Žaidimai
Turinys Krikštynų loterija Krikštynų protų mūšis Dėžutė su linkėjimais Mėgstamiausia pasaka Surink dėlionę Šokoladas Eiliuotos mįslės Koliažas Spėjimas Vaikų darželis Žaidimas-sveikinimas Baltas lapas Koše Sukurk žaislą Paprastos mįslės Kuo būti?

Krikštynų žaidimai

krikstynos krikstynos krikstynos krikstynos krikstynos krikstynos krikstynos krikstynos krikstynos krikstynos krikstynos krikstynos
Krikštynų žaidimai
Krikštynų žaidimai

Įdomiai praleidžiam laiką prie stalo. Sužinok daugiau...

Krikštynų loterija

Loterijos tekstą galite sugalvoti savo, taip pat ir maketo dizainą galima sukurti individualų, priderinti prie Jūsų šventės tematikos. 

PIRMAS VARIANTAS

Suradus tris vienodus simbolius, bilietas yra laimingas. Gali būti keli laimingi bilietai, gauna Jūsų sugalvotą prizą.
Daugiau apie  krikštynų loteriją...

ANTRAS VARIANTAS

Loterijos bilietai gali būti  tik su vienu nutrinamu sluoksniu, po kuriuos slepiasi prizas. Šioje loterijoje laimimi šmaikštūs prizai. Kuo juos įdomiau pristatysite, tuo bus linksmiau.  Prizas traukiamas iš specialios paruoštos dėžės ar maišo, kurį reikia pasiruošti iš anksto. Prizų sąrašą reikia atsiųsti, pavyzdžiai pateikiami.    

Prizų sąrašas  
 1. 1. Romantiška vakarienė: du užpilamos sriubos pakeliai.
 2. 2. Prabangus servizas: vienkartinis įrankių ar indų komplektas.
 3. 3. Kelionė aplink pasaulį: žemėlapis.
 4. 4. Antidepresantas: čiulptukas.
 5. 5. Poilsis SPA centre: vaikiškas muilas.
 6. 6. Skalbimo mašina: ūkiškas muilas.
 7. 7. Perlų karoliai: riestainiai suverti ant virvės.
 8. 8. Muzikinis centras: barškutis.
 9. 9. Automobilis: automobilio modeliukas.
 10. 10. Virtuvinis kombainas: tarka.
 11. 11. Mažasis Baltijos kruizas: pripučiamas vandens ratas.
 12. 12. Susitikimas su žvaigžde: žurnalas Žmonės.
 13. 13. Patalynės komplektas: palutė.
 14. 14. Treniruoklis: šokdynė.
 15. 15. Prabangūs kvepalai: automobilio kvepaliukai.
 16. 16. Aukso puodas: taupyklė.
 17. 17. Nešiojamas kompiuteris: skaičiavimo mašinėlė/užrašų knygelė.
 18. 18. Kelionė: kokios nors kelionių agentūros lankstinukas/katalogas.
 19. 19. Prabangi rankinė: Maximos maišiukas.
 20. 20. Šilkinių staltiesių komplektas: seilinukas.
 21. 21. Puodų rinkinys: vaikiškas puodelis.
 22. 22. Vitaminai: M&D saldainiukai.
 23. 23. Butas prabangiame rajone: žaisliniai raktai.
 24. 24. Krištolinis sietynas: lemputė.
 25. 25. Indaplovė: šveistukas.
 26. 26. Krištolinių taurių rinkinys: vienkartinės stiklinės.
 27. 27. Odinės pirštinės: darbinės pirštinės.
 28. 28. Prabangus fenas - vaikiškos šukos.
 29. 29. Mikseris - buteliukas.
 30. 30. Azartinių žaidimų rinkinys – kortos.
 31. 31. Mobilusis telefonas - vaikiško telefono ragelis.
 32. NELAIMINGI BILIETAI (vardas) šypsena/bučkis ARBA Sėkmė slypi kitur...

Daugiau apie  krikštynų loteriją...
Į viršų

Krikštynų protų mūšis

Po gardžių vaišių laikas pamankštinti smeginis ir suburti visus svečius smagiam žaidimui. Proto mūšis - žaidimas tiek mažiems, vos pramokusiems skaityti, tiek garbingiems šventėms senjorams (nepamirškite svečių įspėti, kad pasiimtų į šventę akinius!). Jums tereikės išdalinti žaidimo lapus ir rašiklius, o svečiai per sutartą laiką turi surasti paslėptus, su švente susijusius, žodžius. Daugiausiai suradęs žodžių - laimi žaidimą. Nepamirškite laimėtojo apdovanoti originaliu prizu! Garantuojame, net ir pasibaigus laikui, žaidėjai toliau mielai ieškos paslėptų žodžių

Sėkmės!

Daugiau apie  krikštynų protų mūšį...
Į viršų

Dėžutė su linkėjimais

Reikalingos priemonės: dėžutė (pvz.: nuo batų), rašymo, piešimo ir dekoravimo priemonės, klijai, žirklės, tiek popieriaus lapelių, kiek yra svečių ir tiek pat rašiklių, kad užtektų kiekvienam svečiui.

Paimkite paprastą dėžutę, pvz.: nuo batų. Dekoruokite ją, padarydami angą dangtelyje. Tuomet jį priklijuokite prie pačios dėžutės, kad ši neatsidarytų. Duokite kiekvienam svečiui po popieriaus lapelį ir rašiklį. Tegul jie užrašo po vieną linkėjimą, patarimą arba rekomendaciją kūdikėliui ir įmeta į dėžutę. Ši dėžutė liks atminčiai, o dabartinis mažylis galės ją atidaryti po 10-18 metų. Tik įsivaizduokite džiaugsmo kupinas jau paaugusio Jūsų vaiko akis, kai po keliolikos metų jis tarsi simboliškai grįš į krikštynų vakarą ir pajus visų svečių nuoširdumą ir meilę, sudėtą į mažuose popieriaus lapeliuose surašytus palinkėjimus ir patarimus.
Į viršų

Mėgstamiausia pasaka

Reikalingos priemonės – jokių ypatingų priemonių šiam žaidimui nereikia, užtenka panaršyti savo atminties kampeliuose.

Žaidimo eiga – krikšto tėvai turi iš eilės vardinti pasakas, kurias jie seks mažyliui / -ei. Laimi tas, kuris įvardija daugiau pasakų. Prisijungti prie šio žaidimo gali ir visi svečiai, padėdami nugalėti arba krikšto mamai, arba krikšto tėčiui.
Į viršų

Surink dėlionę

Reikalingos priemonės kelios vienodos „puzle“ dėlionės (kiekis priklauso nuo svečių skaičiaus).

„Surink dėlionę“ – puikus ir įtraukiantis žaidimas. Svečiams išdalinamos vienodų paveiksliukų dėlionės, o žaidimo tikslas – kuo greičiau jas sudėti. Laimi greičiausias. Pažadame azarto pliūpsnį skubant aplenkti savo konkurentus ir stengiantis visas detales sudėlioti į jų vietas bei surinkti vientisą dėlionę. Šis žaidimas gali būti žaidžiamas ant atskiro ilgesnio stalo, kad žaidėjai matytų vienas kito pažangą ir dar labiau užsidegtų noru nugalėti. Pastaba: kad žaidimas neprailgtų ir neimtų varginti, patartina rinktis dėliones su kuo mažesniu detalių skaičiumi, o pačios detalės turėtų būti stambesnės.
Į viršų

Šokoladas

Komandinis žaidimas „Kas greičiau suvalgys šokoladuką“. 

Reikalingos priemonės – tiek vienodų šokoladukų, kiek bus sudaryta komandų.

Komandinis žaidimas „Kas greičiau suvalgys šokoladuką“ – puiki priemonė ne tik pasmaližiauti, bet ir parungtyniauti. Kiekvienai komandai atitenka po vieną šokoladuką. Visi žaidėjai turi atsikąsti po gabalėlį šokolado, bet tai reikia daryti taip, kad šokoladuko užtektų kiekvienam žaidėjui ir paskutinis gabalėlis atitektų paskutiniajam komandos nariui. Šis žaidimas tik iš pirmo žvilgsnio atrodo lengvas, bet kuo daugiau komandoje narių, tuo sunkiau likusiems apskaičiuoti, kokio dydžio gabalėlį atsikąsti, kad pakaktų visiems. 
Į viršų

Eiliuotos mįslės

Reikalingos priemonės – rašikliai ir popieriaus lapai kiekvienam svečiui.

Eiliuotos mįslės, telpančios į 4 eilutes, kurias gali kurti patys svečiai. Tai puikus būdas pajungti vaizduotę ir linksmai praleisti laiką prie stalo. Mįslės esmė: sukūrus ketureilį jį garsiai perskaityti, bet nutylėti paskutinį žodį, kurį ir turi atspėti kiti šventės dalyviai. Šiam žaidimui tereikia gerai įsiklausyti į skaitomą tekstą, nes labai lengva atspėti paslėptą žodį tiek pagal eilėraščio rimą, tiek pagal kontekstą. Todėl nereikėtų kurti itin sudėtingų eilėraštukų, o jų tema turėtų būti – vaikiški žaislai ir visa, kas susiję su vaikyste.
    
Pvz.: (Didžiosiomis raidėmis skliaustuose pažymėtas atsakymas, kurį ir reikia nutylėti bei atspėti).

Jai galiu aš pasaką pasekti,
Ji graži tarsi gėlė...
Šaliką galiu numegzti,
Nes ji mano mylima (LĖLĖ).
Į viršų

Koliažas

Vaikelio svajonių ateities koliažas.

Reikalingos priemonės – seni žurnalai ir laikraščiai, klijai, žirklės, popieriaus lapai.

Šio žaidimo taisyklės labai paprastos, Jums tereikės turėti senų žurnalų ar laikraščių, kurių negaila karpyti. Pasiūlykite savo svečiams iš turimų leidinių iškirpti daug paveiksliukų, kuriuos suklijavę ant popieriaus lapo gautumėte koliažą, kuriame atsispindėtų pakrikštyto vaikelio ateities vizija. Iškirpkite ir priklijuokite vaikučio svajonių namą ar butą, galite pavaizduoti ir jų interjerą, įkomponuokite į koliažą laimingos šeimos nuotrauką, kuri simbolizuos jau suaugusio mažylio sukursimą šeimą. Galite klijuoti ir žymiausias turistines vietas, kurias linkite aplankyti kūdikėliui, kai šis paaugs. Neribokite savo fantazijos, koliažo elementais gali tapti dar daugybė čia neišvardintų dalykų, kurių linkite mažyliui ateityje, pvz.: būsimoji profesija. Koliažus gali daryti kiekvienas svečias atskirai, o galite ir surengti bendro koliažo žaidimą, iškarpas klijuodami visi kartu ant didelio popieriaus lapo.
    Tik įsivaizduokite, kaip smagu bus krikštukui peržiūrinėti koliažus po daugelio metų, jie gali tapti netgi postūmiu siekti koliaže pavaizduotų svajonių arba pridurti nuo savęs naujus norus, todėl klijuodami palikite šiek tiek tuščios vietos. 
Į viršų

Spėjimas

Vaikelio ateities spėjimas.

Reikalingos priemonės: audeklas ar didesnis dubuo ir visokios smulkmenos, kurias svečiai gali rasti tiesiog savo kišenėse ar rankinukuose bei lašelis fantazijos.

Ant žemės patiesiamas koks nors audeklas arba pastatomas didelis dubuo, į jį svečiai meta viską, ką tuomet turi su savimi: raktelius nuo mašinos, mobilųjį telefoną,  raktus nuo namų, smulkius pinigus, USB raktą, šukas ir pan., ir žiūri, ką išsirinks mažylis. 
Tas daiktas, link kurio ties rankeles vaikutis, ir simbolizuos jo ateitį. Gal tai nieko ir nereiškia, bet kaip linksma, kai vaikas kažką išsirenka, o svečiai pradeda fantazuoti: „O, jis / ji bus verslininku / -e (išsirinkęs monetas), turės puikią mašiną (jei pasirinks automobilio raktelius) arba bus nekilnojamojo turto agentas (raktai nuo namų) ir, žinoma, jo sandėriai eisis tarsi per sviestą!“.
Į viršų

Vaikų darželis

Reikalingos priemonės: Svečiai iš anksto paprašomi atsinešti savo vaikystės ar kūdikystės nuotraukas. Taip pat reikia popieriaus, rašymo priemonių.

Kada gi gali būti geresnis metas grįžti į savo vaikystę, jei ne per krikštynas! Žaidimo tikslas – iš vaikiškų nuotraukų pažinti kuo daugiau žmonių. Visos nuotraukos prismeigiamos ant lentos arba „padžiaunamos“ skalbinių segtukais ant virvės, o prie jų surašomi numeriai. Žaidėjai ant popieriaus lapelių prie numerių turi surašyti savo spėjimus. Laimi tas, kuris pažino daugiausia mažylių. Pastaba: žaidėjai turėtų žinoti vienas kito vardus.  
Į viršų

Žaidimas-sveikinimas

Reikalingos priemonės: didelis lakštas tapetų ar kitas didelio formato lapas. Rašymo ir piešimo priemonės.

Šis žaidimas ypatingas tuo, kad turi išliekamąją vertę ir suteikia galimybę kiekvienam svečiui įamžinti savo palinkėjimus kūdikėliui originaliu ir menišku būdu. Lapo viduryje nupieškite saulytę ir priklijuokite jos viduryje mažylio nuotrauką. O dabar pajunkite į žaidimą ir svečius: pasiūlykite jiems aplink saulytę nupiešti nedideles gėlytes, drugelius, angeliukus ir paprašykite palikti šiek tiek laisvos vietos. Laisvoje erdvėje kiekvienas svečias piešimo priemonėmis gali apvesti savo delną ir parašyti šio apvado viduryje palinkėjimus mažyliui.
Į viršų

Baltas lapas

Reikalingos priemonės: pakankamai didelis baltas lapas, markeris arba flomasteris. 

Žaidimo eiga: svečiams parodomas didelis baltas lapas ir pasakoma: „Vaikelis gimsta švarus ir nesuteptas, kaip šis baltas lapas, o po to jis įgyja vienokias ar kitokias savybes, įrašykime į šį lapą tik pačias geriausias savybes, kuriomis pasižymės mūsų šventės kaltininkas. Be to, rašykime taip, kad neliktų vietos jokiai blogai savybei.

Popieriaus lapas ir markeris perduodami ratu ir visi užrašo po vieną gerą savybę, kuria pasižymės mažylis. Ir taip iki to laiko, kol lape neliks laisvos vietos. Rašyti galima tokius žodžius: „Protas, gerumas, aukštas intelektas, žingeidumas, pagarba vyresniesiems, komunikabilumas, nuoširdumas, tikėjimas Dievu, krikštatėvių klausymas ir t. t.“
Į viršų

Koše

Šis žaidimas nusižiūrėtas iš senovės slavų tradicinio krikštynų ritualo. Siūlome Jums šiuolaikinį šio ritualo variantą, pritaikytą žaidimo žanrui. 

Reikalingos priemonės: keramikinė puodynė arba sriubinė, kurios negaila sudaužyti; taip pat, sausainukai, saldainiai, riešutai ir kitokie skanumynai, kurie bus dedami į puodynę vietoje košės (ji buvo naudojama senovės slavų apeigose).

Žaidimo eiga: puodynė pripildoma pasirinktais skanumynais, pakeisiančiais senovėje naudotą košę. Kas nors iš šventės šeimininkų, persirengęs bobute, išneša svečiams puodynę. Pagal taisykles, ši puodynė turi būti sudaužoma, šį veiksmą galima patikėti šventės kaltininko tėčiui, seneliui ar krikštatėviui. O galima pasielgti ir kitaip – parduoti šią teisę.

Parduodant teisę sudaužyti puodynę, skelbiamas šūkis: 

„Kas puodynę šitą sudaužys
Angelų malonę tas pelnys.
Tačiau ši teisė nepigi,
Skubėk ją išsipirkti, kol gali.“

Pardavinėti teisę sudaužyti puodynę, žinoma, geriau ne už pinigus, o už kažką nematerialaus, pavyzdžiui: raiškiausiai padeklamuotą vaikišką eilėraštį. 

Tam, kad galima būtų sudaužyti puodynę „su koše“, reikia indą įvynioti į medžiagos gabalą ir trenkti juo per grindis. Tai daro tas, kuriam buvo suteikta teisė sudaužyti indą. Šukes „bobutė“ išdalina svečiams, sakydama: „Gavęs šukę tas / ta, kuris / -i nevedęs / netekėjusi – ves / ištekės, kuris vaikelių dar neturi, greitai jų susilauks, o tie, kurie be anūkų – neužilgo anūkiukus lepins.

Kartu su šukėmis svečiai turi gauti po dalelę puodynės turinio (po saldumyną) ir tuoj pat suvalgyti bent jau nedidelę dalį skanėsto. Tikima, kad tai neša sėkmę.
Į viršų

Sukurk žaislą

Reikalingos priemonės: vaisiai, daržovės, pjaustymo įrankiai.

Žaidimo esmė – sukurti žaisliuką praktiškai iš nieko, t. y. Iš aukščiau išvardintų vaisių ir daržovių, su pjaustymo įrankių pagalba. Krikštatėviams išdalinamos priemonės. Kuriam pavyksta pagaminti realesnį ir juokingesnį žaisliuką, tas ir laimi.
Į viršų

Paprastos mįslės

Parenkite įprastas vaikiškas mįsles ir išbandykite krikštatėvius. Kuris įmins daugiau mįslių, tas ir laimės.
Į viršų

Kuo būti?

Testas „su humoru“: „Kuo būti?“

Reikalingos priemonės: vienas popieriaus lapas ir rašiklis tėčiui ir mamai.

Šis žaidimas ypatingas tuo, kad jo dalyviai – ne krikšto tėvai, o tikrieji tėveliai.

1.Jūsų vaikelį...
a)    Rado kopūstuose; 
b)    Atnešė gandras;
c)    Kitas variantas (pateikite jį).
 
 2. Vaikučiui vardą rinkote:
a)    Ilgai ir dėmesingai;
b)    Jus tiesiog atsitiktinai aplankė tinkamas variantas;
c)    Vardą sugalvojo uošvė.

 3.Mažylis miega...
a)    Ramiai ir daug;
b)    Dažnai pabunda ir prašo maisto;
c)    Pateikite kitą variantą, jeigu aukščiau išvardinti netiko.

 4.Labiausiai mažyliui patinka:
a)    Valgyti;
b)    Žaisti;
c)    Eiti pasivaikščioti.

 5. Vaikelis apsidžiaugia, kai pamato... 
a)    Buteliuką su pienu;
b)    Barškutį; 
c)    Mamą ir tėtį.
 
Rezultatas:

Daugiausiai surinkote atsakymų „a“ – Jūsų mažylio laukia sėkmingo verslininko kelias! Daugiausiai surinkote atsakymų „b“ – vaikutis daug pasieks meno srityje: taps rašytoju, dainininku ar kompozitoriumi! Daugiausiai surinkote atsakymų „c“ – vaikelis bus šeimos žmogus, namų židinio sergėtojas. 

Tačiau, kad ir kokių atsakymų surinkote daugiausiai, Jūsų vaikelis užaugs doru žmogumi ir dievins savo šeimą!

APIBENDRINIMAS

Nesvarbu, kas laimėtų: krikšto tėtis ar krikšto mama, reikia „paaukštinti jį / ją pareigose“ ir apdovanoti gebėjimus liudijančiu diplomu.

PATARIMAS IR DAR VIENA ŽAIDIMO IDĖJA

Rengdami krikštynų scenarijų, neplanuokite triukšmingų žaidimų, todėl, kad tai gali pažadinti mažylį. Tačiau, jeigu vaikas vidury šventės bus perneštas į kitą vietą, galima ir padainuoti – pavyzdžiui, padalinti svečius į dvi komandas ir surengti „mūšį“, kurio metu išaiškėtų, kuri komanda žino daugiau vaikiškų dainų ir lopšinių.
Į viršų
Krikštynų žurnalas
Krikštynų žurnalas

Prisiminimas visam gyvenimui