr. Elena.
Žymi šio vardo savininkė: Ilona Balsytė (gim. 1964 m.) – lietuvių teatro ir kino aktorė.
Vardadienis: 01.27, 08.18.

Ilzė
Vedinys iš Elžbieta. Žr. Elžbieta.
Žymi šio vardo savininkė: Ilzė Indranė (tikroji pavardė Undīna Jātniece, gim. 1927 m.) – latvių pedagogė, rašytoja, dramaturgė.
Vardadienis: 01.27.

Imantė
Lietuviškas vardas sudarytas iš dviejų žodžių: „imti“ ir „sumani“. Todėl vardo reikšmė interpretuotina, kaip „sumani, imli“.
Žymių vardo savininkių ir vardadienio šaltiniai nenurodo.

Ina
Vardas, atkeliavęs iš graikų mitologijos, kurioje Ina buvusi jūrų deive. Antroji vardo kilmės versija – trumpinys iš Karina, Karolina. Žr. Karina, Karolina.
Žymi šio vardo savininkė: Ina Rosenberg Garten (gim. 1948) – amerikiečių rašytoja, kulinarė, žymi savo laidomis apie maisto gaminimą ir restoranų tinklu.
Vardadienis: 01.21.

Indra
Vardas, kilęs iš indų kalbos, išvertus iš kurios, reiškia: „puikioji“.
Žymi šio vardo savininkė: Indra Dovydėnaitė – lietuvių drabužių dizainerė.
Vardadienis: 02.01, 02.18.

Indraja
Vardas, atkeliavęs iš lietuvių, baltų mitologijos, kurioje Indraja buvusi vandens deivė, Saulės dukra, ištekėjusi už griaustinio dievo Perkūno. Vardo reikšmė verčiama, kaip „nendrė“. Todėl galima interpretuoti šią reikšmę, kaip: „liauna tarsi nendrė, liekna“.
Žymi šio vardo savininkė: Indraja Raudonikytė – lietuvių reklamos dizainerė.
Vardadienis: 02.01, 02.18.

Indrė
Šis vardas – lietuvių kilmės, trumpinys iš rytų aukštaičių Indraja, reiškiančio „nendrė“. Žr. Indraja.
Žymi šio vardo savininkė: interjero architektė Indrė Sunklodienė, gavusi apdovanojimą, laikomą lietuvišku interjerų „Oskaru“, už geriausią virtuvės projektą.
Vardadienis: 04.29.

Inesa
Ispanų variantas, kilęs iš vardo Agnesa. Žr. Agnesa.
Žymi šio vardo savininkė: Inese Vaidere (gim.1952) – latvių politikė, Europos Parlamento narė.
Vardadienis: 01.21.

Ineta
Vedinys iš vardo Ina. Žr. Ina.
Žymi šio vardo savininkė: Ineta Radēviča (gim. 1981) – karjerą baigusi latvių atletė, šuolininkė.
Vardadienis: 01.21.

Inga
Trumpinys iš Ingrida, Ingeborga. Žr. Ingrida, Ingeborga.
Žymi šio vardo savininkė: Inga Valinskienė – pramogų pasaulio atstovo Arūno Valinsko žmona, televizijos diktorė, dainininkė.
Vardadienis: 10.25, 12.28.

Ingeborga
Vardas, paplitęs Skandinavijoje ir Vokietijoje, kuris, išvertus iš vokiečių kalbos reiškia: Dievo apsaugota.
Žymi šio vardo savininkė: Ingeborga Dapkūnaitė (gim. 1963 m.) – lietuvių aktorė, garsi ir užsienyje.
Vardadienis: 12.28.

Ingrida
Padarytas iš germanų dievo vardo Ingrid formos. Skandinavų šalyse – dievas Ingas – derliaus ir gėrybių dievas. Taip pat skandinavų ir vokiečių kalboje vardas pirmiausia reiškia: „grožį“.
Žymi šio vardo savininkė: Ingrida Bergman – vienu iš geriausių pasaulio režisierių Ingmaro Bergmano žmona.
Vardadienis: 09.02.

Inocenta
Vardas, kilęs iš lotynų kalbos, išvertus iš kurios, jis reiškia: „dora, nekalta“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 06.22, 07.28.

Ipolita
Vardas, atkeliavęs iš graikų mitologijos, kurioje Ipolita buvusi amazonių valdove. Tad šiuolaikinė vardo interpretacija skambėtų, kaip: „nepriklausoma, karinga, atkakli“.
Žymi šio vardo savininkė ir vardadienis šaltiniuose nenurodomi.

Irena
Sulotyninto vardo forma, kuris kilęs iš graikų kalbos: eirene – „taika“. Todėl vardo reikšmė interpretuotina, kaip „taiki, rami“. Deivė Irene priklausė graikų dievų olimpui. Taip pat šį vardą nešiojo keletas ankstyvųjų krikščionių šventųjų. Vardas taip pat žymus Bizantijos epochoje, kurioje valdžiusi imperatorė Irena dėl valdžios pražudė savo sūnų. Vardas išpopuliarėjo XIX amžiuje.
Žymi šio vardo savininkė: dainininkė Irena Starošaitė (gim.1969) – pramogų pasaulio atstovo ir dainininko Žilvino Žvagulio žmona.
Vardadienis: 04.03, 04.05, 05.05, 10.20.

Irina
Vėlyvesnė vardo Arina forma. Žr. Arina.
Žymi šio vardo savininkė: Irina Sluckaja (rusų dailiojo čiuožimo atstovė, dukart pasaulio čempionė (2002, 2005), pirmoji istorijoje septyniskart Europos dailiojo čiuožimo čempionė (1996, 1997, 2000, 2001, 2003, 2005, 2006).
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Irma
Germanų trumpinys iš vardų, prasidedančių elementu „ermen“, kuris reiškia "visa apimanti, universali".
Žymi šio vardo savininkė: Irma Jurgelevičiūtė (gim. 1972 m.) – lietuvių estrados dainininkė, išgarsėjusi XX a. 10-ojo dešimtmečio viduryje kaip grupės „Dinamika“ solistė.
Vardadienis: 03.20, 12.24.

Irmantė
Lietuvių kilmės sudurtinis vardas, susidedantis iš vardų Irma ir Mantas. Žr. Irma ir Mantas.
Žymi šio vardo savininkė: Irmantė Randarčikaitė- Šarakauskienė – lietuvių muziejininkė, prisidedanti prie meno kolekcijų sudarymo.
Vardadienis: 03.20.

Iveta
Prancūzų vedinys iš vardo Ieva. Žr. Ieva.
Žymi šio vardo savininkė: Iveta Lukosiute – Lietuvoje gimusi pramoginių šokių šokėja, padariusi karjerą JAV.
Vardadienis: 01.13.

Izabelė
Vardo kilmė lotyniška – kilusi iš vardo Elžbieta. Žr. Elžbieta. Šis vardas priklausė daugeliui, kas gimė viduramžiais karališkose šeimose.
Žymios šio vardo savininkės: Ispanijos karalienė Isabela, kuri istorijoje įsiminė, kaip itin valdinga moteris; Isabella Tobajas – pirmoji amerikietė, kuriai buvo suteikta Lietuvos pilietybė ir suteikta galimybė dalyvauti 2014 metų žiemos olimpiadoje Sočyje dailiojo čiuožimo srityje.
Vardadienis: 02.26, 07.17, 08.31.

Izolda
Vardas kilęs iš senovės vokiečių kalbos, išvertus iš kurios, jis reiškia: „kovotoja“.
Žymi šio vardo savininkė: Isolda Dychauk (gim.1993) – rusų kilmės vokiečių aktorė.
Vardadienis: 08.24.
Į viršų
Kūdikio sutiktuvių šventė šeimos ir draugų rate - prisiminimai, šypsenos, džiaugsmas ir daug žaidimų...

J

Mergaičių vardai iš J raidės

Jadvyga
Lietuviška vardo Hedviga forma. Šis vardas susideda iš dviejų senovės Germanų kalbos elementų: hadu „mūšis“ ir wig „karas“. Šiuolaikinė šio vardo interpretacija gali skambėti, kaip: „mokanti apginti save, savo nuomonę; kovotoja“.
Žymi šio vardo savininkė: Jadvyga I-oji de Anjou (lenk. Jadwiga Andegaweńska) (1372 – 1399) – Lenkijos karalienė; 1997 m. paskelbta šventąja, laikoma karalienių ir suvienytos Europos patrone.
Vardadienis: 10.16.

Januarija
Lotynų kalboje vardas Ianarius yra vedinys iš romėnų dievavardžio ir reiškia Ianus – laiko ir šviesos dievas. Romėnų mitologijoje dievas Janus – vartų, durų, pradžios ir pabaigos dievas. Dievo Jano skulptūra puikuojasi Vatikano muziejuje. Legenda byloja, kad dvilypė dievo Jano prigimtis lemia ne tik gėrio ir blogio veidus žmoguje, bet ir šių pradų kovą. Šio dievo garbei karo metu žmonės palikdavo pravertas duris, kad dievas Janas galėtų įsikišti į konfliktą ir atnešti taiką. Taigi šio vyriško vardo vedinys Januarija turi gilias ir senas šaknis mitologijoje siejamas su dieviškuoju pasauliu, o ypač – taikdaryste.
Žymi šio vardo savininkė: Brazilijos princesė (1835 –1845) Januária Maria Joana Carlota Leopoldina Cândida Francisca Xavier de Paula Micaela Gabriela Rafaela Gonzaga (1822 03 11–1901 03 13) – Brazilijos princesė (1835 –1845).
Vardadienis: 09.19.

Jekaterina
Šio vardo kilmė graikiška, išvertus iš graikų kalbos, jis reiškia „švarus, tyras, skaistus“. Šis vardas labiausiai paplitęs rusų kalboje, tačiau daugelyje Vakarų Europos kalbų paraleliai egzistuoja du fonetiniai šio vardo variantai: Katerina (Ketrin, Katrina) ir Katalina (Ketlin, Katlin).
Žymi šio vardo savininkė: Jekaterina Vilmont – rusų rašytoja, ironiškos moteriškosios prozos autorė.
Vardadienis: 11.24.

Jevgenija
Moteriška vyriško vardo Jevgenijus forma. Vardas, kilęs iš senovės graikų kalbos ir reiškiantis: „kilmingas /-a, giminės tęsėjas /-a“.
Žymi šio vardo savininkė: Jevgenija Monticho – prancūzų imperatorė ir Napoleono III žmona.
Vardadienis: 09.15, 12.25.

Joakima
Vedinys iš vyriško vardo Joakimas, kuris reiškia – „dievo iškeltas, išaukštintas“. Šventas Joakimas buvo Švč. Mergelės Marijos tėvas. Krikščioniškoje ikonografijoje paplitęs vaizdavimas, kai Joakimas grįžta iš dykumos ir prie „Aukso vartų“ susitinka su žmona Ona, kuriai jau apsireiškęs angelas pranešė apie Marijos gimimą. Šis vardas sakralus ir retas, lemiantis betarpišką ryšį su dvasinguoju pasauliu.
Žymių vardo savininkių šaltiniai nenurodo.
Vardadienis: 07.26.

Joana
Anglų ir lenkų lotyniško vardo Iohanna forma, kuri atkeliavo iš graikų kalbos vardo Ioanna, tai moteriška vyriško vardo Ioannes forma, kuri, savo ruožtu, kyla iš graikiško Ioannes. Pastarasis kilęs iš hebrajiško vardo Yochanan, reiškiančio „Jahvė (Dievas) yra maloningas“; „Dievo išklausytas“. 2. Verčiant iš graikų kalbos, šis vardas reiškia „einantis“.
Žymi šio vardo savininkė: Joana Dominika Griniuvienė-Pavalkytė (1865 – 1918) – Lietuvos knygnešė, spaudos darbuotoja, visuomenės ir politinė veikėja.
Vardadienis: 06.24.

Jogailė
Vedinys iš lietuviško vardo Jogaila, susidedančio iš elementų „jo“ – joti ir „gail“ – gailas „stiprus“. Taigi šio vardo moteriškosios versijos interpretacija skamba, kaip: „stipri raitelė“. Simboliškai: „ta, kuri lengvai įveikia kliūtis“.
Žymus vyriškosios giminės šio vardo nešiotojas – Lietuvos kunigaikštis iš Jogailaičių giminės, turinčios kilmingą istoriją ir šaknis. Taigi, šis vardas siekia dar ankstyvuosius viduramžius. Jis yra stiprybės ir veržlumo simbolis, kuris ne tik prisiliečia prie istorijos puslapių, bet iš šių dienų vardų kontekste išsiskiria savo elegancija ir kitoniškumu.
Vardadienis: 01.18, 08.07.

Jogundė
Lietuviškas vardas, kurio reikšmė „labiau gundyti“. Tai jautrus ir geidulingas vardas, tačiau ne vien pagundos prasme jo skambėjimas prilyginamas ir pirmosios moters Ievos vardo skambesiui, o ši biblinė personažė, kaip žinome, dar vadinama gundytoja.
Žymių vardo savininkių šaltiniai nenurodo
Vardadienis švenčiamas 01.27.

Jokūbė
Moteriška vyriško vardo Jokūbas forma. Vyriškasis vardas kilęs iš lotynų kalbos vardo Iacobus, kuris, savo ruožtu, yra graikų kalbos vardo (Iakobos) forma, kuris susiformavo iš žydiško vardo (Ya'aqov). Senajame Testamente Jokūbas (vėliau vadinamas Israeliu) yra Izaoko ir Rebekos sūnus ir dvylikos Izraelio genčių pradininkas. Jis gimė laikydamas savo brolio dvynio Ezavo kulną, todėl jo vardas aiškinamas, kaip „laikantis kulną“. Kitos teorijos teigia, kad šis vardas iš tiesų kilo iš spėjamo vardo (Ya'aqov'el), reiškiančio „tegul Dievas apsaugo“. Taigi pritaikant vardo reikšmes moteriškajai formai, pirmoji reikšmė skambėtų, kaip: „laikanti kulną“, šiuolaikiškai interpretuojant, reikšmė skambėtų, kaip: gelbėtoja, padedanti kam nors“; o antroji nesiskirtų nuo vyriškos ir taip pat reikštų: „tegul Dievas apsaugo“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 05.03, 07.25, 11.28.

Jolanta
Vardas kilęs iš sulotyninto graikiško vardo Iolanta, kuris reiškia „žibutė“, „gėlės žiedas“. Vardas buvo itin populiarus XX amžiuje.
Žymi vardo savininkė: Jolanta Polikevičiūtė (gim. 1970) – Lietuvos dviratininkė, olimpietė. 1994 m. kartu su Lietuvos komanda laimėjo sidabro medalius komandinėse lenktynėse laikui plento dviračiais. Tris kartus atstovavo šaliai olimpinėse žaidynėse, geriausias pasiekimas – 5 vieta 1996 m. Vardadieniai: 06.15, 12.17

Jolita
Vardas kilęs iš sulotyninto vengrų vardo „Johelet“, kurio šaknys siekia Senovės Graikiją ir reiškia „šviesioji“.
Žymi šio vardo savininkė: Jolita Vaitkutė – šiuolaikinė lietuvių menininkė, koceptualistė.
Vardadienis: 01.18.

Judita
Vardas, kilęs iš hebrajiško vardo Yehudit, reiškiančio „moteris iš Judėjos“. Judėja – senovės regionas Izraelyje.
Žymi šio vardo savininkė: Judita Leitaitė (gim. 1959 m.) – Lietuvos dainininkė (mecosopranas). Koncertavo Europos šalyse, JAV, PAR, Izraelyje. Dalyvavo daugelyje muzikos festivalių.
Vardadienis: 05.06, 11.14.

Julija, Julijona
Lotynų kilmės vardas, išvertus iš kurios, reiškiantis: „garbanė“. Tai vedinys iš vyriško, lotyniško vardo „Iulius“, o pastarasis kilęs iš legendinio Enėjo sūnaus vardo Julas.
Žymi vardo savininkė: Julija Beniuševičiūtė-Žymantienė, slapyvardžiu Žemaitė (1845 – 1921) – lietuvių rašytoja, demokratė ir švietėja.
Vardadienis: 04.08, 05.22.

Juozė, Juzė
Trumpinys iš Juozapa, Juozapota. Vardo kilmė hebrajiška – Iosaphatus , išvertus, reiškia „Dievas vertina, teisia“.
Žymi šio vardo savininkė: Juozė Krištolaitytė-Daugėlienė (1917 – 2010) – Lietuvos dainininkė (lyrinis sopranas), poetė.
Žymus šio vardo vyriškosios giminės personažas, sukurtas Motiejaus Valančiaus, – Palangos Juzė. Tačiau pastarajame kūrinyje šį vardą turėjo berniukas, kurio kelionė per Lietuvą iki šiol mažųjų skaitoma ir plačiai išpopuliarėjusi istorija.
Vardadienis: 03.19.

Jurgita
Vardas, kurio kilmė prancūziška. Kilęs iš dviejų užsienio kalbose paplitusių vardų – italų Giorgitta ir prancūzų Georgette. Tačiau graikų kalboje šis žodis reiškia „žemdirbė“.
Žymi vardo savininkė – Jurgita Jurkutė. Aktorė, TV laidų vedėja ir Konkurso Miss Lietuva nugalėtoja.
Vardadienis: 02.15, 04.23.

Justė
Vardas kilęs iš vyriško vardo Justinas. Lotynų kalboje šio vardo reikšmė – „teisinga“.
Žymi vardo savininkė: Justė Zinkevičiūtė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentė, TV serialų, filmų ir spektaklių žvaigždė.
Vardadienis: 09.26.

Justina
Moteriškoji vyriško vardo Justinas forma, reiškianti „teisinga“.
Žymi šio vardo savininkė: Justina Žemaitytė – profesionali Lotynų Amerikos sportinių šokių šokėja, masinei publikai pažįstama iš televizinių šokių projektų.
Vardadieniai: 09.05, 09.26, 10.07.

Juvencija
Vardas, kuris lotynų kalboje reiškia „jaunystė, polėkis“. Juventas buvo romėnų jaunystės dievas.
Žymių vardo savininkių šaltiniai nenurodo.
Vardadienis: 06.01.

Jūra
Lietuvių kilmės vardas, kilęs nuo bendrinio žodžio „jūra“. Vardo reikšmę galima interpretuoti įvairiai: „galinga, permaininga, žavinti kaip jūra“.
Žymi vardo savininkė: Jūra Laivytė-Kvasienė (gim. 1977 m.) – Lietuvos sportinių šokių šokėja, trenerė. 1999 m. apdovanota Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino V laipsnio ordinu. 2003 m. apdovanota Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu.
Vardadienis: 06.16.

Jūratė
1. Lietuviškas vardas, kuris lietuvių mitologijoje žymi mitologinę jūrų būtybę „jūrų mergelę“. Vardą išpopuliarino Maironio baladė apie Jūratę ir Kastytį.
2. Vardas kilęs nuo senovės lietuvių žodžio „jūraitė“, reiškiančio „jūros dukra“.
Žymi vardo savininkė: Jūratė Rosales (gim. 1929 m.) – Lietuvos edukologijos universiteto garbės daktarė. Venesuelos politikos, ekonomikos ir kultūros savaitinio žurnalo „Zeta“ vyriausioji redaktorė. Žurnalas šalyje turi aukščiausią savaitinių leidinių tiražą ir išlaikė griežtos opozicijos liniją prieš Ugo Čaveso valdžią, palinkusią į komunistinę santvarką.
Vardadienis: 04.12.
Į viršų
Kūdikio sutiktuvių šventė šeimos ir draugų rate - prisiminimai, šypsenos, džiaugsmas ir daug žaidimų...

K

Mergaičių vardai iš K raidės

Kaja
Vardo reikšmė, išvertus iš lotynų kalbos: „džiuginanti, pateisinanti viltis“.
Žymi vardo savininkė Kaja Silverman – meno žinovė ir grožinių literatūros kūrinių autorė.
Vardadienis: 04.22.

Kamilė
Vienuose šaltiniuose teigiama, kad „Kamilė“ – totorių, musulmonų kilmės vardas. Kituose – kad tai lotynų kilmės vardas. Pirmuoju atveju vardas „Kamilė“ reiškia „tobula visais atžvilgiais, geriausia“. Kalbant apie antrąjį – lotyniškosios kilmės – variantą, Senovės Romoje kamilais vadindavo merginas ir vaikinus iš kilmingų šeimų, tėvų paskirtus tarnauti Dievams. Kamilo vardu vadintas ir dievo Merkurijaus tarnas. Iš čia kyla Kamilės vardo reikšmė „patarnaujanti aukojant“.
Žymi šio vardo savininkė: Kamila Parker Bouls – princo Čarlzo žmona.
Vardadieniai: 09.16, 12.28.

Karina
Vardas Karina yra paplitęs tarp rusų, slavų, vokiečių, anglų, stačiatikių, katalikų, armėnų ir graikų. Jis turi keletą kilmės versijų. 1. Pagal pirmąją versiją šis vardas kilęs iš lotynų kalbos nuo romėnų tikrinio vardo Carinus, kildinamo iš kito vardo – Carus, kuris, savo ruožtu, yra darinys iš žodžio „carus“, kuris verčiamas kaip „mielas“, „brangus“. Šios vardo Karina kilmės versijos patvirtinimui galima pateikti šiuolaikinę itališko žodžio „cara“ prasmę, kuri skamba taip: „graži, miela“. 2. Pagal antrąją kilmės reikšmę „Carina“ išvertus iš lotynų kalbos reiškia „laivo kilis“ (laivo dugno išilginė sija nuo priekio iki galo). Jūrų laivynas Senovės Romoje turėjo gyvybiškai svarbią reikšmę. Kad kelionės jūromis ir vandenynais būtų sėkmingomis, kad laivas liktų nepažeistas po audrų ir uraganų, buvo reikalingas kilio tvirtumas. Yra galimybė, kad pavadindami savo dukrą Karinos vardu, jūreiviai išreikšdavo pagarbą savo laivui. 3. Vardas Karina galimai yra itališko vardo „Kara“, reiškiančio „brangi“, „graži“, „miela“, forma.
Žymi šio vardo savininkė: Karina Krysko-Skambinė (gim. 1981 m.) – Lietuvos atlikėja, buvusi grupės „69 Danguje“ narė. Lietuvoje populiari ne tik kaip dainininkė, bet ir kaip šokėja.
Vardadienis:11.07.

Karmen, Karmena
1. Vardas, išvertus iš lotynų kalbos, reiškiantis „dainininkė“. 2. Išvertus iš ispanų kalbos, vardas Karmen reiškia: „ryški, pastebima“.
Žymi šio vardo savininkė: Karmen Stavec (gim. 1973 m.) – slovėnų pop dainininkė, atstovavusi Slovėnijai 2003 m. Eurovizijos dainų konkurse.
Vardadienis: 01.10, 02.18, 07.16.

Karolina
Verčiant pažodžiui iš lotynų kalbos, Karolina reiškia: „karalienė“, „apvainikuota“. Vardas Karolina – vokiškas, angliškas, katalikiškas. Išvertus iš senovės germanų kalbos, vardas Karolina, kaip ir verčiant iš lotynų, reiškia „karalienė“. Karolina – tai moteriškoji vyriško vardo Karlas forma (žr. Karlas), iš pradžių reiškusio „žmogus“. Reikšmė „karalius“ su šiuo vardu imta sieti nuo Karlo Didžiojo ((747-814) – frankų ir langobardų karaliaus) laikų.
Žymios šio vardo savininkės: Karolina Bonapart (Napoleono Bonaparto sesuo); Karolina Herera (1939-) Venesuelos-Amerikos mados dizainerė, žinoma dėl išskirtinio asmeninio stiliaus ir tuo, kad rengia pirmąsias JAV ponias.
Vardadienis: 07.05.

Kastytė
Vyriško vardo Kastytis vedinys į moteriškąją formą. Vyriškosios formos kilmė – trumpinys iš vardo Kastautas, kuris sudarytas iš dviejų elementų: „kas“ ir „taut“ (tauta) „kas ta tauta?“. Taigi vardo Kastytė reikšmė interpretuotina, kaip „mąstanti apie tautą, susirūpinusi tauta“.
Vardą išpopuliarino Maironio baladė apie Jūratę ir Kąstytį.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose neurodoma.
Vardadienis: 12.13.

Katerina
Šis vardas galėjo kilti iš senovės egiptiečių kalbos ir reikšti: „Tavo vardas – pašventintas“. Ankstyvojoje krikščionių eroje šis vardas ėmė asocijuotis su graikų kalbos žodžiu „katharos“, reiškiančio: „tyras“. Taigi šio vardo reikšmės šiuolaikiniame kontekste skambėtų kaip: „pašventinta, tyra“. Galimi anglosaksiški trumpiniai: Keit, Ketrin.
Žymi šio vardo savininkė: Kate Middleton (gim. 1982 m.) – Princo Viljamo, Kembridžo kunigaikščio žmona.
Vardadienis: 02.13, 03.22, 04.29, 11.25.

Kazimiera
Vyriško vardo Kazimieras vedinys. Šis vardas, kilęs iš lenkų kalbos, sudarytas iš dviejų slaviškų elementų: kazic „naikinti“ ir mer „didis“ arba mir „taika“. Turint omenyje šių elementų reikšmę, vardo Kazimiera reikšmė gali būti interpretuojama, kaip: „garbingai kovojanti, nenuolaidžiaujanti blogiui“.
Žymi šio vardo savininkė – Kazimira Danutė Prunskienė (gim. 1943 m.) – politikė, pirmoji Lietuvos ministrė pirmininkė po Nepriklausomybės atkūrimo, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo ir visuomenės veikėja, Lietuvos moterų asociacijos prezidentė.
Vardadienis: 08.21, 03.04.

Kiara
Viena iš vardo Ciara formų. Žr. Ciara.
Žymi šio vardo savininkė: Šventoji Kiara (kitaip – šventoji Cera), 7-ojo amžiaus airių Romos katalikų šventoji.
Vardadienis: 12.10.

Kira
Moteriška vyriško vardo Kiras forma. Šis vardas, išvertus iš lotynų kalbos, vardas reiškia „šviesa“. Todėl šiuolaikinė moteriškosios formos Kira interpretacija gali skambėti kaip „šviesi asmenybė; šviesiaplaukė; šviesių akių“.
Žymi šio vardo savininkė: Kira Georgiyivna Muratova (1934–) daug apdovanojimų pelniusi Ukrainos režisierė, scenaristė ir aktorė, žinoma dėl savo išskirtinio režisūros stiliaus.
Vardadienis: 03.12, 07.05, 07.07.

Klara
Senovės Graikijoje vardas Klara buvo laikomas deivės Artemidės epitetu. Ši deivė buvo laikoma atsakinga už medžioklę, taigi suteikiant vardą Klarą savo dukteriai, turint omenyje jo sąsaja su Artemide, Jūs nulemiate vardo reikšmę: „stipri, veržli“. Tačiau, iš kitos pusės, šis vardas mergaitei būdavo suteikiamas, tikint, kad ji gims šviesiaplauke, todėl, kad vardas Clara lotyniškai reiškia: „šviesi, skaisti“.
Žymi šio vardo savininkė: Klara Barton (1821 – 1912) amerikietiškosios Raudonojo Kryžiaus asociacijos įsteigėja.
Vardadienis: 08.11, 08.12.

Klaudija
Vardas kilęs iš romėnų gimininio vardo, kuris kyla iš lotynų kalbos žodžio „glaudus“, reiškiančio „raišas, negreitas“.
Žymi vardo savininkė Klaudija Šifer – pasaulinio lygio modelis, šiuo metu baigusi profesionalės karjerą.
Vardadienis: 08.07.

Klemencija
Moteriška vyriško vardo Klemensas ar Klementijus forma. Pastarieji vardai kilę iš vėlyvosios lotynų kalbos vardo Clemens, reiškiančio „gailestingas, švelnus“.
Žymi šio vardo savininkė: Clemence Dane (1888 – 1965) – anglų novelistės ir pjesių rašytojos pseudonimas. Tikrasis jos vardas – Winifred Ashton. Pagal vieną iš jos knygų 1932-aisiais pastatytas filmas, kuriame vaidino garsiausios to meto žvaigždės: Katharine Hepburn ir John`as Barrymore`as.
Vardadienis: 05.21.

Kleopatra
Vardas, kilęs iš graikų kalbos vardo, reiškiančio „tėvo šlovė“.
Žymi šio vardo savininkė: yra Kelopatra VII, – tiek Julijaus Cezario, tiek Marko Antonijaus meilužė. Pasak legendos, nusižudžiusi leisdama, kad jai įgeltų gyvatė.
Vardadienis: 10.19.

Koleta
Trumpinys iš Nikoletė. Žr. Nikoletė.
Žymi šio vardo savininkė: Šventoji Koletė 15-ojo prancūzų vienuolė, atiduodavusi savo pinigus vargšams.
Vardadienis: 03.06.

Konstancija
Moteriška vyriško vardo, kilusio iš vėlyvosios lotynų kalbos (Constantius) forma, pastarasis vardas, savo ruožtu kildinamas iš vardo Constans, kuris, išvertus iš vėlyvosios lotynų kalbos, reiškia „pastovus, tvirtas, nepalaužiamas“.
Žymi šio vardo savininkė: Konstancija Brundzaitė (1942-1971) – pirmoji kompozitorė moteris modernios lietuvių muzikos istorijoje. Kompozitorė sukūrė nemažai instrumentinės ir ypač vokalinės kamerinės muzikos.
Vardadienis: 09.10.

Kornelija
Vardas Kornelija yra vyriškosios formos Kornelijus, kilusios iš romėnų gimininio vardo Cornelius, forma, galimai, kilusi iš lotyniško žodžio „cornus“, kuris verčiamas, kaip: „sedula (toks lapuotis krūmas arba nedidelis medis)“, o taip pat: „ietis, pagaminta iš sedulos“. Galbūt dėl sąsajos su ginklais, egzistuoja toks vardo Kornelijus / -a vertimas – „kovingas / -a“.
Žymi vardo savininkė Kornelija Kalinauskaitė – žymi Lietuvos smuikininkė, pedagogė.
Vardadienis: 03.31.

Kotryna
Senovės graikų kalboje šis vardas reiškia „tyra, švari“.
Žymi vardo savininkė – Šventoji Kotryna Aleksandrietė dar kitaip vadinama Katerina, Jakaterina. IV amžiaus krikščionių šventoji ir kankinė, žinių ir filosofų globėja.
Vardadienis švenčiamas: 02.13, 03.22, 04.29, 11.25.

Kristiana
Vardas, kildinamas nuo vyriško lotynų kilmės vardo Kristianas. Tai viduramžių Lotynų kalbos kilmės vardas, originalo kalboje skambėjęs, kaip Christianus ir reiškiantis „krikščionis“.
Žymi šio vardo savininkė: Christianna Brand (1907 – 1988) britų detektyvų ir knygų vaikams autorė.
Vardadienis: 01.04, 12.15.

Kristina
Vardas kilęs iš vardo Kristiana. Žr. Kristiana.
Žymi šio vardo savininkė: Kristina Butrimienė-Brazauskienė (gim. 1949 m.) – buvusio Lietuvos prezidento Algirdo Brazausko žmona, politikė.
Vardadienis: 03.13, 07.24, 10.03, 11.12.

Ksantija
Vardas kilęs iš graikų kalbos, išvertus iš kurios, reiškia: „geltonplaukė“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma. Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Ksenija
Vardas kilęs iš graikų kalbos, išvertus iš kurios, reiškia: „gailestingoji“.
Žymi šio vardo savininkė: Šventoji Palaimintoji Ksenija Peterburgietė, gyvenusi XVIII amžiuje, laikoma Sankt Peterburgo globėja, pasak legendos, po savo vyro mirties, ji visą savo turtą atidavė vargšams.
Vardadienis: 01.12, 06.02, 07.30.

Kunigunda
Vardas, kilęs iš senovės germanų kalbos ir reiškiantis: „kovingos giminės narė“.
Žymi šio vardo savininkė: Kunigunda Dineikaitė (gim. 1982 m.) – Lietuvos dailininkų sąjungos narė, dalyvavusi daugelyje projektų, surengusi ne vieną autorinę parodą, 2007 m. apdovanota Sasekso universiteto rektoriaus apdovanojimu.
Vardadienis: 03.03, 07.24.
Į viršų
Kūdikio sutiktuvių šventė šeimos ir draugų rate - prisiminimai, šypsenos, džiaugsmas ir daug žaidimų...

L

Mergaičių vardai iš L raidės

Laima
Vardas, kilęs nuo senovės lietuvių likimo lėmėjos, deivės Laimos, vardo.
Žymi šio vardo savininkė: Laima Vaikule (gim. 1954 m.) – Latvijos dainininkė ir aktorė, geriausiai žinoma buvusios Tarybų Sąjungos bei Europos šalyse.
Vardadieniai: 06.22, 08.10, 03.07.

Laimutė
Žr. Laima
Vardadieniai: 06.22, 08.10, 03.07.

Laimantė
Moteriška vyriško vardo Laimantas forma, susidedanti iš elementų: „lai“ – lai „tegu“ ir „mant“ – mantus „sumanus“ – „tegul bus sumanus / -i“.
Žymi šio vardo savininkė ir vardadienis šaltiniuose nenurodomi.

Laimonė
Moteriška vyriško vardo Laimonas forma. Abu vardai kildinami iš lietuvių laimės deivės vardo Laima.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 08.12.

Laisvė
Lietuvių kilmės vardas, kilęs nuo žodžio „laisvė“. Reikšmė: „laisva, nesuvaržyta“.
Žymi šio vardo savininkė: Laisvė Radzevičienė – žurnalistė, žurnalisto, redaktoriaus ir keliautojo Vytaro Radzevičiaus žmona.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Laisvūnė
Lietuviškas vardas, kurio pagrindinė reikšmė: „laisva, nesuvaržyta“.
Žymi šio vardo savininkė: tinkamo Maitinimosi Klubo prezidentė, gydytoja dietologė med. dr. Laisvūnė Petkevičienė, Nacionalinės dietetikos federacijos prezidentė ir tekstų autorė, Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto docentė.
Vardadienis: 04.19.

Larisa
Šis vardas turi kelias skirtingas kilmės versijas. Kai kurie galvoja, kad šis vardas kilo iš senovės graikų miesto Larisa pavadinimo. Kiti mano, kad šis vardas turi lotyniškas šaknis ir kilo iš žodžio „larus“, kuris reiškia: „kiras“ arba „tvirtovė“.
Gali būti, kad vardas Larisa kilo iš kito lotynų kalbos žodžio „laris“, reiškiančio „siela-saugotoja“. Taip pat egzistuoja nuomonė, kad vardas Larisa turi kažką bendra su senovės graikų žodžiu „laros“, reiškiančiu „miela“.
Žymi šio vardo savininkė: Larisa Kalpokaitė (gim. 1958 m.) – Lietuvos televizijos ir teatro aktorė. Nuo 1990 m. dirba Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre. Aktorė taip pat filmuojasi kine ir rengia koncertines programas.
Vardadienis: 04.08.

Laura
Vardas, kilęs iš vėlyvosios lotynų kalbos vardo Laurus, kuris reiškia: „laurų lapai, lauro medis“. Reikšmė interpretuotina, kaip: „vainikuotas (-a) laurų vainiku; nugalėtojas (-a)“.
Žymi šiuo vardu pavadinta literatūros personažė: Laura, kurią Petrarka aprašė savo nuostabiuose sonetuose apie meilę.
Vardadienis: 08.08.

Laurencija, Laurensija
Senovės Romos kontekste – Lorento gyventoja, gyvenanti šalia Romos. Šis vardas greičiausiai išsivystė iš vardo Laura. Žr. Laura.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 06.05.

Lauryna
Vardas, kilęs iš vyriško vardo Lauras, kuris reiškia: „laurų lapai, lauro medis“. Reikšmė interpretuotina, kaip: „vainikuotas (-a) laurų vainiku; nugalėtojas (-a)“.
Žymi šio vardo savininkė: Lauryna Bendžiūnaitė – operos solistė.
Vardadienis: 07.21, 08.10, 09.05.

Leila
Iš arabų kalbos vardo Layla kilęs vardas, reiškiantis: „gimusi naktį“.
Žymi šio vardo savininkė: Leyla Gencer (1928 – 2008) buvo pasaulinio lygio turkų operos sopranas. Žinoma, kaip Turkijos dyva.
Vardadienis: 03.05, 06.21.

Leokadija
Lenkiška vėlyvosios lotynų kalbos žodžio forma, lotyniškoji forma greičiausiai kilusi iš graikiško „leukos“, reiškiančio „ryški, spindinti, balta“. Kita kilmės versija: moteris, kilusi iš Leukadės (salos pavadinimas).
Žymi šio vardo savininkė: Leokadija Aškelovičiūtė-Razmienė (gim. 1939 m.) – Lietuvos baleto artistė, pedagogė. Nuo 1959 m. Lietuvos Operos ir baleto teatro baleto solistė, 1989–1999 m. repetitorė. 2001 m. Vilniuje įkūrė Baleto institutą. Gastrolių geografija: Vokietija, Bulgarija, Egiptas, Sirija, Libija, Graikija, Italija, Mongolija.
Vardadienis: 12.09.

Leonarda
Vardas, reiškiantis: „stiprus /-i kaip liūtas“, vardas sudarytas iš dviejų senovės vokiečių kalbos elementų: levon „liūtas“ ir hard „stiprus /-i, ištvermingas /-a“.
Žymi vardo savininkė: Leonarda Jekentaitė-Kuzmickienė (1946 – 2008) – Lietuvos filosofė, humanitarinių mokslų daktarė, Lietuvos televizijos diktorė.
Vardadienis: 07.09, 10.15, 11.06, 11.26.

Lena
1. Trumpinys iš Elena, Helena. Žr. Elena, Helena.
2. Graikiškos kilmės vardas, išvertus iš graikų kalbos reiškiantis: „padūkusi“.
Žymi šio vardo savininkė: Lena Hedi (Lena Headey; gim. 1973 m.) – anglų aktorė. Žinoma dėl vaidmenų fantastiniame filme „300“, televizijos serialuose „Terminatorius: Saros Konor kronikos“ bei „Sostų žaidimas“.
Vardadienis: 07.22.

Leta
1. Trumpinys iš Leticija, Violeta. Žr. Leticija, Violeta.
2. Galimai, vardas kilęs iš lotynų „laetus“, reiškiančio „patenkintas, laimingas“.
Žymi šio vardo savininkė: Leta Dromantienė (gim. 1958 m.) – Lietuvos pedagogė, istorikė, humanitarinių mokslų daktarė. Lietuvos politologų asociacijos narė, Europos universitetų dekanų asociacijos narė.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Leticija
Vardas, kilęs iš lotynų kalbos ir reiškiantis: „laiminga, džiugi“.
Žymi šio vardo savininkė: Leticia Calderón (gim. 1968 m.) – meksikiečių telenovelių aktorė, ypač išpopuliarėjusi po Esmeraldos vaidmens vienoje iš muilo operų, kuri buvo itin populiari Rytų Europoje.
Vardadienis: 03.13, 10.21.

Lėja
Vardas, kilęs iš hebrajiško vardo (Le'ah), kuris, greičiausiai, kilo iš hebrajiško žodžio (le'ah), kuris reiškia „pavargęs“. Taip pat šis vardas galėjo atkeliauti iš chaldėjų (semitų genčių, gyvenusių Persijos įlankos šiaurės vakarinėse pakrantėse) kalbos vardo, reiškiančio „šeimininkė, meistrė“ ar „valdovė“. Senajame Testamente, Lėja yra pirmoji Jokūbo žmona ir jo septynių vaikų motina. Taip pat šis vardas viduramžiais buvo naudotas žydų, tarp anglakalbių krikščionių išgarsėjo po protestantų reformacijos.
Žymi šio vardo savininkė: išgalvotas personažas, kino filmo „Žvaigždžių karai“ veikėja Princesė Lėja. Ji yra Luko Skaivokerio dvynė sesuo.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Liana
Vardas Liana turi keletą kilmės versijų. Pagal pirmąją versiją, šis vardas kilo nuo augalo pavadinimo, kuris, išvertus iš lotynų kalbos, reiškia „plona, grakšti (pagal figūrą)“. Taip pat egzistuoja kitoks vertimas: „jaunystė“. Pagal antrąją versiją, šis vardas kilęs iš prancūzų kalbos, išvertus iš kurios, reiškia: „ištikima, prieraiši“.
Žymi šio vardo savininkė: Liana Mesa Luaces (gim.1977 m.) tinklinio žaidėja, kilusi iš Kubos, kuri atstovavo savo gimtajai šaliai 2004-ųjų vasaros Olimpinėse žaidynėse Atėnuose, Graikijoje. Ten ji laimėjo bronzos medalį, kartu su nacionaline komanda, moterų lygoje.
Vardadienis: 02.14.

Liepa
Vardas Liepa – lietuvių kilmės. Reiškia „liepa“ (toks medis); „gimusi liepos mėnesį“.
Žymi šio vardo savininkė: Liepa Kiauleikytė-Rimkevičienė – žurnalistė, TV laidų vedėja.
Vardadienis švenčiamas 07.01.

Ligita
Moteriška vyriško vardo Ligitas forma, kilusi iš graikų kalbos žodžio „ligys“, reiškiančio „raiškaus balso, švilpiantis /-i, spiegiantis /-i“. Graikų mitologijoje tai buvo venos iš sirenų vardas (gr.: Ligeia).
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 06.23.

Lilija
Šis vardas turi kelias kilmės versijas. Pagal labiausiai išplitusią versiją, vardas kilo nuo gėlės pavadinimo „lilia“(lotyniškai: „lilium“ – „lelija“).
Taip pat egzistuoja nuomonė, kad vardas Lilija – tai Lilit vardo forma, galimai, mažybinis kreipinys. Išvertus iš judėjų kalbos, vardas Lilija reiškia: „naktinė“, „nakties tyluma“.
Toje pačioje kalboje žodis „Lilio“ reiškia pelėdų rūšies pavadinimą, todėl šio vardo savininkėms dažnai priskiriama su šiais gyvūnais siejama išmintis.
Yra nuomonė, kad vardas „lilit“ kilęs iš šumerų kalbos žodžio „lil“, reiškiančio „oras, vėjas“, todėl šiuolaikinė šio vardo interpretacija gali skambėti, kaip: „veržli tarsi vėjas, energinga, permaininga“.
Žymi šio vardo savininkė: Lilija Gubaidulina – operos solistė. Tadžikistane užaugusi totorių kilmės operos solistė studijavo Archangelske bei Tatarstane, vėliau dirbo Kazanės operos ir baleto teatre, kur buvo laikoma vienu ryškiausių jaunų sopranų. Į Lietuvą L.Gubaiduliną atvedė meilė: 2006 m. atvykusi koncertuoti į Vilnių, operos solistė čia sutiko savo būsimąjį vyrą. 2010 m. L.Gubaidulina tapo Lietuvos televizijos muzikinio projekto „Triumfo arka“ nugalėtoja. Vardadienis: 01.14.

Lina
Pirmoji vardo reikšmė – tai augalas – linas. Antroji – senovės Graikijos tekstuose randama Lino reikšmė „paguodos giesmė“.
Žymi šio vardo savininkė: Lina Rastokaitė: (gim. 1979 m.) – lietuvių aktorė, kuri aktyviai reiškiasi ne tik teatro scenoje. Kaip prodiuserė ir režisierė kuria ir įgyvendina meno projektų ir visuomeninių renginių idėjas. Sukūrė kelis vaidmenis kino filmuose, yra pelniusi apdovanojimą ir kaip dainininkė.
Vardadienis: 09.23.

Linda
Originali šio vardo versija mus pasiekia iš viduramžių, tiksliau, iš senovės germanų kalbos, kurioje šis vardas atsiskleidžia varduose, turinčiuose elementą „linde“, reiškiantį „švelni, miela“. Šis vardas taip pat susijęs su ispanų kalbos žodžiu „linda“, reiškiančiu „graži“.
Žymi šio vardo savininkė: Linda Louise, Lady McCartney (1941 – 1998) – Amerikos muzikantė, fotografė ir gyvūnų teisių gynėja, buvusi Paul`o McCartney`io, Beatles grupės nario, žmona.
Vardadienis: 08.21.

Liucija
Išvertus iš lotynų kalbos vardas reiškia „šviesa“. Reikšmė: „spindinti, šviesi“.
Žymi šio vardo savininkė: Liucija Kvašytė: VDA Kostiumo dizaino katedros bakalaurė. Dalyvavo galybėje konkursų ir mados renginių, dirbo kino filmų kostiumų dailininke, atliko tarptautinę profesinę praktiką Islandijoje.
Vardadienis: 03.24, 12.13.

Liuda
Trumpinys iš vyriško vardo Liudvikas. Vyriškoji forma yra prancūzų darinys iš vardo Ludovicus, sulotynintai – Liudvikas, kuris, savo ruožtu reiškia: „pasižymėjęs, pagarsėjęs kovose“. Taigi moteriškojo vardo reikšmė: „pasižymėjusi, pagarsėjusi kovose, kovotoja“.
Žymi šio vardo savininkė: Liuda Kudinova – TV bei radijo laidų vedėja, žurnalistė, naujienų pranešėja.
Vardadienis: 01.30, 04.14.

Liudmila
Vardas Liudmila – slaviškos kilmės. Jis reiškia: „miela žmonėms“, tačiau su laiku šis vardas buvo primirštas. Vardas Liudmila iš naujo atgimė Rusijoje romantizmo epochos metu, dėka literatūros kūriniams V. A. Žukovskio „Liudmila“ ir A. S. Puškino „Ruslanas ir Liudmila“. Tačiau populiariu šis vardas tapo tik XX amžiaus viduryje.
Žymi šio vardo savininkė: Liudmila Rudenko – pasaulio šachmatų čempionė.
Vardadienis: 08.28, 09.29.

Liveta
Vardas kilęs iš vardo Livija. Žr. Livija.
Žymi šio vardo savininkė: Liveta Kazlauskienė – Lietuvos dainininkė, drauge su vyru Petru Kazlausku sudaranti lietuviškos estrados duetą.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Livija
Romėnų giminės vardas, kuris gali būti susijęs su lotynų žodžiu „liveo“, reiškiančio „pavydėti“ arba „lividus“, reiškiančio „liūdna, pavydi“.
Žymi šio vardo savininkė: Livija Gradauskienė (gim. 1973 m.) – Lietuvos žurnalistė, televizijos bei radijo laidų vedėja.
Vardadienis: 02.27.

Liza
Trumpinys iš Elizabetė /-a. Žr. Elizabetė /-a.
Žymi vardo savininkė: Liza May Minnelli (gim. 1946) – amerikiečių aktorė, dainininkė ir šokėja, labiausiai žinoma dėl savo vaidmens 1972-ųjų filme „Kabaretas“. Ji yra aktorės Judy Garland ir režisieriaus Vincente`o Minnelli`io dukra.
Vardadienis: 04.03.

Lolita
Ispanų kalboje Lolita yra mažybinis darinys iš Lola., o šis trumpinys, savo ruožtu, kilęs iš vardo Doloresa, kuris reiškia „gailestingoji, sielvartingoji“, jo reikšmė atkeliauja iš ispanų kalboje vartojamo Švč. Mergelės Marijos titulo María de los Dolores, reiškiančio „gailestingoji Marija“. Anglakalbėse šalyse šis vardas pradėtas vartoti nuo 19 amžiaus, o Amerikoje tapo itin populiarus 1920–30-aisiais.
Žymi vardo savininkė: Lolita Davidovich (gim. 1961) – kanadiečių kino ir televizijos aktorė.
Vardadienis: 05.30.

Loreta
Vardas, kilęs nuo miesto Italijoje pavadinimo, lotynų kalboje skambančio, kaip Lauretana. Žymi vardo savininkė: Loreta Mukaitė-Sungailienė (gim. 1977 m.) – laidų vedėja, folkloro dainininkė ir atlikėja, etnomuzikologė, etninės kultūros puoselėtoja, akademinio žemaičių jaunimo aktyvistė, humanitarinių mokslų daktarė.
Vardadienis švenčiamas: 12.10

Luiza
Iš prancūzų kalbos kilęs vardas, vyriško vardo Luisas atitikmuo. Vyriškoji forma yra prancūzų darinys iš vardo Ludovicus, sulotynintai – Liudvikas, kuris, savo ruožtu reiškia: „pasižymėjęs, pagarsėjęs kovose“.
Žymi vardo savininkė: Madona (gim. 1958), tikrasis vardas – Luiza Veronika Čikonė – amerikiečių dainininkė, aktorė, dainų autorė, prodiuserė, šokėja, scenaristė ir režisierė, kurią ne veltui vadina pop muzikos karaliene.
Vardadienis: 05.02.

Luka
1. Šis vardas yra vardų Lukana, Lukrecija trumpinys.
2. Moteriška vyriško vardo Lukas forma. Vokiečių, skandinavų ir lietuvių forma, kilusi nuo angliško vardo „Luke“, kuris, savo ruožtu, kildinamas iš graikiško vardo (Loukas), kuris reiškia „Iš Lukijanijos“, Lukijanija – regionas Italijoje.
Žymi šio vardo savininkė: Lukrecija Vaupšaitė (sceniniu slapyvardžiu Luka) – Lietuvos pop scenos atlikėja.
Vardadienis: 10.18.

Lukana
Šis vardas, išvertus iš lotynų kalbos, reiškia „kilusi iš Lukanijos (Italija), lukanietė“.
Žymios šio vardo savininkės ir vardadienis šaltiniuose nenurodomi.

Lukrecija
Vardas, kilęs iš lotynų kalbos ir reiškiantis: „šviesus /-i, laimingas /-a“. Vardas buvo itin populiarus viduramžių ir renesanso laikotarpiu.
Žymi šio vardo savininkė: Lukrecija Bordžija (1480 – 1519), Aleksandro VI duktė. Bordžijų dinastijos, garsėjusios žiauriu valdymu ir nusikaltimais, tačiau, iš kitos pusės, jie taip pat buvo žinomi, kaip menų globėjai.
Vardadienis: 03.15, 06.07.
Į viršų
Kūdikio sutiktuvių šventė šeimos ir draugų rate - prisiminimai, šypsenos, džiaugsmas ir daug žaidimų...

M

Mergaičių vardai iš M raidės

Madlena
Prancūzų vedinys iš Magdalena. Žr. Magdalena.
Žymi šio vardo savininkė: Madlena Zepter. Ji yra „Madlenianum“ Operos ir teatro Belgrade įkūrėja.
Vardadienis: 07.22.

Madona
Itališkai šis vardas reiškia: „Dievo motina“. Italijoje tai senovinis kreipinys į moterį.
Žymi šio vardo savininkė: Madona (gim. 1958), tikrasis vardas – Luiza Veronika Čikonė – amerikiečių dainininkė, aktorė, dainų autorė, prodiuserė, šokėja, scenaristė ir režisierė, kurią ne veltui vadina pop muzikos karaliene.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Magdalena
Vardas, išvertus iš hebrajų kalbos, reiškiantis: „kilusi iš Magdalos (miestas Palestinoje).
Žymi šio vardo savininkė: Magdalena "Lena" Neuner (gim. 1987) karjerą baigusi vokiečių profesionali biatlono sportininkė.
Vardadienis: 05.25, 05.29, 07.17, 07.22.

Maja
1. Romėnų mitologijoje Maja buvusi žemės ir augimo deivė.
2. Indų mitologijoje Maja laikyta magiška dvasia, jėga.
3. Verčiant iš lotynų kalbos, Maja reiškia „gimusi gegužės mėnesį“.
Žymi šio vardo savininkė: Maia Harumi Shibutani (gim. 1994 m.) amerikiečių ledo čiuožėja. Su savo broliu Alex`u Shibutani, ji tapo 2011 Pasaulio bronzos medaliste. Taip pat ji yra keturiskart JAV nacionalinė medalistė.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Maksima
Vardas, išvertus iš lotynų kalbos, reiškiantis: „didžiausia“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 11.27.

Maksina
Anglų vedinys iš vardo Maksima. Žr. Maksima.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 11.27.

Marcelė, Marcelina, Marciana
Moteriškas vyriško vardo Markas vedinys. Kuris, savo ruožtu kildinamas iš karo dievo Marso vardo arba iš lotyniškos šaknies „mas“, „maris“, reiškiančios „vyras“. Taigi moteriška šio vardo reikšmė interpretuotina, kaip: „vyriška, stipri, kovinga“.
Žymi šio vardo savininkė: Marcelė Zikaraitė – lietuvių aktorė, daininkė.
Vardadienis: 01.31.

Margarita
Šis vardas, išvertus iš graikų kalbos, reiškia: „perlas, tarsi perlas“. „Margaritos (gr.)“ – deivės Afroditės epitetas. Ši meilės ir grožio deivė buvo jūrininkų globėja; ir būtent perlus jūreiviai aukodavo šiai deivei prašydami palaimos ir globos.
Žymi šio vardo savininkė: Margarita Drobiazko (gim. 1971 m.) – šokėja ant ledo, 2000 m. pasaulio čempionato bronzos medalio, 2000 ir 2006 m. Europos čempionatų bronzos medalių laimėtoja.
Vardadienis: 02.22, 04.10, 06.10, 10.16, 10.17, 11.16, 12.30.

Marija
Šio vardo reikšmė labiau siejama su egiptiečių vardu, greičiausiai kilusiu nuo egiptiečių kalbos elementų „mry“ „mylima“ arba „mr“ „meilė“. Tačiau vardas taip pat gali būti kilęs iš hebrajų kalbos, variantų, reiškiančių: „geidžiamoji“, „giedra“.
Žymios šio vardo savininkės-bibliniai personažai: Marija Magdalietė, bei Švč. Mergelė Marija – biblinis šio vardo kontekstas labai stiprus ir rodo tai, kad šis vardas yra šventas, senas, turintis gilias tradicijas, nes pirmiausia Marijos vardas duodamas tikint, kad Mergelė Marija vaiką apsaugos nuo gyvenime tykančių rūpesčių ir pavojų.
Vardadienis: 07. 06, 07.16, 09.08, 09.12.

Marijona
Vedinys iš Marija. Žr. Marija.
Žymi šio vardo savininkė: Marijona Čilvinaitė (1900–1995) – etnografė, kraštotyrininkė, bibliotekininkė, daugelio kraštotyrininkų mokytoja.
Vardadienis: 07. 06, 07.16, 09.08, 09.12.

Marina
Šis vardas kyla iš lotyniško žodžio „marinus“, reiškiančio „jūrinė, kilusi nuo jūros krašto“. Tai deivės Veneros (Venus Marina) epitetas.
Žymi šio vardo savininkė: Marina Cvetajava (Марина Цветаева) (1892 - 1941) – rusų poetė, prozininkė, vertėja, viena iš iškiliausių XX a. rusų poetų.
Vardadienis: 06.18.

Marta
Vedinys iš Morta, Žr. Morta.
Žymi šio vardo savininkė: Marta Domínguez Azpeleta (gim. 1975) – Ispanijos vidutinių ir ilgų nuotolių bėgikė.
Vardadienis: 03.01.

Martyna
Moteriška vyriško vardo Martynas forma. Šio vardo kilmė pasiekia mus iš senovės romėnų laikų, tada jis skambėjo kaip Martinus. Pastarasis vardas kilo iš gimininio vardo Martis, siejamo su senovės romėnų karo dievu Marsu. Todėl čia itin išryškėja vyriškoji linija ir reikšmė aiškintina, kaip „vyras“. Taikant reikšmę moteriškam vardui, galime daryti prielaidą, kad vardas Martyna reiškia „vyriška, stipri, atspari“.
Žymi šio vardo savininkė: Martyna Jatkauskaitė (gim. 1984 m.) – Lietuvos pianistė, atlikėja. 2005 m. laimėjo Baltijos šalių mokslų stipendiją ir išvyko studijuoti į „Guildhall School of music and Drama“ menų mokyklą Londone. Ji yra daugelio tarptautinių pianistų konkursų laimėtoja ir prizininkė.
Vardadienis: 01.30.

Marytė
Deminutyvas iš Marija. Žr. Marija.
Žymi šio vardo savininkė: Marytė Balnienė – Mažeikaitė (gim. 1949 m.) – inžinierė, Lietuvos profsąjungų ir politinė veikėja.
Vardadienis: 03.25.

Matilda
Vardas, išvertus iš germanų kalbos, reiškiantis: „atkakli kovotoja“.
Žymi šio vardo savininkė: Matilda Miglė Nainienė (gim. 1930 m.) – Lietuvos tautodailininkė mezgėja.
Vardadienis: 03.14, 11.19.

Mečislova
Moteriška vyriško vardo Mečislovas forma. 1. Vardas, kilęs iš senovės slavų kalbos ir reiškiantis: „ginanti garbę, šlovę kardu“. 2. Antroji reikšmės interpretacija skamba, kaip „svajojanti apie išgarsėjimą“.
Žymi šio vardo savininkė ir vardadienis šaltiniuose nenurodomi.

Meda
Šis vardas yra lietuviškas, kilęs iš vardų su elementu „-med“. Žr. Medeina.
Žymi šio vardo savininkė: Meda Norbutaitė (gim. 1969 m.) – lietuvių dailininkė. Nuo 1999 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narė. 1998 m. baigė Šiaulių universiteto Menų fakultetą, įgijo humanitarinių mokslų magistro laipsnį (dailėtyra, tapyba). Parodose dalyvauja nuo 1998 m.
Vardadienis: 01.15, 03.30.

Medeina
Vardas atkeliavęs iki mūsų laikų iš senovės lietuvių mitologijos, kurioje Medeina – girių ir medžioklės deivė. Vardo šaknis nurodo žodžius: medis, giria, miškas. Todėl šiuolaikiniame kontekste vardo reikšmė gali būti traktuojama, kaip: „pažįstanti girias, gydomuosius augalus, medžius“.
Žymi šio vardo savininkė: Medeina Aukštuolytė – lietuvių šokėja, šokanti Kauno „Žalgirio“ palaikymo grupėje, 2012-aisiais išrinkta gražiausia Lietuvos klubų šokėja.
Vardadienis: 08.21.

Meredita
Vardas, išvertus iš galų kalbos, reiškiantis: „kilminga, didikė“.
Žymi šio vardo savininkė: Meredith Jane Monk (gim. 1942) – amerikiečių kompozitorė, atlikėja, režisierė, vokalistė, choreografė.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Merė
Trumpinys iš Marija. Žr. Marija
Žymi šio vardo savininkė.: Mary Anning – žymi britų kolekcionierė ir mokslininkė.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Mėja
Trumpinys iš Salomėja, Bartalomėja. Žr. Salomėja, Bartalomėja.
Žymi šio vardo savininkė: knygų „Heroinas“ ir „Eiprilės meilė“ autoriaus, Melvino Burgeso, išgalvotas personažas: knygos „Mėjos angelas“ pagrindinė veikėja.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Mėta
Lietuviškos kilmės vardas, reiškiantis vaistinio augalo pavadinimą.
Žymi šio vardo savininkė: Mėta Adutavičiūtė – 2014-aisiais metais Žmogaus Teisių Stebėjimo Institute dirbusi patarėja teisės ir politikos klausimais
Vardadienis: 06.06

Mikaela
Itališka vardo Mykolė forma. Žr. Mykolė.
Žymi šio vardo savininkė: Mikaela Pauline Shiffrin (gim. 1995) – amerikiečių slidininkė.
Vardadienis: 08.24.

Mykolė
Vardas, kilęs iš hebrajų kalbos, išvertus iš kurios, reiškia: „panaši į Dievą“.
Žymi šio vardo savininkė: Mykolė Krinickaitė-Astaškienė (1908–1954) – Lietuvos teatro aktorė, režisierė, dramaturgė.
Vardadienis: 08.24, 09.29.

Miglė
Vardas Miglė kilęs iš lietuvių kalbos žodžių „migla, rūkas“.
Žymi šio vardo savininkė: Miglė Anušauskaitė – jaunosios kartos kūrėja, išgarsėjusi charizmatiškais ir dažniausiai subtiliai juokingais komiksais. Piešia komiksus „Šiaurės Atėnams“, „Literatūrai ir menui“, „Mokslui ir menui“, dalyvauja piešimo dirbtuvėse. (http://www.satenai.lt informacija).
Vardadienis: 05.11.

Mija
Skandinavų, danų ir vokiečių kalbų kilmės deminutyvinis vardo Marija variantas, sutampa su italų kalbos žodžiu mia, reiškiančiu „mano“.
Žymi šio vardo savininkė: Tibeto–mongolų medicinos praktikė, žolininkė Mija Džeinara Ubartienė. Skaito paskaitas apie žolininkystę, homeopatiją, jos naudą ir taisyklingą vartojimą.
Vardadienis: 04.30.

Milana
Vardas Milana – slaviškas, kilęs nuo žodžio „милая“, reiškiančio „miela“.
Žymi šio vardo savininkė: Milana Vlaović (gim. 1971 m.) žymi kroatų kompozitorė.
Vardadienis: 06.18.

Milda
Lietuviškas vardas, pasiekiantis mus iš senovės lietuvių laikų. Milda tada buvusi lietuvių pagonių meilės deivė. Todėl šiuolaikinė vardo interpretacija gali skambėti, kaip „mylinčioji, mylima“.
Žymi vardo savininkė: Milda Valčiukaitė (gim. 1994 m.) – Lietuvos irkluotoja, Europos bei Pasaulio čempionė.
Vardadienis: 05.13.

Milita
Vardas, kilęs iš lotynų kalbos, išvertus iš kurios, reiškia: „kovinga“.
Žymi vardo savininkė: Milita Daikerytė – lietuvių dainininkė, makiažo meistrė.
Vardadienis: 09.15.

Miroslava
Slaviškos kilmės vardas, susidedantis iš dviejų elementų: „taika“ ir „garbė“, todėl galimi skirtingi vardo vertimo variantai: „garbinanti taiką; išgarsėjusi, kaip mylinti taiką“.
Žymi vardo savininkė: Miroslava Gongadze – ukrainiečių žurnalistė, šiuo metu gyvenanti JAV. Jos vyras, žurnalistas, Georgijus Gongadzė, buvo pagrobtas ir nužudytas 2000-aisiais metais. Nuo to laiko ji tapo aktyvia visuomenine veikėja, ginanti spaudos laisvę ir Ukrainos žurnalistų saugumą.
Vardadienis: 04.13, 10.25.

Mirabelė
Vardas kilęs iš lotynų kalbos žodžio „mirabilis“, reiškiančio „nuostabus /-i“.
Žymi vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 09.27.

Mykolė
Vardas, kilęs iš hebrajų kalbos, išvertus iš kurios, reiškia: „panaši į Dievą“.
Žymi vardo savininkė: Mykolė Ganusauskaitė (gim. 1987 m.) – lietuvių tapytoja, turinti tiek Vilniaus dailės akademijos, tiek Paryžiaus dailės akademijos išsilavinimą. Jos kūryboje vyrauja peizažai.
Vardadienis: 08.24, 09.29.

Modesta
Vardas, išvertus iš vėlyvosios lotynų kalbos, reiškiantis „nuosaiki, santūri, kukli“.
Žymi vardo savininkė: Modesta Butautytė – baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą (baleto skyrių). Dirbo Vilniaus Nacionaliniame Operos ir Baleto teatre bei Andželikos Cholinos šokio trupėje. Iki šiol sėkmingai tęsia šokėjos karjerą įvairiuose žanruose.
Vardadienis: 11.04.

Monika
Šis vardas turi graikiškas šaknis. Pagal vieną iš versijų, vardas Monika kilo iš žodžio „monos“, tai reiškia: „vienintelė. Pagal kitą versiją – iš žodžio „moneo“, „įkvėpti“, „priminti“. Taigi vardo reikšmė pagal antrąją versiją: „įkvepianti, visa atsimenanti“.
Žymi vardo savininkė – įstabaus grožio italų aktorė Monika Belucci.
Vardadienis: 05.04, 08.27.

Morta
Vardas, kilęs iš hebrajų kalbos, kurioje jis reiškia: „valdovė, viešpataujanti“.
Žymi vardo savininkė: Morta Kontrimaitė – profesionalus lietuvių modelis, padariusi karjerą ir užsienyje.
Vardadienis: 01.19, 07.29.
Į viršų
Kūdikio sutiktuvių šventė šeimos ir draugų rate - prisiminimai, šypsenos, džiaugsmas ir daug žaidimų...

N

Mergaičių vardai iš N raidės

Nadežda
Vardas Nadežda atkeliavęs iš Graikijos, tačiau verčiant iš rusų kalbos , jis reiškia „viltis“. Tuo tarpu į rusų kalbą šis vardas išverstas pažodžiui iš graikų kalbos originalo Elpis. Senovės Rusijoje šio vardo forma buvo kiek kitokia – Nadeža.
Žymi šio vardo savininkė: Nadežda Bogdanova (1836 – 1897) – baleto artistė, viena iš pirmųjų įrodžiusi rusiškojo baleto svarbą užsienyje.
Vardadienis: 09.17.

Nadina
Prancūziškas vardo Nadežda variantas. Žr. Nadežda.
Žymi šio vardo savininkė: Nadina Mackie Jackson – viena žinomiausių pasaulio fagotininkių (muzikantė), pasižyminti atliekamos muzikos įvairove.
Vardadienis: 10.30.

Narimantė
Lietuviškas vardas, kurio reikšmė interpretuojama, kaip „narsi ir sumani“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Natalija
Iš vėlyvosios lotynų kalbos vardo „Natalia“, kuris reiškia „Kalėdų diena“, ši reikšmė kyla nuo lotyniško žodžių junginio „natale domini“. Šiuolaikinė vardo interpretacija: „gimusi per šv. Kalėdas“.
Žymi šio vardo savininkė: Natalija Gončiarova (1812 – 1863) pirmojoje santuokoje nešiojo pavardę Puškina, antrojoje – Lanskaja. Aleksandro Sergejevičiaus Puškino žmona. Praėjus septyneriems metams po klasiko mirties ištekėjo už generolo Piotro Petrovičiaus Lanskovo. Jos vaidmuo Puškino gyvenime ir įvykiuose, nulėmusiuose jo paskutiniąją dvikovą (jos metu poetas žuvo), iki šiol kelia diskusijas.
Vardadienis: 07.27, 12.01.

Nataša
Rusų kalbos vedinys iš vardo Natalija. Žr. Natalija.
Žymi šio vardo savininkė: Natalia Vladimirovna Porivay (gim.1973 m.), geriau žinoma, kaip Nataša Koroliova – rusų dainininkė, kilusi iš Ukrainos.
Vardadienis: 07.27, 12.01.

Nemira
Lietuviškas vardas, kilęs iš dviejų elementų: (-mer), per laiką pakitusio į (-mir), reiškiančio „liūdėti, rūpintis“ ir dalelytės „ne“. Taigi interpretuojant vardo fonetinę kilmę, jis reiškia „neliūdinti, nesirūpinanti be reikalo“.
Žymi šio vardo savininkė: Nemira Pumprickaitė (gim. 1963 m.) – žurnalistė, dirbusi diktore, išbandžiusi savo, kaip žurnalistės, kompetenciją net keliose televizijose. 2001–2006 m. ministro pirmininko Algirdo Brazausko atstovė spaudai, 2006–2008 m. ministro pirmininko Gedimino Kirkilo patarėja viešiesiems ryšiams.
Vardadienis: 02.14.

Neringa
Vardas kilęs iš lietuvių padavimo apie Neringą ir Naglį.
Žymi šio vardo savininkė: Neringa Jonušaitė – (1949 – 2014) žinoma kultūros ir meno kritikė, žurnalistė, Lietuvos žurnalistų sąjungos narė, straipsnių apie meną, kiną, teatrą, televiziją, kultūros įvykius autorė
Vardadienis: 08.20.

Nida
Lietuvių kilmės vardas, kilęs nuo vietovardžio Nida.
Žymi šio vardo savininkė: Nida Degutienė – Lietuvos ambasadoriaus Izraelyje (2009-2014 m.) Dariaus Degučio žmona. Savo karjeros kelyje ji vadovavo televizijos kanalui, leidybos grupei.
Vardadienis: 02.19.

Nijolė
Lietuvių senovės mitologijoje – požemio valdovė Nijolė. Kitas vardo aiškinimas: „išranki, ne jo“.
Žymi vardo savininkė: lietuvių kino aktorė ir seimo narė Nijolė Oželytė.
Vardadienis švenčiamas: 01.28.

Nikolė
Prancūzų vedinys iš vardo Mykolė. Žr. Mykolė. Kita vardo aiškinimo reikšmė kyla iš graikiško žodžio „nike“, reiškiančio: „pergalė“.
Žymi vardo savininkė: Nikolė Kidman – australų kilmės aktorė, vaidinanti Holivudo filmuose, buvusi aktoriaus Tomo Kruzo žmona.
Vardadienis: 03.06.

Nikoletė
Deminutyvas iš Nikolė. Žr. Nikolė.
Žymi vardo savininkė: Nicolette Larson (1952 - 1997) – amerikiečių POP dainininkė. Ji tikriausiai geriausiai žinoma dėl savo bendradarbiavimo su Neilu Jongu vėlyvaisiais 70-aisiais XX a. metais.
Vardadienis: 09.10.

Nomeda
Lietuvių kilmės vardas, kilęs iš dalelyčių: no- (nuo) + med- (medė „giria, miškas“). Dėl to reikšmė interpretuotina, kaip: „miško gyventoja“.
Žymi vardo savininkė: Nomeda Marčėnaitė – lietuvių dailininkė, žurnalistė, „Gerumo akcijos“ pradininkė.
Vardadienis: 01.20.

Nora
Trumpinys iš Eleonora. Žr. Eleonora.
Žymi šio vardo savininkė: Nora Roberts – meilės romanų autorė, jos knygos tapusios bestseleriais.
Vardadienis: 06.08.

Norberta
Vardas, kilęs iš senovės vokiečių kalbos ir reiškiantis: „garsi, įtakinga šiaurietė“.
Žymių vardo savininkių šaltiniai neurodo.
Vardadienis: 06.06.
Į viršų
Kūdikio sutiktuvių šventė šeimos ir draugų rate - prisiminimai, šypsenos, džiaugsmas ir daug žaidimų...

O

Mergaičių vardai iš O raidės

Odeta
Prancūzų Deminutyvas iš vardo Odilija. Žr. Odilija.
Žymi šio vardo savininkė: tai istorinės asmenybės vardas, kuris buvo panaudotas gulbės personažui Piotro Čaikovskio balete „Gulbių ežeras“ (1877).
Vardadienis: 03.28.

Odilija
Vardas, kilęs iš germanų elemento „odal“, reiškiančio „tėviškė“ arba „aud“, reiškiančio „gerbūvis, sėkmė“. Taigi vardo reikšmės interpretacijos gali būti dvi: „prisirišusi prie tėviškės“ arba: „sėkminga, turtinga“.
Žymi šio vardo savininkė: Šventoji Odilija, kuri buvo akla nuo gimimo, tačiau praregėjo po pakrikštijimo.
Vardadienis: 10.23, 12.13.

Ofelija
Vardas kilęs iš graikų kalbos, išvertus iš kurios, jis reiškia: „skubanti į pagalbą, neabejinga“.
Žymi šio vardo personažė: Viljamo Šekspyro pjesės „Hamletas“ veikėja, princo Hamleto mylimoji.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Oksana
Vardas Oksana, apytiksliai išvertus iš graikų kalbos, reiškia: „svetimšalė“, „kitatautė“ . Taip pat dažnai pateikiama vardo reikšmė: „svetinga“.
Žymi šio vardo savininkė: Oksana Chvostenko (Оксана Хвостенко) – žymi Ukrainos biatlono sportininkė.
Vardadienis: 02.06.

Oktavija
Romėnų giminės vardas, reiškiantis „aštuntas (vaikas šeimoje)“. Vardas kilo nuo lotyniško žodžio „octavus“.
Žymi šio vardo savininkė: Octavia Lenora Spencer (gim. 1970) – amerikiečių aktorė. Garsiausias jos vaidmuo kine: atviraširdė tarnaitė Minė 2011-ųjų metų filme „Pagalba“. Šis vaidmuo jai pelnė Oskarą už geriausią antraplanį vaidmenį.
Vardadienis: 03.22.

Olga
Vardas, išvertus iš senovės skandinavų kalbos, reiškiantis: „laiminga, sveika“.
Žymi šio vardo savininkė: Olga Spesivceva (Ольга Спесивцева) (1895–1991) – rusų balerina.
Vardadienis: 02.10, 03.06.

Olimpija
Vardo reikšmė – „Olimpietė, Olimpo gyventoja“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 12.17.

Olivija
Vardas, kilęs iš lotynų kalbos, išvertus iš kurios, reiškia: „alyvmedžio šakelė“.
Žymi šio vardo savininkė: Olivija Niuton-Džon (gim. 1948) australų aktorė ir daininkė, buvusi iti populiari XX amžiaus 70-aisiais metais. 4 Gremmy laimėtoja, turinti savo žvaigždę Holivudo šlovės alėjoje, įvertinta aukščiausiu nacionaliniu Australijos ordino apdovanojimu.
Vardadienis: 03.05, 06.03.

Ona
Hebrajų kalboje šis vardas reiškia – „patraukli, žavinga“
Žymios šio vardo savininkės: šventoji Ona – švč. Mergelės Marijos motina; Ona Kolobovaitė (gim. 1985 m.) – Lietuvos operos atikėja, sopranas. Tikrasis vardas ir pavardė Ana Kolobovaitė.
Vardadieniai: 07.26, 12.15.

Oresta
Graikų kilmės vardas, reiškiantis: „kilusi iš kalnų“.
Žymi vardo savininkė – Oresta Katakinienė – žymaus baleto šokėjo ir pedagogo Jono Katakino žmona.
Vardadienis: 11.23.

Orinta
Lietuvių kilmės vardas reiškiantis orumą ir iškilnumą.
Žymi vardo savininkė: Orinta Leiputė - pedagogė, politikė.
Vardadienis: 02.02.

Ovidija
Vardas, kilęs iš lotynų kalbos, išvertus iš kurios, jis reiškia: „avių augintoja“.
Žymi šio vardo savininkė ir vardadienis šaltiniuose nenurodomi.
Į viršų
Kūdikio sutiktuvių šventė šeimos ir draugų rate - prisiminimai, šypsenos, džiaugsmas ir daug žaidimų...

P

Mergaičių vardai iš P raidės

Palmira, Palmyra
Šis vardas, išvertus iš lotynų kalbos, reiškia: „piligrimė“.
Žymi šio vardo savininkė: Palmyra Galkonaitė – žymi Lietuvos astrologė, žvaigždynų žinovė, horoskopų sudarinėtoja.
Vardadienis: 09.07.

Paloma
Išvertus iš ispanų kalbos, šis vardas reiškia „balandis, karvelis“.
Žymi vardo savininkė: Paloma Faith – britų dainininkė ir aktorė, žinoma kaip retro stiliaus pažiba ir ekscentriška asmenybė.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Pamela
Šį vardą vėlyvajame 16-ajame amžiuje sugalvojo poetas Seras Filipas Sidnėjus, panaudojęs jį poemoje „Arkadija“. Poetas, sukurdama šį vardą greičiausiai priskyrė jam reikšmę „visa saldybė; saldi tarsi medus“, nes, išvertus iš graikų kalbos, elementas παν (pan) reiškia: „visa, viskas“ir elementas μελι (meli) – „medus“.
Žymi šio vardo savininkė: Pamela Anderson – amerikiečių aktorė išgarsėjusi po serialo „Gelbėtojai“, kuriame kūrė vieną pagrindinių vaidmenų.
Vardadienis: 05.01.

Patricija
Vardas, kilęs iš lotyniško vardo „Patricius“, kuris reiškia: „didikas“.
Žymi vardo savininkė: Patricija Kaas – prancūzų daininkė išpopuliarėjusi visame pasaulyje ir lig šiol žinoma kaip ypatingo balso ir talento dainininkė.
Vardadienis: 08.25.

Patrika
Vardo Patricija vedinys. Žr. Patricija.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 08.25.

Paula
Moteriška vyriško vardo Paulius forma. Pastarasis vardas, kilęs iš romėnų giminės vardo „Paulus“, kuris reiškia: „mažas“ arba „kuklus, nuolankus“. Lietuviškas šio vardo variantas Paulė.
Žymi vardo savininkė: IV amžiaus romėnų šventoji, kuri buvo šventojo Jeronimo palydovė.
Vardadienis: 06.22.

Paulija
Vardo Paula vedinys. Žr. Paula.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 06.22.

Paulina
Vardo Paula vedinys. Žr. Paula.
Žymi vardo savininkė: rašytoja Pualina Pūkytė – išgarsėjusi savo šmaikščiu esė rinkiniu „Netikras zuikis“.
Vardadienis: 03.13, 06.06, 11.09, 12.02.

Pelagija
Vardas, kilęs iš graikiško elemento πελαγος (pelagos), reiškiančio „jūra“. Todėl reikšmė gali būti įvairi: „permaininga, kaip jūra, audringa, graži, tarsi jūra“.
Žymi šio vardo savininkė: Pelagija Chanova (gim. 1986) – rusų folk-rok dainininkė, įkūrusi grupę „Pelagija“, kurioje ji atlieka dainas kaip solistė.
Vardadienis švenčiamas 06.10.

Penelopė
Vardas siejamas su graikų mitologija, kurioje Penelopė – sutuoktinės ištikimybės simbolis.
Žymi vardo savininkė: Aktorė Penelopė Cruz – itin išpopuliarėjusi po kino filmo „Vanilinis dangus“ ir pasirodymo Pedro Almadovaro juostose.
Vardadienis: 09.01. 05.05, 08.01.

Perla
Išvertus iš prancūzų kalbos – „brangakmenis“.
Žymi šio vardo savininkė: Perla (gim. 1952) – paragvajiečių, brazilų dainininkė.
Vardadienis: 02.12.

Petra, Petrė
Vyriško vardo Petras forma. Pastarasis vardas kilęs iš lotynų kalbos, išvertus iš kurios, reiškia: „uola; tarsi uola; jaučiantis tvirtą pagrindą; drąsus“.
Žymi šio vardo savininkė: Petrė Valda Grebenčikaitė – Šiaulių Stasio Šalkauskio vidurinės mokyklos matematikos mokytoja ir ekspertė. Mokytojos išleistos abiturientų laidos puikuojasi aukščiausiais matematikos valstybinių egzaminų rezultatais, mokiniai skina laurus matematikos olimpiadose.
Vardadienis: 05.31.

Pija
Vardas, išvertus iš lotynų kalbos, reiškiantis: „pamaldi“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 01.19, 08.21.

Pilypa
Moteriška vyriško vardo Pilypas forma. Pastarasis vardas, kilęs iš graikiško vardo Philippos, reiškiančio „arklių draugas; mylintis arklius“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 05.03, 05.11, 05.26, 08.23

Polina
Rusų, ukrainiečių ir bulgarų vardo Paulina forma. Žr. Paulina.
Žymi šio vardo savininkė: Polina Žerebcova (rus. Поли́на Ви́кторовна Жеребцо́ва) (gim. 1985 m.) – rašytoja, dokumentinės prozos kūrėja, poetė.
Vardadienis: 03.13, 06.06, 11.09, 12.02.

Povilė
Moteriška vyriško vardo Povilas forma. Pastarasis vardas yra vedinys iš vardo Paulius, kuris reiškia: „mažas“ arba „kuklus, nuolankus“.
Žymi šio vardo savininkė: Povilė Šlepetytė – jaunoji dizainerė, sukūrusi high-end klasės garso kolonėles.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Pranciška
Vyriško vardo Pranciškus forma. Pastarasis vardas yra kilęs iš vėlyvosios lotynų kalbos, išvertus iš kurios, reiškia „prancūzas, Prancūzijos gyventojas“.
Žymi vardo savininkė: Joana Pranciška Šantalietė. Drauge su Pranciškumi Selezu ji įkūrė Vizitiečių (Apsilankymo) vienuoliją beglobiams žmonėms. Taip pat pensionatus mergaitėms auklėti.
Vardadienis: 03.09.

Pranė
Vardo Pranciška trumpinys. Žr. Pranciška.
Žymi šio vardo savininkė: Pranė Dundulienė-Stukėnaitė (1910– 1991) – Lietuvos etnologė, habilituota humanitarinių mokslų daktarė.
Vardadienis švenčiamas: 03.09.

Prima
Vardas, išvertus iš lotynų kalbos, reiškiantis: „pirma, svarbiausia“
Žymi šio vardo savininkė: Prima Petrylienė (gim. 1929 m.) – Lietuvos ir Anykščių rajono politinė bei visuomenės veikėja.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Primaroza
Vardas, išvertus iš italų kalbos, reiškiantis: „raktažolė“ (gėlė).
Žymi šio vardo savininkė ir vardadienis šaltiniuose nenurodomi.

Priscila
Išvertus iš lotynų kalbos Priscilla: „senos giminės narė, gerbtina“.
Žymi vardo savininkė Priscilla Perales – meksikietė, kuri 2007 metais laimėjo Miss pasaulio konkursą.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Prudencija
Iš lotynų kalbos išvertus – „protinga, įžvalgi“.
Žymių vardo savininkių šaltiniai nenurodo.
Vardadienis: 05.10.
Į viršų
Kūdikio sutiktuvių šventė šeimos ir draugų rate - prisiminimai, šypsenos, džiaugsmas ir daug žaidimų...

R

Mergaičių vardai iš R raidės

Rachelė
Vardas, kilęs iš hebrajų kalbos, išvertus iš kurios, reiškia: „gimusi per Kūčias“.
Žymi šio vardo savininkė: Donna Rachele Mussolini (1890–1979) buvo italų diktatoriaus Benito Mussolini`o meilužė, žmona ir našlė.
Vardadienis: 12.24.

Radvydė
Lietuviškas vardas, kurio reikšmė: „radusi tiesą, išvydusi ją“.
Žymių šio vardo savininkių šaltiniai nenurodo.
Vardadienis: 06.07.

Rafaelė
Vardas, kilęs iš hebrajiško vardo „Rafa'el“, kuris reiškia: „Dievo išgydytas; Dievas išgydė“.
Žymių šio vardo savininkių šaltiniai nenurodo.
Vardadienis: 07.10.

Raimonda
Vardas, kilęs iš senovės vokiečių kalbos ir reiškiantis: „lemties apsaugota, apginta“.
Žymi šio vardo savininkė: Raimonda Masiulytė: lietuvių lyrinių dainų atlikėja, daugelio konkursų laimėtoja.
Vardadienis: 01.13.

Raimunda
Vardo Raimonda forma. Žr. Raimonda.
Žymi šio vardo savininkė: Raimunda Karčiauskienė – nusipelniusio lietuvių ekonomisto, pramonininko, Jono Karčiausko žmona. Jos vyras už pasiekimus apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordino 3-ojo laipsnio medaliu, Vytauto Didžiojo ordino Komandoro kryžiumi, Estijos Saulės III laipsnio ordinu.
Vardadienis: 08.31.

Raminta
Lietuvių kilmės vardas, kilęs nuo žodžio „rami“. Todėl šio vardo interpretacija dažnai skamba, kaip: „ta, kuri yra ramaus būdo“.
Žymi šio vardo savininkė: Raminta Šerkšnytė (gim. 1975) – lietuvių kompozitorė, pianistė Lietuvos Nacionalinės Kultūros ir Meno premijos laureatė, karjeros laiptais kopianti ir užsienyje.
Vardadienis: 03.06.

Ramona
Pirmoji kilmės versija: ispanų kalbos vedinys iš vardo Raimonda. Žr. Raimonda. Antroji kilmės versija skelbia, kad šis vardas, verčiant iš ispanų kalbos, reiškia: „išmintinga, visažinė“.
Žymi šio vardo savininkė: Ramona Kudzmanaitė – profesionali lietuvių visažistė / kosmetikė, pelniusi pripažinimą ir tarptautiniu lygiu.
Vardadienis: 07.03.

Ramunė
Lietuviškas vardas Ramunė reiškiantis gėlę ramunę.
Žymi šio vardo savininkė: Ramunė Piekautaitė – visoje Lietuvoje (ir už šalies ribų) garsi rūbų dizainerė.
Vardadienis: 06.19.

Ramutė
Lietuviškas vardas, reiškiantis „rami, išlaikanti ramybę“.
Žymi šio vardo savininkė: Ramutė Skučaitė – lietuvių poetė ir rašytoja.
Vardadienis: 09.09.

Ramūnė
Lietuviškas vardas, vyriško vardo Ramūnas vedinys. Pastarasis vardas yra kilęs nuo žodžio „ramus“. Reikšmė interpretuotina, kaip „ramus, ramaus būdo žmogus“.
Žymi šio vardo savininkė: Ramūnė Lebedytė (1940–2012) – savito stiliaus, kuriame vandens ir dangaus peizažai susilieja su fantazija, lietuvių akvarelinininkė.
Vardadienis: 06.12.

Rapolė
Vardas, kilęs iš hebrajiško vardo „Rafa'el“, kuris reiškia: „Dievo išgydytas; Dievas išgydė“.
Žymių šio vardo savininkių šaltiniai nenurodo.
Vardadienis: 09.29, 10.24.

Rasa
Lietuviškas vardas, kurio reikšmė kyla nuo žodžio rasa. Kadangi šis gamtos reiškinys pasirodo anksti ryte, vardo interpretacija gali skambėti, kaip: „ankstyva kaip rasa“, „švytinti kaip rasa“.
Žymi vardo savininkė: Rasa Bubulytė – vieno iš Lietuvos TV projektų nugalėtoja, dainuojanti duete su Jonu Čepuliu, neseniai įkūrusi grupę „Rasabasa“, kurios populiarumas Lietuvoje vis dar auga.
Vardadienis: 02.25.

Rebeka
Vardas, kilęs iš hebrajiško vardo רִבְקָה (Rivqah), galimai reiškiančio „pinklės“. Šiuolaikiškai interpretuojant vardo reikšmė galėtų skambėti, kaip: „mėgstanti gudrauti, regzti pinkles“.
Žymi vardo savininkė: Rebeka Dremelj (gim. 1980) – slovėnų dainininkė, modelis, aktorė ir televizijos laidų vedėja, „Mis Slovėnija 2001“ nugalėtoja, Slovėnijos atstovė 2008 m. Eurovizijos dainų konkurse.
Vardadienis: 05.09, 09.02.

Reda
Trumpinys iš vardo Redita. Žr. Redita.
Žymi vardo savininkė: Kaunietė ginekologė Reda Verbickienė, viena iš nedaugelio Lietuvos gydytojų, gydanti nevaisingumą.
Vardadienis: 03.21.

Redita
Šis vardas, išvertus iš lotynų kalbos, reiškia „atiduotoji“. Šiuolaikinė vardo interpretacija gali skambėti, kaip „pasiaukojanti vardan kitų, save atiduodanti kitų labui“.
Žymi vardo savininkė: Redita Dominaitytė (trumpinys Reda) – populiari lietuvių aktorė, vaidybos meistrė komedijos srityje.
Vardadienis: 03.21.

Regimantė
Šis vardas, išvertus vokiečių kalbos, reiškia: „lemties apsaugota“.
Žymių šio vardo savininkių šaltiniai nenurodo.
Vardadienis: 02.25.

Regina
Šis vardas, išvertus iš lotynų kalbos, reiškia „carienė“. Taip pat egzistuoja vertimo variantas: „karalienė“.
Žymi vardo savininkė: Regina Marija Varnaitė-Eidukaitienė (1927 m.) – garsi lietuvių aktorė, apdovanota Lietuvos respublikine premija (1997), Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino V laipsnio ordinu (2000), Fortūnos statulėle už ištikimybę profesijai (2002), ir kt.
Vardadienis: 09.07.

Reginalda
Išvertus iš vokiečių kalbos, šis vardas reiškia: „valdanti lemtį“.
Žymių vardo savininkių šaltiniai nenurodo.
Vardadienis: 02.12.

Reičelė
Vardas, kilęs iš hebrajų kalbos vardo רָחֵל (Rachel), reiškiančio „avelė“. Interpretuojant šio vardo reikšmę neapsieinama be religinio konteksto, kuriame Dievo avinėlis yra biblinis atperkamosios aukos įvaizdis. Taigi vardo reikšmė gali skambėti: „atpirkusi kaltes pasiaukodama“.
Žymi vardo savininkė: Rachel Louise Carson – Amerikos biologė, kurios knyga „Tylos pavasaris“ ir kiti kūriniai kalba apie globalines pasaulio problemas.
Vardadienis: 01.15, 04.30.

Remigija
Vyriško vardo Remigijus moteriškoji forma. Vardas Remigijus, kilęs iš lotynų kalbos vardo „Remigius“, kuris kilo iš lotynų kalbos žodžio „remigis“, reiškiančio „irklininkas, irkluotojas“.
Žymi vardo savininkė: Remigija Nazarovienė – Lietuvos daugiakovininkė ir olimpinės rinktinės narė. Pasaulio atleltikos čempionate sportininkė iškovojo bronzą.
Vardadienis: 10.01.

Renalda
Vardo Reginalda vedinys. Žr. Reginalda.
Žymi vardo savininkė: Renalda Gedutyte – lietuvių Dziudo imtynininkė, 2009 m. Europos jaunių U17 europos čempionate iškovojusi aukso medalį (63 kg kategorijoje).
Vardadienis: 08.18.

Renata
Moteriškoji vyriško vardo Renatas forma. Pastarasis vardas, kilęs iš vėlyvosios lotynų kalbos vardo, reiškiančio: „naujai gimęs, atgimęs“.
Žymi vardo savininkė: Renata Norvilienė, dainininko Deivido Norvilo žmona, gražuolė, pelniusi Miss Lietuvos karūną, „Žvaigždžių duetų“ dalyvė.
Vardadienis: 10.07.

Ričarda
Moteriškoji vyriško vardo Ričardas forma. Pastarasis vardas, reiškia: „drąsus, galingas valdovas“. Ši vardo reikšmė kyla iš dviejų senovės vokiečių kalbos elementų: „ric“ (valdžia, jėga) ir „hard“ (drąsus, galingas).
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 02.07, 04.03.

Rima
Trumpinys iš Rimgailė ir Rimantė. Žr. Rimgailė ir Rimantė.
Žymi vardo savininkė: Rima Petrauskytė -Malašičevė – grandioziono populiarumo susilaukusios merginų grupės „Mango“ narė. Ši grupė atvėrė kelius panašaus pobūdžio grupėms ir pelnė klausytojų simpatijas paprastomis, lyriškomis ir jautriomis dainomis.
Vardadienis: 05.28.

Rimantė
Lietuviškas vardas, kuris reiškia: „rimta, rami“.
Žymi vardo savininkė: talentinga Lietuvos aktorė Rimantė Valiukaitė. Improvizacijų šou „Pagauk kampą“ ir įvairių spektaklių aktorė.
Vardadienis: 08.22, 12.19.

Rimgailė
Lietuvių kalbos vardas, reiškiantis: „rimta ir gailestinga“
Žymi vardo savininkė: Rimgailė Kučinskienė – verslininkė, sveikos gyvensenos mokytoja.
Vardadienis: 04.28, 09.15.

Rimtautė
Lietuvių kalbos vardas, reiškiantis: „kilusi iš ramios tautos“.
Žymi vardo savininkė: socialinė pedagogė Rimtautė Marčiulionienė, vedanti paskaitas apie patyčių mokykloje prevenciją.
Vardadienis: 04.03.

Rimvyda
Lietuvių kilmės sudurtinis vardas, sudarytas iš dviejų vardų: Rima ir Arvydas. Žr. Rima ir Arvydas.
Žymi vardo savininkė: Rimvyda Dagienė – gamtos mokslų vadovėlių bendraautorė.
Vardadienis: 04.05, 07.21.

Rimvydė
Vedinys iš Rimvyda. Žr. Rimvyda.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 07.21, 10.14.

Rita
Itališko vardo Margarita trumpinys. Pastarasis vardas, išvertus iš graikų kalbos, reiškia: „perlas, tarsi perlas“.
Žymi vardo savininkė: Rita Ora – visame pasaulyje populiari pop muzikos dainininkė.
Vardadienis: 04.29, 05.22.

Rytė
Lietuvių kilmės vardas, kilęs nuo lietuviško žodžio „rytas“. Reikšmė interpretuotina, kaip: „gimusi rytą“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 05.18.

Roberta
Vardas, kilęs iš senovės vokiečių vardo „Hrodebert“, reiškiančio „garsėjantis savo šviesumu žmogus (geraširdis, daug žinantis)“. Reikšmė kyla iš senovės vokiečių elementų „hrod“ (šlovė) ir „beraht“ (šviesa).
Žymi vardo savininkė: Roberta Flack – amerikiečių jazz ir soul atlikėja.
Vardadienis: 06.07.

Roksana
Persų kilmės vardas, išvertus iš persų kalbos reiškiantis: „aušra“.
Žymi šio vardo savininkė: Aleksandro Didžiojo pirmoji žmona Roksana.
Vardadienis: 01.24, 09.14.

Rolanda
Vyriško vardo Rolandas moteriškoji forma. Vardas Rolandas reiškia „pelnęs šaliai garbę, išgarsinęs kraštą“. Šis vardas kyla iš dviejų senovės vokiečių kalbos elementų: „hrod“, reiškiančio: „žymus“ ir „land“, reiškiančio: „žemė“.
Žymi šio vardo savininkė: Rolanda Šliažienė – projekto „Darni šeima ir tvari mokyklos bendruomenė – ateities Lietuva“ lektorė ir dalyvė.
Vardadienis: 08.09, 09.15.

Roma
Vardas kilęs nuo Italijos sostinės Romos pavadinimo. Taigi reikšmė gali būti interpretuotina, kaip „garsi kaip Roma, galinga kaip Roma“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 02.23, 07.23.

Romualda
Šį vardą sudarantys elementai kyla iš dviejų kalbų: iš senovės vokiečių kalbos atkeliauja vardo pradžios elementas „hrôm“, reiškiantis: „šlovė, garbė“, o iš gotų (viena didžiausių ir stipriausių rytų germanų genčių) kalbos atkeliauja vardo antrosios dalies elementas: „valdan“, reiškiantis „valdžia; karaliauti, viešpatauti“. Taigi vardo reikšmė interpretuotina, kaip: „šlovingai, garbingai valdanti“.
Žymi vardo savininkė: Romualda Kšanienė – ekonomistė, politinė bei visuomenės veikėja.
Vardadienis: 02.07, 06.19.

Rugilė
Lietuvių kilmės vardas, nuo žodžio „rugys“, reiškiantis: „rugių mergaitė“.
Žymios šio vardo savininkės nenurodomos šaltiniuose.
Vardadienis: 08.15.

Ruslana
Moteriškoji vyriško vardo Ruslanas forma. Pastarasis vardas yra rusiška tiurkiško vardo Arslanas forma. Galima sutikti slavišką šio vardo vertimą, kuris reiškia: „rusvaplaukis“.
Žymi šio vardo savininkė: Ruslana Lyžyčko – ukraieniečių dainininkė, eurovizijos nugalėtoja.
Vardadienis: 06.19.

Rusnė
Vardo reikšmė siejama su upėvardžiu Rusnė.
Žymi šio vardo savininkė: Rusnė Mataitytė (gim. 1962 m.) – Lietuvos smuikininkė, tarptautinių konkursų laureatė, pedagogė.
Vardadienis: 03.01.

Rūta
Vardo reikšmė siejama su augalu – rūta. Senovėje buvo tikima, kad rūta simbolizuoja mergelės nekaltybę ir skaistumą.
Žymi vardo savininkė: Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė – šalies moterų plaukimo rekordininkė, Olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė.
Vardadienis švenčiamas: 03.27.
Į viršų
Kūdikio sutiktuvių šventė šeimos ir draugų rate - prisiminimai, šypsenos, džiaugsmas ir daug žaidimų...

S

Mergaičių vardai iš S raidės

Sabina
Išvertus iš aramėjų kalbos, šis vardas reiškia: „sabinų genties narė“.
Žymi šio vardo savininkė: Sabina Altynbekova – Kazachstano moterų rankinio rinktinės narė.
Vardadienis: 08.29, 12.30.

Sabrina
Lotinizuota upėvardžio „Habren“ forma, kurio pavadinimas originaliai kyla iš velsiečių kalbos, o sulotynintai skamba: „Severna“.
Žymi šio vardo savininkė: Pasak britų legendos, Sabrina buvo princesės, nuskandintos Severnoje, vardas. Gali būti, kad upė buvo pavadinta jos vardu, bet greičiau jai pačiai šis vardas duotas nuo nežinomos upės pavadinimo.
Vardadienis: 01.29.

Salomėja
Kilęs iš aramėjų (tokia semitų tauta) kalbos žodžio, artimo hebrajiškam žodžiui (shalom), reiškiančio „taika“. Kaip krikščioniškas vardas, vardas Salomėja imtas vartoti nuo protestantų reformacijos laikų. Šis vardas siejamas su Naujojo Testamento figūra: viena iš moterų, buvusių Kristaus nukryžiavimo liudininke ir vėliau atradusi tuščią olą, kurioje Kristus buvo palaidotas.
Žymi šio vardo savininkė: lietuvių poetė Salomėja Nėris. Jos poezija priskiriama neoromantizmo krypčiai.
Vardadienis: 11.18.

Salvija
Vardas, kilęs iš lotynų kalbos žodžio „salvus“, reiškiančio „saugus, sveikas, nepažeidžiamas“.
Žymių šio vardo savininkių šaltiniai nenurodo.
Vardadienis: 09.10.

Samanta
Greičiausiai tai yra vyriško vardo Samuelis (reiškiančio: „Dievas išklausė, išgirdo“) forma, padaryta, pridedant priesagą „antha“ (gr. ανθος (anthos) reiškia („gėlė“). Taigi jungiant vyriškojo ir moteriškojo vardo reikšmes, Samanta interpretuotina, kaip: „Dievo išklausyta gėlelė, Dievo išklausyta moteris, panaši į gėlę“.
Žymi vardo savininkė: Samanta Karavello – Albanijos telenovelių žvaigždė.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Sandra
Trumpinys iš Aleksandra. Žr. Aleksandra.
Žymi šio vardo savininkė: Sandra Bulok – amerikiečių aktorė, išgarsėjusi po kino filmų „Visa griaunantis“ (1993 m.) ir „Greitis“ (1994 m.), pelniusi „Auksinio gaublio“ ir „Oskaro“ apdovanojimus. 2007-aisiais ji užėmė 14-ąją vietą tarp turtingiausių moterų.
Vardadienis: 02.26.

Saulė
Vardas Saulė kilęs iš senovės lietuvių tikėjimo deivės, vadintos tuo pačiu vardu. Mūsų protėviai saulę laikė būtybe, kuri įkūnija dangiškąją ugnį. Didysis lietuvių kalbos žodynas žodį „saulė“ apibūdina taip: „dangaus kūnas, aplink kurį skrieja Žemė ir kitos planetos“. Vyriškoji vardo forma – Saulius. Žr. Saulius.
Žymi šio vardo savininkė: Saulė Degutytė (gim. 1969 m.) – Netradicinio „Stalo teatro“ įkūrėja, režisierė, scenografė ir aktorė, su bendraminčiais kurianti tai, ką pati vadina daiktų arba objektų teatru. (Pagal www.idioteatras.lt medžiagą).
Vardadienis: 02.14.

Saulenė
Lietuviškas vardas, kurio reikšmė – „saulė“.
Žymių vardo savininkių šaltiniai nenurodo.
Vardadienis: 11.14.

Sebastijona
Vardas, kilęs iš lotynų kalbos vardo „Sebastianus“, reiškiančio „iš Sebastės vietovės“. Sebastė buvo miesto Mažojoje Azijoje pavadinimas, šio pavadinimo reikšmė kyla iš graikiško žodžio „sebastos“, reiškiančio „garbingas /-a“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 01.20.

Secilija
Vardo Cecilija vedinys. Pastarasis vardas kilęs iš romėnų gimininio vardo Caecilius, kildinamo iš lotyniško žodžio „caecus“, reiškiančio: „aklas, nematantis“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 11.22.

Selena
Graikų mitologijoje šiuo vardu vadinta mėnulio deivė. Taigi vardo reikšmė siejama su paslaptingumu, galia, kuria kiekvieną mūsų veikia mėnulis.
Žymi šio vardo savininkė: Selena Gomez – amerikiečių jaunosios kartos pop dainininkė.
Vardadienis: 10.11.

Serena
Vardas, kilęs iš lotynų kalbos, išvertus iš kurios, reiškia: „giedra, linksma“.
Žymi šio vardo savininkė: Serena Jameka Williams (gim. 1981) profesionali amerikiečių teniso žaidėja, šiuo metu reitinguojama Nr. 1 moterų tenise.
Vardadienis: 08.16.

Severa
Romėnų gimininis vardas, išvertus iš lotynų kalbos, reiškiantis „griežtas/-a, santūrus/-i“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 08.11, 10.22.

Sibilė
Vardas, kilęs iš graikų kalbos, išvertus iš kurios, reiškia: „kerėtoja, pranašė, išmintingoji“.
Žymi šio vardo savininkė: Sibilė Aleramo (tai kūrybinis pseudonimas, tikrasis vardas – Rina Facijo) – italų autorė (1876–1960). Ji buvo feministė, geriausiai žinoma dėl savo autobiografinių apybraižų apie moters gyvenimą vėlyvajame XIX amžiuje Italijoje.
Vardadienis: 03.18.

Sigita, Sigutė
Kyla iš vyriško vardo Sigismundas, kuris yra kilęs iš senovės vokiečių kalbos, išvertus iš kurios, reiškia: „apgynęs, išsaugojęs pergalę“.
Žymi šio vardo savininkė: Sigita Kriaučiūnienė – lektorė, skaitanti paskaitas sveikos gyvensenos temomis.
Vardadienis: 08.15.

Silva, Sylvia, Silverija
Iš lotynų kalbos išvertus: „gyvenanti miške“.
Žymi vardo savininkė: Sylvia Plath – poetė, prozininkė, vaikų rašytoja ir iliustratorė – itin skaudaus likimo moteris, kuri savo poezija apvertė moterų rašymą ir požiūrį į jį aukštyn kojom, išjudino femminisčių būrius ir jaunas mergaites, kurios skaitydamos jos dienoraštį pradėjo svajoti apie rašytojos karjerą.
Vardadienis: 06.20.

Silvestra
Vardo Silverija vedinys. Žr. Silverija.
Žymi šio vardo savininkė: Silvestra Malinauskaitė – Lietuvos lengvaatletė.
Vardadienis: 11.26, 12.31.

Sima
Vardo Simona trumpinys. Žr. Simona.
Žymi šio vardo savininkė: VDU dėstytoja. Dr. Sima Rakutienė. Mokslinių interesų kryptys: Europos Sąjungos institucijos, ES kaimynystės politika, ES užsienio politika, tarp-regioninis bendradarbiavimas
Vardadienis: 01.05, 04.19, 10.28.

Simona
Simona – senovės hebrajų vardas, reiškiantis „išklausymą ir supratingumą“.
Žymi šio vardo savininkė: Simona Milinytė – lietuvių aktorė ir dainininkė.
Vardadienis: 01.05, 04.19, 10.28.

Sintija
Vardas išvesta iš vardo Cintija. Žr. Cintija.
Žymi šio vardo savininkė: Laura Sintija Černiauskaitė (gim. 1976 m.) – Lietuvos rašytoja, žurnalistė, dramaturgė.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Sirena
Vardas, kilęs iš graikų kalbos, išvertus iš kurios, jis reiškia: „jūros nimfa“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 09.14.

Siuzana
Vedinys iš Zuzana. Žr. Zuzana.
Žymi šio vardo savininkė: Susan Sarandon (Susan Abigail Tomalin; gim. 1946 m.) – amerikiečių aktorė. 1995 m. Susan Sarandon gavo geriausios aktorės Oskaro apdovanojimą už filmą „Mirtininkas eina“.
Vardadienis: 08.11.

Skaistė
Lietuvių kilmės vardas, reiškiantis: „skaisti“ – „šviesi, dora“.
Žymi šio vardo savininkė: Skaistė Plaušinytė – prezidentės Dalios Grybauskaitės ryšių su visuomene patarėja, atsakinga už informacijos apie prezidentės veiklą rengimą, jos pateikimą žiniasklaidai.
Vardadienis: 01.22.

Skarleta
Iš anglų kalbos kilęs vardas, reiškiantis: „ugninga, mėgstanti ryškiai raudoną spalvą“.
Žymi šio vardo savininkė: Scarlett I. Johansson (gim. 1984 m.) – amerikiečių aktorė.
Vardadienis: 11.04.

Skirgailė
Lietuvių kalbos kilmės vardas, kilęs nuo žodžių: „skirti, skirtis“ ir „gailėti“. Todėl vardo reikšmė interpretuotina, kaip „negalinti išskirti, išsiskirti“.
Žymių vardo savininkių šaltiniai nenurodo.
Vardadienis: 04.08.

Skirmantė
Lietuvių kalbos kilmės vardas, kurio reikšmė turi dvejopą traktavimą: 1. „išskirtinė, itin išmintinga“; 2. „paklususi tam, kas paskirta, likimui“.
Žymių šio vardo savininkių šaltiniai nenurodo.
Vardadienis: 02.27, 01.31.

Smiltė
Smiltė – lietuvių kilmės vardas, kildinamas nuo žodžio „smiltelė“, reiškiančio „mažytė smėlio kruopelytė“.
Žymi šio vardo savininkė: Smiltė Bagdžiūnė – Lietuvos manekenė.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Sniegė
Lietuvių kilmės vardas, reiškiantis: „gimusi snieguotą žiemą“.
Žymi šio vardo savininkė: Sniegė Naku – verslininkė ir asmenybės ugdymo trenerė.
Vardadienis: 01.15.

Snieguolė
Lietuvių kilmės vardas, vedinys iš Sniegė. Žr. Sniegė.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 01.15.

Sofija
Vardas, kilęs iš graikų kalbos, išvertus iš kurios, jis reiškia: „išmintinga“.
Žymi šio vardo savininkė: Sofija Vytautaitė – LDK Didžiojo Kunigaikščio Vytauto vienturtė dukra.
Vardadienis: 04.30, 05.15, 09.30.

Solveiga
Vardas, kilęs iš skandinavų kalbos, išvertus iš kurios, reiškia „saulės jėga, stipri tarsi saulė“. Reikšmė kyla iš elementų: sól „saulė“ ir veig „jėga“.
Žymi šio vardo savininkė: Solveiga Mykolaitytė – lietuvių modelis, daug besifotografuojanti ir užsienio leidiniams.
Vardadienis: 12.29.

Sonata
Vardas, kilęs iš italų kalbos, išvertus iš kurios, reiškia: „skambi“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 09.09.

Stanislova
Slaviškas vardas, kurio reikšmė: „tapusi garsia, iškovojusi šlovę“.
Žymi šio vardo savininkė: Stanislova Domarkienė (gim. 1940 m.) – Lietuvos gydytoja, habilituota biomedicinos mokslų daktarė, profesorė.
Vardadienis: 04.11, 05.07, 05.08, 09.18.

Stasė
Vardo Stanislova trumpinys. Žr. Stanislova.
Žymi šio vardo savininkė: Stasė Matulaitytė (gim. 1933 m.) – Lietuvos bibliografė, istorikė. Vardadienis: 09.05.

Stefa
Trumpinys iš Stefanija. Žr. Stefanija.
Žymi šio vardo savininkė: Stefa Nosevičiūtė-Čepaitienė (1926–2001) – lietuvių aktorė, režisierė, teatro pedagogė, Lietuvos muzikos akademijos profesorė.
Vardadienis: 09.18.

Stefanija
Vardas, kilęs iš graikų kalbos, išvertus iš kurios, reiškia: „vainikuotoji, išskirtoji“.
Žymi šio vardo savininkė: Stefanija Čerškutė (1930–2008) – Lietuvos architektė restauratorė.
Vardadienis: 01.02, 01.11, 09.18.

Stela
Iš lotynų kalbos kilęs vardas, reiškiantis: „tarsi žvaigždė“.
Žymi šio vardo savininkė: Stela Marian Pura (gim. 1971) karjerą baigusi Rumunijos plaukikė, kuri laimėjo tris medalius 1987-ųjų Europos plaukimo čempionate.
Vardadienis: 03.04.

Steponė
Vardas, kilęs iš graikų kalbos, išvertus iš kurios, reiškia: „vainikuotoji, išskirtoji“. Žr. Stefanija.
Žymių šio vardo savininkių šaltiniai nenurodo.
Vardadienis: 08.02, 09.02, 11.28, 12.26.

Svajūnė
Lietuviškas vardas, reiškiantis „svajoklė, svajotoja“.
Žymi vardo savininkė: modelis Svajūnė Jackūnaitė, agentūros „Vilnius models“ savininkė.
Vardadienis: 06.07.

Svetlana
Vardas, atkeliavęs iš senovės rusų kalbos, išvertus iš kurios, reiškia: „šviesos žemė arba tiesiog šviesioji, šviečiančioji“.
Žymi vardo savininkė: Svetlana Garon, Lana Garon – teatro režisierė, teatro kritikė, eseistė.
Į viršų
Kūdikio sutiktuvių šventė šeimos ir draugų rate - prisiminimai, šypsenos, džiaugsmas ir daug žaidimų...

Š

Mergaičių vardai iš Š raidės

Šachrazada, Šacherezada
Vardas, kilęs iš arabų kalbos, išvertus iš kurios, reiškia: „valdovo numylėtinė, nepralenkiama, išmintinga pasakotoja“.
Žymi šio vardo personažė: Šacherezada iš „1000 ir vienos nakties“.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Šarlė
Anglų kalbos trumpinys iš Šarlena. Žr. Šarlena.
Žymi šio vardo savininkė ir vardadienis šaltiniuose nenurodomi.

Šarlena
Vedinys iš Karolina. Verčiant pažodžiui iš lotynų kalbos, Karolina reiškia: „karalienė“, „apvainikuota“. Vardas Karolina – vokiškas, angliškas, katalikiškas. Išvertus iš senovės germanų kalbos, vardas Karolina, kaip ir verčiant iš lotynų, reiškia „karalienė“.
Žymi šio vardo savininkė: Sharleen Eugene Spiteri (gim. 1967) škotų aktorė ir dainų autorė, ir pagrindinė roko grupės „Texas“ vokalistė.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Šarlota
Vedinys iš Karolina. Verčiant pažodžiui iš lotynų kalbos, Karolina reiškia: „karalienė“, „apvainikuota“. Vardas Karolina – vokiškas, angliškas, katalikiškas. Išvertus iš senovės germanų kalbos, vardas Karolina, kaip ir verčiant iš lotynų, reiškia „karalienė“.
Žymi šio vardo savininkė: Šarlotė Brontė (1816–1855) – britų rašytoja, vyriausia ir labiausiai pagarsėjusi iš seserų Brontė, taip pat rašytojų. Išgarsėjo 1847 m. išleistu romanu „Džeinė Eir“, kurį pasirašė Kurerio Belo (Currer Bell) slapyvardžiu.
Vardadienis: 07.17.

Šarūnė
Vyriško vardo Šarūnas moteriškoji forma. Pastarasis vardas, kilęs iš lietuvių kalbos, kurio pagrindinis dėmuo „šarus“ yra senoviška žodžio „greitas“ forma. Todėl vardo reikšmė interpretuotina, kaip „greita, greitai vaikštanti“.
Žymi šio vardo savininkė: Šarūnė Vaitkutė – lietuvių juvelyrė.
Vardadienis: 02.19.

Šatrija
Vardas, kilęs nuo kalno, dunksančio Lietuvoje pavadinimo.
Žymi šio vardo savininkė ir vardadienis šaltiniuose nenurodomi.

Šeila
Vardas, kilęs iš hebrajų kalbos, išvertus iš kurios, reiškia: „maldaujanti, prašanti“.
Žymi šio vardo savininkė: Sheila Marie Evans Widnall (gim. 1938) amerikiečių aero kosmonautikos tyrėja.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Širlė
Anglų Deminutyvas iš Šarlena. Žr. Šarlena.
Žymi šio vardo savininkė: Shirley MacLean Beaty (gim. 1934) – amerikiečių filmų, televizijos ir teatro aktorė, dainininkė, šokėja, aktyvistė ir rašytoja. Ji apdovanota Oskaru ir penkiais Auksiniais Gaubliais.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Šviesė, Šviesuolė
Lietuviški vardai, turintys tą pačią reikšmę: „šviesi, švytinti“.
Žymi šio vardo savininkė ir vardadienis šaltiniuose nenurodomi.

Švitrigailė
Vardas, kilęs iš lietuvių kalbos, susidedantis iš dviejų elementų: „švit“ (švitrus „vikrus, greitas“) ir „gail“ (gailas „stiprus“). Todėl reikšmė gali būti interpretuojama, kaip „vikri stipruolė“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 10.25.
Į viršų
Kūdikio sutiktuvių šventė šeimos ir draugų rate - prisiminimai, šypsenos, džiaugsmas ir daug žaidimų...

T

Mergaičių vardai iš T raidės

Tabita
Vardas, kilęs iš aramėjų kalbos, išvertus iš kurios, jis reiškia: „gazelė, grakšti tarsi gazelė“. Kita kilmės versija vardą kildina iš skitų kalbos, išvertus iš kurios, reiškia: „šildanti, liepsnojanti“.
Žymi šio vardo savininkė: Tabitha Jane King (gim. 1949) – amerikiečių rašytoja ir aktyvistė, rašytojo Styveno Kingo žmona.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Talija
Viena iš devynių mūzų – komedijos globėja. Todėl reikšmė gali būti interpretuotina, kaip: „linksma, linksmuolė“. Antroji vardo kilmės versija teigia, kad šis vardas yra Natalijos trumpinys. Žr. Natalija.
Žymi šio vardo savininkė: Thalia Assuras – amerikiečių televizijos žurnalistė, dabar jau veteranė, savo geriausiais karjeros metais dirbusi daugelyje televizijų, pelniusi ne vieną apdovanojimą už savo veiklą.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Tamara
Vardas, kilęs iš hebrajų kalbos, išvertus iš kurios, jis reiškia: „datulių palmė, tarsi palmė“.
Žymi šio vardo savininkė: Tamara Tansykužyna – Rusijos šaškininkė, keturiskart pasaulio šaškių čempionė.
Vardadienis: 05.01, 06.03.

Tanvilė
Lietuviškas vardas, kuris reiškia „didėjančią viltį“.
Žymių šio vardo savininkių šaltiniai nenurodo.
Vardadienis: 10.31.

Tarmantė
Lietuviškas vardas, kuris reiškia „sumani, iškalbi, sumaniai kalbanti“.
Žymių šio vardo savininkių šaltiniai nenurodo.
Vardadienis: 04.29.

Tautė
Lietuviškas vardas, kuris reiškia „atsidavusi tautai“.
Žymi vardo savininkė – teatrologė, recenzijų rašytoja Tautė Bernotaitė.
Vardadienis: 12.07.

Tautenė
Žr. Tautė.
Žymių šio vardo savininkių šaltiniai nenurodo.
Vardadienis: 09.06.

Tautginė, Tautgina
Lietuviškas vardas, kuris reiškia „ginanti tautą“.
Žymių šio vardo savininkių šaltiniai nenurodo.
Vardadienis: 03.15.

Tautgirdė
Lietuviškas vardas, kuris reiškia „tautos išgirsta, išklausyta“.
Žymių šio vardo savininkių šaltiniai nenurodo.
Vardadienis: 09.20.

Tautmilė
Lietuviškas vardas, kuris reiškia „mylinti tautą“.
Žymių šio vardo savininkių šaltiniai nenurodo.
Vardadienis: 10.27.

Tautrimė
Lietuviškas vardas, kuris reiškia „raminanti tautą, tautos užtarėja“.
Žymių šio vardo savininkių šaltiniai nenurodo.
Vardadienis: 07.01.

Tautvaldė
Lietuviškas vardas, kuris reiškia „valdanti tautą“.
Žymių šio vardo savininkių šaltiniai nenurodo.
Vardadienis: 12.11.

Tautvilė
Lietuviškas vardas, kuris reiškia „tautos viltis“.
Žymių šio vardo savininkių šaltiniai nenurodo.
Vardadienis: 03.20.

Tautvyda
Lietuviškas vardas, kuris reiškia „išvydusi tautą“.
Žymi vardo savininkė Tautvyda Marcinkevičiūtė – lietuvių poetė ir vertėja.
Vardadienis: 09.28.

Tėja
Deminutyvas iš Teodora, Austėja. Žr. Teodora, Austėja.
Žymi šio vardo savininkė: Tėja Alijeva – krepšininko Rolando Alijevo ir atlikėjos Godos Alijevos dukra.
Vardadienis: 02.11, 03.13, 04.01, 05.09.

Temidė
Vardas, atkeliavęs iš graikų mitologijos, kurioje Temidė buvusi teisingumo deivė. Taigi šiuolaikiniame kontekste reikšmė interpretuotina, kaip „teisinga, sąžininga“.
Žymių šio vardo savininkių ir vardadienio šaltiniai nenurodo.

Teodora
Vedinys iš Teodozija. Žr. Teodozija.
Žymi šio vardo savininkė: Teodora Dilkienė – vilnietė geografė ir kelionių vadovė.
Vardadienis: 02.11, 03.13, 04.01.

Teodozija
Vardas, kilęs iš senovės graikų kalbos ir reiškiantis: „Dievo dovanotoji“.
Žymių šio vardo savininkių šaltiniai nenurodo.
Vardadienis: 05.29.

Teofilė
Vardas, kilęs iš lotynų kalbos, išvertus iš kurios, reiškia: „dievo mylima“.
Žymi vardo savininkė: Sofija Teofilė Danilovič – Karaliaus Jono Sobieskio motina, Karūnos didžiojo etmono Stanislovo Žolkievskio anūkė.
Vardadienis: 12.29.

Teresė
Vardas, kilęs iš senovės graikų kalbos, kurioje šis vardas reiškia: „kilusi iš Tero salos“. Dabartinis šios salos pavadinimas: Santorinas.
Žymi vardo savininkė: Motina Teresė – vienuolė, pagarsėjusi visame pasaulyje savo gerumu likimo nuskriaustiesiems, ėjusi gelbėti visuomenės paribiuose atsidūrusių žmonių. Ji Vatikano paskelbta palaimintąja.
Vardadienis: 10.01, 10.03, 10.15

Tolmantė
Lietuviškas vardas, kuris reiškia „sumani, toli nueisianti“.
Žymių šio vardo savininkių šaltiniai nenurodo.
Vardadienis: 04.25.

Tolvaldė
Lietuviškas vardas, kuris reiškia „daug, toli valdysianti“.
Žymių šio vardo savininkių šaltiniai nenurodo.
Vardadienis: 09.12, 02.29.

Tolvydė
Lietuviškas vardas, kuris reiškia „daug išvysianti, daug pamatysianti“.
Žymių šio vardo savininkių šaltiniai nenurodo.
Vardadienis: 10.29.

Toma
Moteriška vyriško vardo Tomas forma. Pastarasis vardas yra graikiška aramėjų vardo „Ta'oma“ forma, reiškianti: „dvynys“.
Žymi šio vardo savininkė: Toma Vaškevičiūtė – Lietuvos kino ir teatro aktorė. 2009-aisiais Toma Vaškevičiūtė buvo pripažinta geriausia aktore ir pelnė „Auksinį scenos kryžių“.
Vardadieniai: 01.28, 03.07, 06.22, 07.03, 09.22, 11.21, 12.21, 12.29.

Troja
Vardas kilęs nuo žymaus mūšio, kuris aprašytas Vergilijaus poemoje „Eneida“ ir Homero „Odisėja“ ir „Iliada“. Taip pat vardo kilmė sietina su Turkijos miestu Troja, kuriame ir vyko minėtų autorių aprašyti įvykiai. Pasaulyje paplitęs posakis atėjęs iš Trojos mūšio laikų - „Trojos arklys“, kas reikštų – užslėptus žabangus priešams.
Žymių šio vardo savininkių ir vardadienio šaltiniai nenurodo.
Į viršų
Kūdikio sutiktuvių šventė šeimos ir draugų rate - prisiminimai, šypsenos, džiaugsmas ir daug žaidimų...

U

Mergaičių vardai iš U raidės

Ugnė
Lietuviškos, baltiškos kilmės vardas, kilęs iš žodžio „ugnis“. Reiškia „ugninga, energinga“. Šis vardas sietinas su baltų mitologija, kurioje itin svarbi vieta tekdavo ugnies fenomenui. Prisiminkime senovės baltų šventyklose saugotą amžinąją, šventąją ugnį.
Žymi šio vardo savininkė: Ugnė Karvelis (1935–2002 m.) – Lietuvos valstybės ir visuomenės veikėja, literatūros kritikė, vertėja, buvusi Lietuvos ambasadorė prie UNESCO.
Vardadienis: 02.13.

Ūla
Vardas, kilęs nuo upės, tekančios Lietuvoje pavadinimo.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 03.23

Ulijona
Vardo Julijona vedinys. Pastarasis – lotynų kilmės vardas, išvertus iš kurios, reiškia: „garbanė“. Tai darinys iš vyriško, lotyniško vardo „Iulius“, o pastarasis kilęs iš legendinio Enėjo sūnaus vardo Julas.
Žymi šio vardo savininkė: altistė Ūla Ulijona Žebriūnaitė (kino režisieriaus, scenarijų autoriaus Vytauto Arūno Žebriūno dukra).
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Ulrika
Vyriško vardo Ulrikas moteriškoji forma. Pastarasis vardas turi kelias kilmės versijas. Pagal pirmąją, jis yra kilęs iš senovės vokiečių kalbos ir reiškia: „turtingas, galingas valdovas“. Pagal antrąją versiją, vardas yra kilęs iš senovės anglų kalbos, išvertus iš kurios, reiškia: „(vilko) galia, didelė jėga“.
Žymi šio vardo savininkė: Ulrika Eleonora (1656–1693) – Danijos karaliaus Frederiko III dukra, Švedijos karaliaus Karolio XI žmona.
Vardadienis: 07.04.

Uma
Vardas, kilęs iš indų kalbos, išvertus iš kurios, reiškia: „pasirinkusi kalnus“. Kitaip tariant „mėgstanti vienatvę“.
Žymi šio vardo savininkė: Uma Thurman (gim. 1970) – garsi amerikiečių kino aktorė, filmų prodiuserė.
Vardadienis šaltiniuose neurodomas.

Upė
Lietuvių kilmės vardas, nuo žodžio „upė“. Reikšmė „upių mergaitė; mergina, gyvenanti prie upės“.
Žymi šio vardo savininkė ir vardadienis šaltiniuose nenurodomi.

Upyna
Lietuvių kilmės vardas iš upėvardžio Upyna. Reikšmė „gyvenanti prie Upynos upės“.
Žymi šio vardo savininkė ir vardadienis šaltiniuose nenurodomi.

Uršulė
Vardas, kilęs iš lotynų kalbos, išvertus iš kurios, reiškia: „meškutė, kaip meškutė“. Šis vardas tapo populiarus viduramžiais, po anglų karaliaus dukros krikščionės mirties, IV amžiaus viduryje. Katalikų bažnyčia paskelbė Uršulę krikščione kankine.
Žymi šio vardo savininkė: Ursula Andres (gim. 1936 m.) – šveicarų kilmės amerikiečių aktorė, išgarsėjusi kaip pirmoji agento 007 Džeimso Bondo „mergina“ debiutiniame filme „Daktaras Ne“.
Vardadienis: 10.21.

Urtė
Vardo Urtė pilnoji forma – Uršulė – paplitusi tarp anglakalbių ir katalikų. Šis vardas turi kelias kilmės versijas.
1. Išvertus iš skandinavų k.: „gyvenanti praeitimi“.
2. Urtė – deminutyvas iš Uršulė (iš lotynų k.: „meškutė“), žr. Uršulė.
3. Trumpinys iš graikiško vardo Dorotėja („Dievo dovana“), žr. Dorotėja.
4. Kitas šio vardo kilmės aiškinimas mus pasiekia per senovės graikų mitus, kuriuose Urtė buvusi vandenyno dievo dukra.
Žymi vienos iš pilnųjų Urtės vardo formų – Dorotėja – savininkė yra rašytojo Frenko Baumo išgalvotas personažas, pagrindinė fantastinio romano „Nuostabusis Ozo šalies burtininkas“ (1900 m.) veikėja Dorotė.
Vardadienis: 02.06.
Į viršų
Kūdikio sutiktuvių šventė šeimos ir draugų rate - prisiminimai, šypsenos, džiaugsmas ir daug žaidimų...

V

Mergaičių vardai iš V raidės

Vacė
Trumpinys iš Vaclova. Žr. Vaclova.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 03.04.

Vaclova
Vardas, kilęs iš senovės slavų kalbos, išvertus iš kurios, reiškia: „šlovinga, šlovinama“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 09.28.

Vaida
Iš lietuvių kalbos kilęs vardas, reiškiantis: „vaidinga, neskubanti pripažinti savo kaltės“.
Žymi šio vardo savininkė: Vaida Genytė-Marazienė (gim. 1974 m.) – Lietuvos dainininkė (sopranas), laidų vedėja ir pedagogė, „Dainų dainelės“ laureatė.
Vardadienis: 06.23.

Vaidilutė
Vardas, atkeliavęs iš pagonybės laikų, kuriuose vaidilutės būdavusios šventosios ugnies saugotojomis, žynėmis. Kadangi jos turėdavo būti jaunos, netekėjusios mergelės, vardo reikšmė gali būti interpretuojama, kaip: „skaisti, tyra“.
Žymi šio vardo savininkė: Vaidilutė Dovydaitytė – vienos iš komercinių Lietuvos radijo stočių žurnalistė, žinių diktorė.
Vardadienis: 12.28.

Vaidgintė
Iš lietuvių kalbos kilęs vardas, reiškiantis: „ginanti besivaidijančius“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 12.08.

Vaidmantė
Lietuvių kilmės vardas. Vardo reikšmė kyla nuo žodžių: „vaidytis, vaidentis (rodytis)“ ir „mantus (sumanus)“. Todėl reikšmė interpretuotina, kaip: „atrodanti sumani, sumaniai besivaidijanti“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 05.16.

Vaidmina
Lietuvių kilmės vardas. Vardas kyla nuo Lietuvoje tekančios upės pavadinimo: Vaidminas – upė Mažeikių apylinkės seniūnijoje, Ventos dešinysis intakas.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 11.04.

Vaidotė
Lietuvių kilmės vardas. Vardo reikšmė kyla nuo žodžių „vaidytis, vaidentis (rodytis)“: „ta, kuri rodosi, vaidenasi“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 04.15.

Vaidvilė
Lietuvių kilmės vardas. Vardo reikšmė kyla nuo žodžių: „vaidytis (rodytis), vaidentis“ ir „viltis“. Todėl reikšmė interpretuotina, kaip „nešanti viltį, susitaikymą besivaidijantiems“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 11.20.

Vaigaudė
Iš lietuvių kalbos kilęs vardas, reiškiantis: „nenustygstanti, nekantri“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 07.16

Vaigedė
Lietuvių kilmės vardas. Vardo reikšmė kyla nuo žodžių: vajoti „gainioti“, vajys „žygūnas“ ir gedėti „ilgėtis“. Todėl viena iš vardo reikšmės interpretacijų galėtų būti: „besiilginti žygių“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 10.25.

Vaigintė
Lietuvių kilmės vardas. Vardo reikšmė kyla nuo žodžių: vajoti „gainioti“, vajys „žygūnas“ ir ginti „saugoti, užstoti“. Todėl reikšmė interpretuotina, kaip: „sauganti žygūnė, žygeivė“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 09.25.

Vainora
Lietuvių kilmės vardas. Vardo reikšmė kyla nuo žodžių: vajoti „gainioti“, vajys „žygūnas“ ir norėti. Todėl vardo interpretacija skamba, kaip: „norinti, trokštanti žygiuoti; nuolat judanti į priekį, judri“.
Žymi šio vardo savininkė: Vainora Lacko – lietuvių atlikėja, drauge su vyru dalyvavusi vienos iš lietuvių televizijų dainų konkurse.
Vardadienis: 09.20.

Vainota
Lietuvių kilmės vardas. Vedinys iš Vainora. Žr. Vainora.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 12.04.

Vaištautė
Lietuvių kilmės vardas, reiškiantis: „vaišinga tauta, vaišingos tautos atstovė“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 09.06.

Vaišvilė
Iš lietuvių kalbos kilęs sudurtinis vardas, susidedantis iš vardų: Vaištautas ir Vilija. Žr. Vaištautas ir Vilija.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 02.17.

Vaitautė
Lietuvių kilmės vardas. Vardo reikšmė kyla nuo žodžių: vaitenti „aptarti, spręsti“ ir „tauta“. Todėl reikšmė interpretuojama, kaip: „tautos patarėja“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 07.08.

Vaiva
Lietuvių kilmės vardas, kurio reikšmė interpretuotina kaip: „šviesi, švytinti tarsi vaivorykštė“.
Žymi šio vardo savininkė: astrologė Vaiva Budraitytė.
Vardadienis: 06.18, 10.18.

Vakarė
Lietuvių kilmės vardas. Reikšmė interpretuotina, kaip: „gimusi vakare“.
Žymi šio vardo savininkė: Vakarė Aleksandravičiūtė – vaikiškų knygų apie gamtosaugos žinių pateikimą mažiesiems autorė.
Vardadienis: 11.28.

Valda
Vardas, kilęs iš skandinavų kalbos, išvertus iš kurios, reiškia: „valdovė“.
Žymi šio vardo savininkė: Valda Bičkutė – Vilniaus mažojo teatro aktorė, atlikusi vaidmenis kino filmuos „Nreikalingi žmonės“ (2008), „Kolekcionierė“ (2008) ir kt. Aktorė taip pat vaidino TV serialuose „Anastasia“, „Pavogta laimė“ ir kt. Ji 2013-aisis apdovanota geriausios aktorės apdovanojimu.
Vardadienis: 04.04.

Valdemara
Valdemara – senovės vokiečių vardas. Jis sudarytas iš dviejų žodžių: „waltan“ (valdyti) ir „maren“ (žymus, didis), todėl vardas Valdemara verčiamas, kaip „žymi valdovė“.
Žymi šio vardo savininkė: Avestos astrologijos mokyklai priklausanti Lietuvoje žymi astrologė Valdemara.
Vardadienis: 02.02.

Valdonė
Vedinys iš Valda. Žr. Valda.
Žymi šio vardo savininkė: Valdonė Darškuvienė – VDU dėstytoja, knygos apie finansų valdymą bendraautorė.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Valentina
Vardai, kilę iš lotynų kalbos, kurioje jie abu reiškia „stipri, tvirta“.
Žymi šio vardo savininkė: Valentina Zeitler – romanų apie Lietuvos praeitį rašytoja.
Vardadienis: 01.07, 02.14.

Valerijona
Vedinys iš Valerija. Žr. Valerija.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 04.14.

Valerija
Vardas Valerija – tai moteriška vyriško vardo Valerijus forma. Vardas „Valerijus“ kilęs iš romėnų giminės vardo. Išvertus iš lotynų „valeo“, turi keletą vertimo ir reikšmės variantų. Dažniausiai naudojamas vertimas: „būti stipriu“, o taip pat: „būti sveiku“. Tačiau šiam lotyniškam žodžiui egzistuoja ir kiti vertimo variantai, pavyzdžiui: „būti galingu, stipriu“, „turėti pranašumą“, „būti įtakingu, naudotis įtaka“, „turėti tikslą, turėti reikšmę“.
Žymi šio vardo savininkė: Valerija Muchina (gim.1935 m.) tarptautiniu mastu žinoma, viena svarbiausių Rusijos psichologių, pedagogė, filosofė, rašytoja.
Vardadienis: 05.06, 06.20.

Valmantė
Lietuvių kilmės vardas. Vardo reikšmė kyla nuo žodžių: valioti „įstengti“ ir mantus „sumanus“. Todėl reikšmė interpretuotina, kaip „besistengianti, įstengianti būti sumani“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 07.08.

Vanda
Greičiausiai vardas kilęs iš germanų vardo, reiškiančio „keliauti, eiti, vykti“, kuris, savo ruožtu, priklauso slavų tautoms, apgyvendinusioms rytų Vokietiją.
Žymi šio vardo savininkė: Vanda Juknaitė (gim. 1949 m.) – Lietuvos prozininkė, dramaturgė, eseistė. Lietuvos rašytojų sąjungos narė, išgarsėjusi romanu „Šermenys“, pelniusi Lietuvos nacionalinę kultūros ir meno premiją.
Vardadienis: 06.23.

Vanesa
Anglų rašytojo D. Svifto sukurtas ir greitai išpopuliarintas vardas, reiškiantis: „drugelis“.
Žymi šio vardo savininkė: Vanessa-Mae Vanakorn Nicholson (gim. 1978 m.) – iš Singapūro kilusi britų tarptautinio garso pop ir klasikinės muzikos atlikėja, žinoma dėl nuostabios elektrinio smuiko valdymo technikos. Jos muzikos stilius apibūdinamas kaip smuiko techno – akustinė sintezė.
Vardadienis: 05.25.

Varūna, Varūnė
Lietuvių kilmės vardas. Vardo reikšmė kyla nuo žodžio „varyti“ (liepti, versti). Todėl vardas interpretuotinas, kaip: „vadovaujanti, liepianti“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 03.17.

Vasara, Vasarė
Vardai, kurių vienas kilęs nuo metų laiko, o kitas – nuo mėnesio pavadinimo. Taigi reikšmės interpretuotinos, kaip: „gimusi vasarą; gimusi vasario mėnesį“.
Vasarė Genevičiūtė – atlikėja, vieno populiaraus Lietuvos TV kanalo dainų konkurso dalyvė.
Vardadienis: 06.21.

Večeslava, Viačeslava
Šis vardas kilo nuo senovės rusų žodžių „вяче“, reiškiančio: „daugiau“, ir „слав“, tai reiškia: „šlovė“. Todėl šis slaviškas vardas verčiamas, kaip „šlovingesnė“, „pati šlovingiausia“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 03.07, 03.17, 10.11.

Venancija
Vardas, kilęs iš lotynų kalbos ir reiškiantis: „medžiotoja“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 05.18, 10.13.

Venčeslava
Čekiškas vardas, kilęs iš lotynų kalbos vardo „Venceslaus“. Žr. Večeslava, Viačeslava
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 02.13.

Venera
Vardas Venera, išvertus iš lotynų kalbos žodžio „venus“, reiškia „meilė“, „puikumas“ „grožis“. Taip pat egzistuoja vertimo variantas „puošti“, kylantis nuo elemento „venero“.
Žymi šio vardo savininkė: Venera Nigmatulina (gim.1962) – kazachų ir kirgizų kinoaktorė.
Vardadienis: 10.30.

Vera
Šis vardas labiausiai paplitęs rusakalbėse šalyse, pažodžiui verčiant iš graikų kalbos, jis reiškia: „tikėjimas“, „tarnystė Dievui“.
Žymi šio vardo savininkė: Vera Karali ((1889–1972) rusš balerina ir nebyliojo kino aktorė, baleto pedagogė, emigravusi po 1917-ųjų revoliucijos.
Vardadienis: 01.24, 08.04, 09.17.

Veronika
Verčiant iš lotynų kalbos, Veronika reiškia: „atnešanti pergalę, pergalės nešėja“ (nuo graikų pergalės deivės Nikės vardo).
Žymi šio vardo savininkė: Veronika Zuzulova (įžymi slovakų kalnų slidinėtoja,trejų Olimpiadų dalyvė, Pasaulio Taurės prizininkė, besispecializuojanti slalome.


Veslava
Vardų Večeslava, Viačeslava trumpinys. Žr. Večeslava, Viačeslava.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Vesta
Senovės romėnų namų židinio saugotojos vardas. Pagal antrąją versiją šis vardas yra slavų kilmėsи ir reiškia „naujiena“.
Žymi šio vardo savininkė: Vesta Tilli (1864–1952) (pseudonimas), tikrasis vardas – Matilda Alisa Paulsu; anglų aktorė – amplua – vyriški vaidmenys.
Vardadienis: 08.30.

Vida
Trumpinys iš Vidmantė. Žr. Vidmantė. Antroji kilmės versija kildina vardą iš senovės vokiečių kalbos, kurioje šis vardas reiškia: „giria, giroje augusi“. O verčiant iš ispanų kalbos, vardas reiškia: „mylinti gyvenimą“.
Žymi šio vardo savininkė: Vida Simanavičiūtė – dizainerė, dirbanti tendemu su Aleksandru Pogrebnojumi.
Vardadienis: 01.03.

Vidmantė
Lietuvių kilmės vardas. Vardo reikšmė kyla nuo žodžių: išvydo ir „mantus“ (sumanus). Todėl vardo reikšmė interpretuotina, kaip „išvydusi išmintį; atradusi išmintį“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 02.04.

Vientautė
Lietuvių kilmės vardas. Vardo reikšmė kyla nuo žodžių: „vienyti“ ir „tauta“. Todėl reikšmė interpretuotina, kaip: „vienijanti tautą“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 09.28.

Vygantė
Lietuvių kilmės vardas. Vardo reikšmė kyla nuo žodžių: „išvydo“ ir „ganyti“ (saugoti). Todėl reikšmė interpretuotina, kaip: „daug mačiusi ir saugi, dievo saugoma“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 11.26.

Vigilija
Verčiant iš lotynų kalbos: „atidi, budri, budinti“.
Žymi šio vardo savininkė ir vardadienis šaltiniuose nenurodomi.
vardadienis

Viktorija
Vardas „Viktorija“ paplitęs tarp katalikybę ir stačiatikybę išpažįstančių tautų, taip pat tarp rusų ir graikų. Šis vardas, kilęs iš lotynų kalbos žodžio, reiškiančio „nugalėtoja“. Tokia pat reikšmė suteikiama ir šiam vardui. Vardo Viktorija analogas – vardas Nika. Pirmasis, kaip jau minėta, kilęs iš lotynų kalbos, senovės romėnų tikėjime šiuo vardu buvo vadinama pergalės deivė. Vardas Viktorija gerokai senesnės kilmės nei graikų mitologijoje aptinkamas pergalės deivės vardas (Nika). Šnekamosios kalbos forma: Vika. Mažybinės formos – Tora, Vita – taip pat laikomi savarankiškais vardais.
Viktorija Daujotytė-Pakerienė (gim. 1945 m.) – Lietuvos literatūros tyrinėtoja, habilituota humanitarinių mokslų daktarė, daug dėmesio skirianti poezijai tirti.
Vardadieniai: 11.17, 12.23.

Viktorina
Vedinys iš Viktorija. Žr. Viktorija.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 05.10

Vilda
Reikšmė nežinoma, vardas gali būti kilęs iš germanų pavardės arba, galimai, iš angliško žodžio „wild“ (laukinė).
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 01.17, 05.14.

Vildaugė
Lietuvių kilmės vardas. Vardo reikšmė kyla nuo žodžių: „viltis“ ir „daug“. Todėl reikšmė interpretuotina, kaip: „teikianti daug vilčių“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 02.07.

Vilė
Trumpinys iš Akvilė, Dovilė. Žr. Akvilė, Dovilė.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 03.19, 09.19.

Vilgailė
Lietuvių kilmės vardas, reiškiantis: „stipri viltimi“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 05.12, 07.07.

Vilgaudė
Lietuvių kilmės vardas. Vardo reikšmė kyla nuo žodžių: „viltis“ ir „gaudyti“. Todėl reikšmė interpretuotina, kaip: „gaudanti viltį; neprarandanti vilties“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 09.02.

Vilhelma
Germanų vardas, etimologiškai giminingas kitam, taip pat iš germanų kalbos kilusiam, vyriškam vardui: „Viljamas“. Pastarasis vardas kyla iš germanų „Willahelm“, kuris sudarytas iš elementų „wil“ (valia, troškimas) ir „helm“ (šalmas, apsauga). Todėl reikšmė interpretuotina, kaip: „trokštantis /-i saugoti, valingas/- a, apsaugotas/- a“.
Žymi šio vardo savininkė: Corinne Vilhelma Bohrer (gim. 1958) – amerikiečių kino ir teatro aktorė, pasirodžiusi epizodiniame vaidmenyje vienoje iš 1995-ųjų sezono serialo „Draugai“ serijoje.
Vardadienis: 01.10, 06.25.

Vilija
Lietuvių kilmės vardas, kilęs nuo upės pavadinimo – Vilija (Neris).
Žymios šio vardo savininkės: Vilija Blinkevičiūtė – Lietuvos atstovė Europos Parlamento Užimtumo ir socialinių reikalų komitete, socialdemokratė; Vilija Matačiūnaitė – Lietuvos dainininkė ir aktorė 2014-aisiais išrinkta atstovauti Lietuvai Eurovizijos dainų koncerte.
Vardadienis: 08.05.

Vilma
Trumpinys iš Vilmantė. Žr. Vilmantė.
Žymi šio vardo savininkė: Vilma Rimšaitė (gim. 1983 m.) – BMX tarptautinės kategorijos sporto meistrė, žymiausia Lietuvos mažųjų dviračių kroso BMX sportininkė, daugkartinė tarptautinių varžybų prizininkė.
Vardadienis: 06.12, 10.21.

Vilmantė
Vyriško vardo Vilmantas forma. Pastarojo vardo reikšmė kyla nuo žodžių: „viltis“ ir „mantus“ (sumanus). Todėl reikšmė interpretuotina, kaip: „suvokiantis viltį; suvokiantis, kad visuomet yra vilties“.
Žymi šio vardo savininkė: Akad. prof. dr. Vilmantė Borutaitė Lietuvos biochemikė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Neuromokslų instituto direktoriaus pavaduotoja, Biochemijos laboratorijos vedėja.
Vardadienis: 06.17, 08.31.

Viltautė
Lietuvių kilmės vardas, reiškiantis: „tautos viltis“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 01.03.

Viltė
Lietuvių kilmės vardas, trumpinys iš Viltautė („tautos viltis“). Vardas, sudarytas iš bendrinio lietuvių kalbos žodžio, reiškiančio „viltis“. Todėl reikšmė interpretuotina, kaip: „tikėjimas, kad išsipildys, ko laukiama, pasikliovimas“. Taigi „Viltė“ – „ta, kuri viliasi, tikisi“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 02.17.

Vincenta
Vardas, kilęs iš romėnų vardo „Vincentius“, kuris, savo ruožtu, kyla iš lotyniško žodžio „vincere“ „užkariauti, nugalėti“. Todėl vardo reikšmė interpretuotina, kaip „užkariautoja, nugalėtoja“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 06.04.

Virga
Trumpinys iš Virginija. Žr. Virginija.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 07.08.

Virgilija
Moteriška vyriško vardo, kilusio iš romėnų gimininio vardo „Vergilius“, forma, sukurta pakeičiant ir vardui pritaikant lotynišką žodį: „virgo“ (panelė, pirmas). Todėl vardo reikšmė interpretuotina, kaip „jaunatviška, mergaitiška“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 03.05, 06.26, 11.27.

Virginija
Moteriška vyriško romėnų šeimyninio vardo „Verginius“ arba „Virginius“ forma kuri yra nežinomos reikšmės, bet ilgai sieta su lotynišku žodžiu „virgo“ (nekaltoji, mergaitė). Todėl vardo reikšmė interpretuotina, kaip: „nekalta, mergaitiška“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 07.08.

Vitalija
Moteriška vyriško vardo Vitalijus forma. Šis vardas, išvertus iš lotynų „vitalis“ , reiškia: „gyvybingas“, „pilnas gyvenimo, gyvenimiškos patirties“, „gaivinantis, atgajus“.
Žymi šio vardo savininkė: Vitalija Katunskytė – lietuvių estrados atlikėja.
Vardadienis: 05.04, 06.09.

Vytė
Trumpinys iš „Vytautė“, žr. „Vytautė“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 09.19.

Vlada
Trumpinys iš Vladislava. Žr. Vladislava.
Žymi šio vardo savininkė: sporto žinių vedėja Vlada Musvydaitė.
Vardadienis: 06.27.

Vladislava
Moteriška vyriško vardo Vladislavas forma. Tai pagoniškos kilmės slavų vardas. Jis reiškia: „valdantis šlove; šlovingai valdantis“. Yra dar viena šio vardo kilmės versija – išvertus iš lenkų kalbos, vardas reiškia: „geras valdovas“.
Žymi šio vardo savininkė: Vladislava Malachovskaja – Sankt Peterburgo kompozitorių gildijos narė, daugybės vokalinių ir instrumentalinių kūrinių autorė.
Vardadienis: 10.07.
 
Į viršų
Kūdikio sutiktuvių šventė šeimos ir draugų rate - prisiminimai, šypsenos, džiaugsmas ir daug žaidimų...

Z

Mergaičių vardai iš Z raidės

Zenė
Trumpinys iš Zenona. Žr. Zenona.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 04.05.

Zenona
Vardas, išvertus iš graikų kalbos, reiškiantis: „Dzeuso gyvenimas“. Todėl vardo reikšmė gali būti interpretuotina, kaip „gyvenanti Dzeuso labui“. Šiuolaikinė vardo interpretacija skambėtų, kaip: „gyvenanti Dievo labui“. Vardas sudarytas iš graikiško žodžio „Zeno“, kuris yra priešdėlinis vardo Dzeusas variantas, sujungtas su žodžiu „bios“ (gyvenimas).
Žymi šio vardo savininkė: Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Informacijos ir komunikacijos instituto direktorė prof. dr. Zenona Atkočiūnienė.
Vardadienis: 04.05, 04.12, 06.23, 12.08, 12.22.

Zigfrida
Vardas, išvertus iš vokiečių kalbos, reiškiantis: „atnešusi taiką, nugalėtoja“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 11.23.

Zina
Trumpinys iš Zinaida. Žr. Zinaida.
Žymi šio vardo savininkė: Zina Kubilienė – Vestartaitė (gim. 1943 m.) – inžinierė, Lietuvos politinė veikėja.
Vardadienis: 10.11.

Zinaida
Graikų kilmės vardas, išvertus iš graikų kalbos, reiškiantis: „Dzeuso sutvertoji“. Šiuolaikinė vardo interpretacija skambėtų, kaip: „Dievo sutvertoji“.
Žymi šio vardo savininkė: Zinaida Palvanova (gim.1944) – rusų poetė.
Vardadienis: 10.11.

Zoja
Vardas, kilęs iš graikų kalbos ir reiškiantis: „gyvybinga, energinga“.
Žymi šio vardo savininkė: Zoja Bel (angl. Zoë E. Bell gim. 1978 m.) – iš Naujosios Zelandijos kilusi aktorė ir kaskadininkė, atlikusi triukus daugelyje Kventino Tarantino filmų.
Vardadienis: 10.27.

Zuzana
Šis vardas kilęs iš senovės žydų kalbos, originale vardas skambėjo kaip Šošana, kas išvertus reiškia „baltoji lelija“ arba tiesiog „lelija“.
Žymi šio vardo savininkė: Zuzana Arlauskaitė-Mikšienė (1889–1973 m.) – Lietuvos ir JAV lietuvių aktorė, režisierė.
Vardadienis: 02.19, 08.11.
Į viršų
Kūdikio sutiktuvių šventė šeimos ir draugų rate - prisiminimai, šypsenos, džiaugsmas ir daug žaidimų...

Ž

Mergaičių vardai iš Ž raidės

Žadvainė
Itin retas lietuvių kalbos kilmės vardas, susidedantis iš elementų: „žad“ (žadėti) ir „vain“ (vaina „priežastis, kaltė“). Vardo reikšmę galima būtų interpretuoti, kaip „žadanti atpirkti kaltę“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 06.20.

Žaklina
Prancūziška vardo Jokūbė forma. Žr. Jokūbė.
Žymi šio vardo savininkė: Žaklin Diupre (1945-1987) anglų violenčelistė. Ji grojo su geriausiais Europos ir JAV orkestrais. Apie ją sukurta keletas dokumentinių ir meninių filmų, o jos vardu pavadinta rožių rūšis.
Vardadienis: 02.08.

Žana
Trumpinys iš Žaneta. Žr. Žaneta.
Žymi šio vardo savininkė: Žana Erš – šveicarų filosofė.
Vardadienis: 05.24, 05.30, 12.12.

Žaneta
Prancūzų variantas iš vardo Joana. Pastarasis kilęs iš hebrajiško vardo Yochanan, reiškiančio „Jahvė (Dievas) yra maloningas“; „Dievo išklausytas“. 2. Verčiant iš graikų kalbos, šis vardas reiškia „einanti“.
Žymi šio vardo savininkė: Lietuvos širdies asociacijos prezidentė, profesorė Žaneta Petrulionienė.
Vardadienis: 05.24, 05.30, 12.12.

Žara
Lietuviškas vardas, atitinkantis žodį „žara“. Todėl reikšmė interpretuotina, kaip „žėrinti, spindinti“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Žasmina
Persų kilmės vardas, pažodžiui verčiant, reiškiantis „jazminas“, „jazmino šakelė“, o perkeltine prasme – „dievų dovana“.
Žymi šio vardo savininkė: Žasmin Mari Vilegas, žinoma, kaip Žasmin Vi (gim. 1993) amerikiečių pop ir R&B atlikėja.
Vardadienis šaltiniuose nenurodomas.

Žydrūnė
Lietuvių kalbos kilmės vardas, kilęs iš žodžio „žydris“ (dangaus žydrumas, skaidrumas). Vardo reikšmė interpretuotina, kaip: „skaidri tarsi dangus; sąžininga“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 05.23.

Žygimantė
Lietuvių kalbos kilmės vardas, susidedantis iš elementų: „žygi“ (žygiuoti, žygis) ir „mant“ (mantus „sumanus“). Todėl vardo reikšmė interpretuotina, kaip: „sumani žygeivė“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 02.28.

Žyginta, Žygintė
Lietuvių kalbos kilmės vardas, susidedantis iš elementų: „žy“ (žygiuoti, žygis) ir „gin“ (ginti). Todėl vardo reikšmė interpretuotina, kaip: „ginanti, sauganti žygeivė“.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 04.05.

Žymantė, Žimantė
Trumpinys iš Žygimantė. Žr. Žygimantė.
Žymi šio vardo savininkė šaltiniuose nenurodoma.
Vardadienis: 05.27.
Į viršų
Krikštynų žurnalas
Krikštynų žurnalas

Prisiminimas visam gyvenimui